franczez

MF 3090, nie podnosi, wom nie zalacza

Polecane posty

franczez    0

Witam,

zakupilem ciagnik mf 3090, niestety chyba nie byl to trafny zakup, otoz nie wiadomo z jakich przyczyn przestal podnosic podnosnik i wysiadl walek wom. Od moze tygodnia podnosnik mial taka przypadlosc ze czasami nie chcial podnosic, ale za ktoryms razem zaskakiwal i podnosil.

Dzisiaj niestety wysiadl i podnosnik i walek wom, przy wlaczaniu walka slychac tylko zgrzytanie jakby tryby sie do konca nie zazebialy i walek lekko sie obraca lub tez drga, ale mozna go zatrzymac reka.

Po tym co wyczytalem, sprawdzilem elektrozawory, sa sprawne, sprawdzilem czy dochodzi prad i po wlaczeniu walka prad pojawia sie w przewodzie, ale dalej nic nie dziala.

Spotkaliscie sie moze z takim przypadkiem lub tez wiecie co moze byc przyczyna takich dolegliwosci ?

Dodam jeszcze ze w momencie zakupu ciagnika wyswietlacz na datatronicu nie pokazywal nic, ale poprzedni wlasciciel mowil ze stalo sie to po myciu woda i ze co jakis czas zaskakuje i dziala, pomimo tego pozostale rzeczy dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Datatronic hmm ma z WOM-em wspólne chyba tylko to ze pokazuje prędkosć wałka. Co do podnośnika - opisz dokładniej co i jak. Zobacz z przodu pod maską po prawej stronie ( jak byś siedział w kabinie ) przy filtrze z przodu masz bezpieczniki jeden jest od EHR. Zobacz kabel od aku co jest podłączony czerwony z żółtym chyba - on jest zasila EHR. Ponadto pasuje wykręcić EHR zobaczyć może coś się rozpięło. Inna sprawa czujnik wysokości podnoszenia ? Skoro mówił facet, że po myciu to może coś przy tym czujniku uszkodził i podnośnik nie unosi bo myśli że juz jest uniesione. Warto to sprawdzić ( włącz unoszenie i porusz delikatnie kablem przy czujniku [ za prawym ramieniem wychodzącym z obudowy bedzie czunik z dwoma kabelkami i to chyba będzie ten] i jak będzie szarpał no to masz przyczynę.)

WOM ... tu już jak zgrzytanie jakieś to raczej sprawa mechaniczna... . Normalnie po włączeniu słychać trzeszczenie ale to jest normal i tak ma być. A tu co mówisz hmm czy tarczki moze od womu czy sprzegło ... nie wiem nie znam się do tego stopnia żeby po czymś takim określać i to nie jest podstawa by sądzić że to jest winą. To tylko moej wskazówki ( być moze nie słuszne) a odnośnie podnośnika sprawdź jeszcze czy pod ciągnikiem zaworem będzie działał.


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczez    0

dziekuje za te sugestie. podnosnik zrobiony, okazalo sie ze alternator za slabo ladowal i nie zalaczal sie komputer ehr. poprawilem ladowanie i podnosnik dziala jak nalezy.

NIestety w dalszym ciagu nie moge poradzic nic na ten wom, sprawdzalem wszystko, elektrozawory, wlaczniki, czujnik obrotow walka, wszystko dziala jak nalezy, tam gdzie powinien byc prad jest i to pod odpowienidnim napieciem. zauwazylem ze w pozycji dzwigni kiedy walek powinien byc zatrzymamy mimo iz dochodzi prad do elektrozaworu od hamulca wom, walkiem mozna bez problemu obracac reka, w dalszym ciagu slychac zgrzyty w skrzyni, czy to przy wlaczonym czy wylaczonym walku( w sumie w obecnej chwili nie ma roznicy), obawiam sie ze moglo sie rozleciec sprzeglo od walka :(, mam do was pytanie, jaki jest najprostszy sposob zeby zajrzec do skrzyni i zobaczyc czy cos jest tam uszkodzone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Spróbuj poruszać dzwigniami od zmiany obrotów wałka 540-1000 i eco jeśli masz, albo zmień te obroty i zobacz czy się coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franczez    0

kolego ruszalem tymi dzwigniami, tzn ta od obrotow walka a eco jest zablokowana od kiedy go kupilem, czy jest mozliwe ze nia ruszylem i cos sie rozlaczylo? czy ona powinna dzialac? i czy ona dziala mechanicznie czy tez w jakis sposob hydraulicznie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez GrzywaRM
      Witam
      kupiłem MTZ i mam pytanie czy ten pręt pod skrzynią ze ściętymi  dwoma bokami na zdjęciu jest do zmiany prędkości obrotów wom? 

    • Przez misiekbz2
      Panowie mam taki problem że jak włącze wom pochodzi chwile pod obciążeniem i wałek przestaje pracować i pompa, dzwignia zostaje w tym samym miejscu na włączonym i słychać taki zgrzyt jak przy włączaniu wałka, gdy wcine sprzegło i wyłącze i włącze dzwignia znowu działa chwile i to samo. Ktoś cos miał podobnego?
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez pitraszek1
      witam mam pytanie dotyczące massey ferguson 3080 czy ktoś może mi wytłumaczyć jak dokładnie działa regulacja pozycyjna i siłowa na ehr bo z tego co wiem działa inaczej niż w c-360 lub zetorach typu 7011 i czy musi być do tego sworzeń siły uciągu bo u mnie niema 
    • Przez Arek
      Wymieniłem simering na nowy silikonowy i niestety olej nadal przecieka, wałek ma już wyżłobienie pod uszczelniaczem. Da się jakoś temu zaradzić oprócz wymiany całego wałka ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj