Zaloguj się, aby obserwować  
Rolnik2517

ursus 1214 , fortschritt zt 323, 1014 a może MTZ 82 ts

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

za 38 tyś. ci puszcze normalnie :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

|Pewnie że 1014 albo 1214, są to ciągniki bardzo wytrzymałe, czesci tanie, wszystko dostepne. Zywotnośc 12 napewno jest większa bo 1014 ma turbo ale za to jest bbardzij dynamiczny i też zwrotny bardziej. Myśle że jak dla Ciebie to ta 12 byłaby idelana. Szybka szkrzynia no moc trochę mniejsza ale na 20ha spokojnie wystarczy, i tak jeszcze bedzie miała zapsas. Forszaja nie polecam bo się psują. I ano to ładne ani postawne, z grosz wyglądu ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

mam dylemat który ursus wystarczy ale chyba 1014 z turem

 

Ursusy to nie kończące się naprawy, ile tysięcy my wrzuciliśmy w 1224 to by drugi taki traktor kupił.

jak kupiłeś złom to nie moja sprawa trzeba braci mechanika a nie patrzeć czy ładne blachy i opony :D

ursus to ursus chodziły w pegierach i było :P

 

|Pewnie że 1014 albo 1214, są to ciągniki bardzo wytrzymałe, czesci tanie, wszystko dostepne. Zywotnośc 12 napewno jest większa bo 1014 ma turbo ale za to jest bbardzij dynamiczny i też zwrotny bardziej. Myśle że jak dla Ciebie to ta 12 byłaby idelana. Szybka szkrzynia no moc trochę mniejsza ale na 20ha spokojnie wystarczy, i tak jeszcze bedzie miała zapsas. Forszaja nie polecam bo się psują. I ano to ładne ani postawne, z grosz wyglądu ciągnika.

Może kupie bez przodka 12 link http://tablica.pl/oferta/ursus-1222-w-oryginale-ID3HKVh.html#86ed854317

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Bez przodu taki ciągnik nie ma sensu, lekko mokro i siedzi. Opony ważna rzecz bo nie mało kosztują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Bez przodu taki ciągnik nie ma sensu, lekko mokro i siedzi. Opony ważna rzecz bo nie mało kosztują.

wiem jak na wsi usiadł z talerzówką to zetor 4x4 i ursus 902 ale poszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No nie da się ukryć. Lepiej lżejszy a z przodem. jest bardziej uniwersalny, uciąg solidny, w lekkiej pracy oszczędzasz.

20 hektarów obrabiają 60-cio konnymi ciągnikami a ty się chcesz w szóstkę ładować. To pole nie zarobi na ten ciągnik a a kupowanie dla niego maszyn na taki mały areał mija się z celem.

Powiedziałem ci szukaj coś do 100 koni czterocylindrowego, może być turbo max 5 ton masy. Większy ciągnik będzie niewykorzystany, podniesiesz koszty zakupu do niego maszyn i eksploatacji przy lżejszych pracach.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego tylko 6 cyl zawsze spali mniej nawet i w lekkiej robocie –sianko się nieźle przewraca bo c360 ma problemy z podnoszeniem przewracarki 6 wirnikowej. Szybka skrzynia to podstawa a mocy wcale nie mniej nie wiem kto to wymyślił. Jak mamy 117koni tak mamy szybka skrzynia chyba mocy nie odbiera. Polecam turbo silnik zupełnie inna praca i spalanie.

Kolego na nie słuchaj ludzi z małym duchem :). 20 ha można obrobić zetorem 5340 jednak nawet raz w roku będziesz potrzebował mocy i wtedy masz pod ręką a koszty utrzymania bez przesady 5 litrów oleju więcej. Maszyny powoli zbierzesz odpowiednie. Szkoda czasu by na polu go marnować można gospodarować szybko.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

mam podobny dylemat ale na 50ha i z tych ciągników bym wybrał zt 323 bo tani ale za mocą to ursus albo zts 16xxx no czasami myślę nad t-150 a gdy widać jak zt 323 ciągnie phx to naprawdę szacun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mowa jest o 20 hektarach. I na pewno mało nie spali. Musi mieć swoją maszynę żeby w ogóle opłacalne byłą ją odpalać.

A 6 garów na taki areał to typowy przerost ambicji nad formą. Po prostu nieuzasadniona zachcianka.

60-ki nie mieszaj w to.... jej czasy się kończą.

A gdzie logika? raz w roku wykorzystać sześć cylindrów a 350 dni maja ganiać bez sensu niewykorzystane?

Poza tym gdzie więcej mocy? Jeśli ma maszyny które średnio potrzebują 80 koni to skąd nagle jednorazowe zapotrzebowanie na 50% więcej?

Edytowano przez seweryn20
  • Like 2

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie wiem jakie doświadczenie masz kolego z takim traktorem ale może mój jest jakiś wyjątkowy jak ma lekko czyli nap z prasą krone przez 10 godzin zegarowych 50 litrów ropy. Zaczep do tej prasy mniejszy ciągnik i wyjdzie to samo albo więcej. Transport 10 tonowa przyczepa 1 kółko z obornikiem około 1 godzina 15 minut pełny gaz wyszło około 7 litrów na godzinę.

A jak by to był przypadkiem 914 to by tej przyczepy na polu nie uciągnął i taka by była korzyść z niby dużego traktora .

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie podawaj pojedynczych przykładów bo to nie ma znaczenia. W kwestii uniwersalności i kosztów ogólnych to za duży ciągnik na 20 hektarów. I tego nie zmienisz.

Co przyczepy nie uciągnie? Jaki ciągnik taka przyczepa. jak nie umiesz maszyny do ciągnika dopasować to i czołgiem staniesz w polu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Ja od 15 lat jako główny ciągnik używam C385 i to, że ursusy ciągle się psują to bujda (jak kto dba, tak ma). Teraz przydałby się mocniejszy, ja patrzę w kierunku 1224, chociaż nie powiem, że przez pewien czas byłem napalony na forszaja. W moim regionie częsci do forszaja jedynie przez internet dostępne. Jak chodzi o MTZ-y to jedynie te starsze ale w kwadratowej kabinie. Nowsze to ciągła walka z nieszczelnościami. Ogólnie proponuję Ursusa lub odpowiednik Zetora 12245.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak dla mnie jest to ciągnik uniwersalny robi praktycznie wszystko bo jest szybki o wygodzie nie piszę bo jej niema. Jedynym ograniczeniem jest miejsce jak ktoś ma ciasno niech nie kupuje.

 

Kolego Seweryn nie denerwuj się :). Tak nie uciągnie bo nie będę ganiał z łupinką 30 kilometrów 2 razy więcej tylko po to aby właściwie dobrać przyczepę nie mieć z nią przez 5 minut problemu na polu. A i prasy 914 nie uciągnie bo jest mokro czasami i koła w prasie się nie kręcą i się nie da prasować. Nie mam zwyczaju jechać z połową wsi na pole zawsze radze sobie sam.

A zresztą miliony much nie mogą się mylić kupując 6 cylindrowe traktory mając już po dwie 4 na 20-40 hektarowych gospodarstwach.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

najlepiej to kupie zetora 7245 tylko cena śmieszne bo trzeba zapłać 35 tyś zł a 1014/1214 do 30 tyś się znajdzie a resztę przeznaczę np na pług.Moge zrobić tak że kupie ursusa c 4011.355.360 za grosze trafiają się to będę na dwa małymi pomykał a tego dużego jak będę potrzebował do roboty ciężkiej to będę nim robił ponieważ za 5 lat może powiększe gospodarstwo może będę miał drugie tyle i co w tedy znów zmiana traktora.Jak dla mnię każdą moc można zagospodarować :D tylko żeby był bezawaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

 

 

 

jak kupiłeś złom to nie moja sprawa trzeba braci mechanika a nie patrzeć czy ładne blachy i opony :D

ursus to ursus chodziły w pegierach i było :P

 

Skąd wiesz że nie był odrazu naprawiany ?

 

Ursus jak go kupiliśmy to każda opona z innejj prafi, do tego odwrotnie założone, instalacji elektrycznej nie było, zadnych świateł. Ciśnienie na silniku małe.

Odrazu wzieliśmy dwóch ludzi z ZNMR i siedzieli przy nim prawie 2 tyg, cały kapitalny remont pochłonał około 15 tyś zł , nie liczę opon

Po 3 latach zaczeły siadać zwolnice, różnicowy, podnośnik- kupiony był drugi, sprzęgło robiliśmy kilka razy ( w ciągu 10 lat)

Krótko mówiąc jakość nowych części pozostawia wiele do życzenia i to nie ważne czy kupisz daną część za 100 zł czy 200 zł

 

Ps. kup Ursusa to się przekonasz sam... Już lepiej jakiś zetor


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie irytuje się tylko takie podejście mnie śmieszy. Nie wiem gdzie ty masz te miliony szóstek? I kupują szóstki jak najbardziej ale na jaki areał? Największy wybór kupna, największa ilość pracujących ciągników, największa gama modeli oferowanych przez producentów jest ciągników czterocylindrowych i to z mocami grubo ponad 100 koni. Cenowo o wiele bardziej atrakcyjnych nie wspominając o wyposażeniu czy stanie technicznym.

A szukanie przykładów typu "czasami" tylko dla tego żeby był powód kupna wielgachnego starego jak diabli ciągnika jest trochę śmieszny.

Niech kupuje jak chce to jego sprawa ale niech się liczy z tym że sam ciągnik to nie wszystko a zwiększone wydatki z tego tytułu dopiero się zaczną.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nie wiem jakie doświadczenie masz kolego z takim traktorem ale może mój jest jakiś wyjątkowy jak ma lekko czyli nap z prasą krone przez 10 godzin zegarowych 50 litrów ropy. Zaczep do tej prasy mniejszy ciągnik i wyjdzie to samo albo więcej. Transport 10 tonowa przyczepa 1 kółko z obornikiem około 1 godzina 15 minut pełny gaz wyszło około 7 litrów na godzinę.

A jak by to był przypadkiem 914 to by tej przyczepy na polu nie uciągnął i taka by była korzyść z niby dużego traktora .

 

Czlowieku co ty piszesz 6 garów na pusto będzie pracować to 6l/h pociągnie wiem bo posiadam. Nawet sprzętu nie masz bo 10t to jest za mało w transporcie dla takiego ciągnika, 10, 12 ton ciągam ciągnikiem 80 konnym bez problemu.

Jak raz w roku taka moc potrzebna to sąsiada poprosi, flaszka na stół i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pięć litrów na godzinę to spalanie na poziomie 60-ki. 80 koni trzeba spokojnie liczyć od 6 wzwyż. Kolega napisał że jego szóstka jest inna he he.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

No jest inna czasami myślę że oddam ja do naprawy niech wreszcie pali :).

Kolego Tomek wjeź 80konnym traktorkiem typu Proxima albo Major też prawie 80 koni z przyczepą na pole wystarczy 10 ton zobaczymy jak naszalejesz po asfalcie można to ciągnąc i 60tką. Skąd można widzieć kto co ma.

Kolego Seweryn tak po prostu się mówi miliony much nie mogą się mylić gdy wiele osób robi z przekonaniem to samo:)

Poza tym jaki to wielgachny traktor 2 tłoki więcej o jej gość zbankrutuje. :)

Gadacie jak diler skody ---ile pan będzie jeździł?? –przy wyborze silnika—odpowiadam do kościoła !! mam 1 km właśnie tyle. Pan z uśmiechem proponuje silnik najmniejszy jaki jest możliwy.

Diler mazdy pyta jak pan lubi szybko jeździć odpowiadam szybko do kościoła mam 1 kilometr wychodzę zawsze za minutę. Pan z uśmiechem odpowiada potrzebuje pan 160 konnego auta.

To jest przykład że nabyte rzeczy mają cieszyć właściciela a nie być uciążliwe powolne.

Zaraz napiszecie że 160 koni aaaa ile to pali właśnie pali mało.

 

Oceniając jak kolega Tomek to wnioskuję że jeździ zielonym jeleniem oj to Ci spali sporo współczuję. B)

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2517    387

Czlowieku co ty piszesz 6 garów na pusto będzie pracować to 6l/h pociągnie wiem bo posiadam. Nawet sprzętu nie masz bo 10t to jest za mało w transporcie dla takiego ciągnika, 10, 12 ton ciągam ciągnikiem 80 konnym bez problemu.

Jak raz w roku taka moc potrzebna to sąsiada poprosi, flaszka na stół i po problemie.

umńe na wsi żadnego większego niema tylko ursus c 360 c 330 jak bym miał na wsi to bym się nie pytał

 

Mam pytanie jak podczepić owjarkę do siana do władimirec t25 jak się da to się strzymam trochę z zakupem patrzałem to on ma tylko jedno wyjście hydrauliczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj