Skocz do zawartości
Kasta

Do Siewu Bezorkowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    195

Jak dzwonilem , to powiedział , że kupił go jako popokazowy , a dla niego jest za mały , bo ma 100ha i musi jechać 100 km do pola. A z drugiej strony , nie idzie chyba cofnąc licznika hektarów. A co do Focusa , jesteś zadowolny? Są jakieś wady? Bo z początku tez byłem zainteresowany , tylko cena ;/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/28101-focus-t-drive/page__st__80?do=findComment&comment=1226461 Tu Cię zapraszam, ogólnie to jestem, ale już entuzjazm minął bo teraz mam do wymiany z 5 łożysk na redlicach wysiewających, talerzach, no i problem z kółkami kopiującymi, odkręcają się, ale teraz są inne redlicę.

Przynajmniej ja sięję i jestem zadowalony z jakości siewu, ale on chce po Crosie siać, a to niekiedy nie wychodzi, ja niekiedy wałami Tytanami z włóką jade.

Wiadomość z agroFakt.pl

rafalwwe42    1

uprawa pasowa ma dużo zalet ale dwie wady ważne dla mnie: zapotrzebowanie na moc, oraz kumulowanie się substancji chemicznych w górnej warstwie ziemi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez Rolnikt25
      cześć chcę zrobić zagarniacze do siewnika i tu pojawia się prośba do was jakie mi możecie polecić zagarniacze ja myślę nad tymi:http://www.sklep.mizar.com.pl/images/watermark/wpx_9dfccd81a5c34e2b005d5a41c317391d.jpg jak myślicie będą dobrze zagarniały i ładnie równały i ile potrzeba tych palców na siewnik 2,10m. chodzi mi żeby ładnie zasypywały ziarno i równały pole.
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Zabrałem się za naprawę przekładni w rozsiewaczu Amazone Zaf 400, i teraz nie wiem co zrobić z tym luzem pokazanym na filmiku, nie wygląda to na zużyte łożysko, po prostu tak stuka, czy da się to jakoś naprawić? 
      film:

• Przez Buszido007
      Witam.
      Posiadam siewnik Amazone D7 Typ 25 "Special" z 17 redlicami i mam kilka pytań.

1. Jak poprawnie ustawić znaczniki w tym siewniku? Siewnik będzie współpracował z Ursusem c330M.

Znalazłem taki wzór na forum :

Zl = Zp = [ Sps / 2 - A/2] + m = (Sps + A) /2 + m [m]   Zl - długość znacznika lewego Zp -długość znacznika prawego Sps -szerokość pasa siewnika (odległość między skrajnymi redlicami siewnika [m]) A - Rozstaw przednich kół ciągnika m - szerokość jednego międzyrzędzia [m]   a jeżeli chcesz prowadzić siewnik tylko jedną stroną np kołem prawym lub lewym to wzór jest taki   Zp = (Sps - A) / 2 + m lub to samo tylko zamiast Zp dajesz Zl    Czy jest on poprawny?   Od którego miejsca mierzymy długość znacznika?   2. Jak poprawnie obliczyć rozstaw redlic w siewniku? Czy wystarczy zmierzyć odległość między skrajnymi redlicami i podzielić przez ich ilość czy jest na to inny wzór?   Przepraszam że tyle pytań, ale nie miałem do czynienia wcześniej z tego typu maszyną...
    • Przez Lubago
      Witam, mam jęczmień z kwalifikatu , odmiana kucyk. Jaką zaprawe na mokro polecacie?? Czy Kinto Duo jest dobra? słyszałem też coś o Baytan Trio ..