waldini24

pronar-czy warto???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aresss    6

No licze powiekszenie do 20 ha ;D Ma jeszcze 3 ciagniki do pomocy u 914+tur , c360 i t25a;D

A jak się te ciągniki na ogół sprawują jak ta turbina w nim itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

1025a i mysle ze 50 ha spokojnie oblecisz a jeszcze jak masz Ursusa 914 to spokojnie. Turbina ma budowe prosta jak cep , byle by miala smarowanie to musi chodzic. A w razie czego nowa kosztuje +/- 1000 zl , wiec nawet regenerowac sie nie oplaca bo regeneracja z 700 wyjdzie. Ja akurat nie mam 1025 , mam za to 82 Sa z turbiną , padaja przewaznie drobnostki za 10 pln typu jakis przewod paliwowy , przewod chlodnicy czy jakis przelacznik ewentualnie jakis uszczelniacz , wszystko jest od reki dostepne , przyslowiowymi 3 kluczami , mlotkiem i przecinakiem praktycznie wszystko zrobisz. Silnik jest malinka , malo pali , zrywny , oleju nie bierze, nie ma z nim problemow , co z reszta ciezko powiedziec bo mam nalatane u siebie dopiero ok 1500 mtg . i wszystko hula w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

I własnie taki ciągnik potrzebuje ;) A powiedz jak z udziwgiem jakis 4 wywrot lub3 wywrot w zabezpieczeniach resorowych da radę?Lub agregat uprawowo-siewny 3m ?Marzy mi sie na tych szerokim ogumieniu z tyłu chyba 520 a z przodu 420 było by cos pięknego :D

A jak u niego z zapalaniem w zimę?;D A jeszzcze mi powiedz jak skrętny w miarę jest? ;D

I jak by ktoś był z wlkp gdzie te drobne częsci mozna do niego dostać?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

moj ma teraz mysle cos ponad 90 koni i ciagam nim 5X35 plug zagonowy i nie ma problemu , w 4 obrotowej 1025 pojdzie bez problemu chyba ze strasznie ciezkie ziemie i gory ale to rozstaw zniejszyc i tez pojdzie . Agregat 3 metry jak bierny to da rade spokojnie. Co do odpalania to roznie u nich z tym jest , u mnie do tych -5* odpali bez swiecy pokreci chwile dluzej ale odpali , ze swieca kiedys go odpalalem przy - 18* i odpalil w miare okej. Co do skretnosci to tragedi nie ma , jak maszu ursusa z napedem na "kulach" to pronar bedzie lepiej zawijal jak ursus. Czesci mysle ze w kazdej agromie dostnaniesz podstawowe rzeczy , tam duzo pasuje od MTZ 82 bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Najlepiej jeden ciagnik do maszyny bo po co przepinać :D a i najlepiej wszystkie z napędem 4x4 . Nie wiem czy 1025 nie jest za mały bo nie zaorzesz tyle wciagu jednego dnia i pewnie ze dwa dni zmarnujesz :D . No i do agregatu uprawowo siewnego też trzeba porzadny sprzęt bo sąsiad ma 3m to przeciez i Ty nie bedsz gorszy.

Ludzie czy was pogięło !!!! 4 traktory na 15-20ha ?

Edytowano przez OKEY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

MAM 82 SA z turbiną pompa hydrauliczna na 2 siłownikach, mam ciężkie gliny i śmigam 3x45 w obrocie, podnosi aż miło, talerzówka 2.7x z wałem to przód zrywa ale pompa nie puści nigdy! Bardzo zwrotny praktycznie na każdym polu i podwórku.

Masz troszkę oleju w głowie, zimne piwo i skrzynkę z narzędziami to naprawisz go na 99%.

z odpalaniem w zimę to zależy od aku, moje mają 8 lat i w zimę ciężko ale podładuje go godzinkę, rozpale knota przyłożę do turbinki ( nie do FILTRA POWIETRZA bo stopi wkład) i odpala od tyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

OKEY- JA osobiscie wole miec maszynę do kazdego sprzetu bez przeczepiania ich jak ty wolisz miec c360i c330 i na tym zakonczyć po przeciez sąsiad obrabia tym 30 ha to okej twoja sprawa,a ja chce sie troche rozwijać zmieniac park maszynowy,a głownym problemem jest to że mam tura na u914 i nim prasuje i to strasznie spowalnia pracę,a tak pronar+prasa ,u914 z turem i oba smigają po polu :)

Ja wolę wyjechac w pole zrobić to w pól dnia a nie meczyc sie np. 2 dni (warunki atmoseryczne wiadomo jakie mamy ;D)

 

Tak, ursus zbytnio skrętny nie jest ;D

A powiedz mi czym się rózni ten 1025a od 82 tsa ? Bo po oględzinach na allegro widze ze tych Tsa jest wiecej i tansze są stąd moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

1025a nie nadaje się do transportu. Posiadam 82a i jego żywot pomłu się kończy 1800mth.

Hmm jakie masz działki że nie wyrabiasz się w pół dnia z daną robotą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

1025a rozni sie od 82 Tsa:

- inna skrzynia

- sprzeglo 2 tarczowe

- 10 koni wiecej

- szersze gumy

- przedni naped zalaczany elektrohydraulicznie czy jak kto woli na klawisz.

to by byly te zasadnicze roznice

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Tomek90 -nie nadaje się do transportu uzasadnił bys mi to dlaczego ?:)

 

Uziu92 - dzieki wielkie za pomoc :) A szkrzynia czym sie rózni ?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Nie nadaje sie bo skrzynia nie jest zsynchronizowana i żeby ruszać z ładunkiem trzeba redukować grupe biegów. Podczas jazdy zmieniając grupe biegów ciężko jest ją włączyć oraz zgrzyta cała skrzynia :) jest bardzo dużo wajchowania. Podobno teraz w opcji wprowadzili jakąś skrzynie 24/12 ponoć lepsza i lepiej zsynchronizowana.

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A to pronar1025a lub pronar 82 tsa nie ma synchronizowanej skrzyni?! Ze 82a nie miał to wiem ale te z 2007r tez nie mają synchronizacjii?:)

 

Pozdrawiam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

w 82 A pierwszej generacji byla skrzynia 9 znana z czerwonego MTZ 82 niesynchronizowana. W 82 SA i 82 TSA byla juz skrzynia synchronizowana 14/4. Jedna wajcha. W 1025 jest skrzynia 16/8 na 2 wajchach takze synchronizowana. Jedna dzwignia to grupy biegow a druga to juz konkretne biegi.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A synchronizacja jest tylko na biegach czy na tych grupach biegów równiez?

 

A jakies problemy z tą skrzynią synchronizowaną są czy nie ?;)

 

Pozdrawiam! :D

 

A jeszcze jedno ma jakis półbieg typu zółw- zając (cos podobnego jak jest w ursusie 914) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 82 SA wajchą od biegów zmienia sie żółw/ zając i druga pod kierownicą. Niby to jest wzmacniacz momentu i zmienia każdy bieg o 30% niestety bez sprzęgła nie da rady zmienić. Acha. Tą wajchą od biegów na żółwiu są 3 biegi +R a na zającu 4+R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A powiedzcie mi koledzy ,pisaliscie że 1025 ma sprzegło dwutarczowe rozumiem ze jest niezależne od jazdy :D Tylko nie rozumim po co są dwie tarcze ?

 

Młodymechanik- ale w 1025a z tego co koledzy piszą jest inna skrzynia bo ma 16/8 a y mas z chyba 14/6 o ile dobrze pamietam :),Dzieki za info ;)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Chyba nie do końca dobrze rozumiesz. Sprzęgło dwutarczowe a nie dwustopniowe. WOM-u nim nie włączasz ale i tak on jest niezależny od jazdy, prawie tak samo włączany jak w słabszych pronarach (w SA i TSA jest włączany elektryczno-hydraulicznie). Sprzęgło dwutarczowe jest po to aby przeniosło większą moc ale raczej marnie się wywiązuje ze swojego zadania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

w 1025 i 82 TSA i 82 A wom jest wajcha wlaczany . Elektrohydraulicznie zalaczany jest tylko w 82 SA jezeli mowa o tych 3 ciagnikach.

Blokada mostu tylnego w 82 SA jest takze elektrohydrauliczna , w 1025 za to jest przedni naped na klawisz a w reszcie na dzwignie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalwwe42    1

pronar to taka ciekawa marka. silniki bardzo bodre, skrzynie beznadziejne reszta średnia. u nas jeden wziął pronara z 3 lata temu do lasu i jest zadowolony. myślę że w lesie spełnia oczekiwania właściciela. trochę przecieka i trochę głośno rzegocze. silniki sobie chwalą bo oszczędne i wytrzymałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Młodymechanik- ale w 1025a z tego co koledzy piszą jest inna skrzynia bo ma 16/8 a y mas z chyba 14/6 o ile dobrze pamietam

 

Mój błąd, przepraszam. Mówiłem o skrzyni 14/4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7885

w tym 1025 faktycznie ta skrzynia to torche nie wypal do transportu , przelaczanie tych grup biegow jest uciazliwe. ale za to w polu jest czym jechac

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Ja ma 1221 a2 też mam szybką jedynke prawdopodobnie ta sama skrzynia co w 1025 ale bez przesady że nie nadaje się do transportu ,z awaryjnością koledzy też troszkę przesadzają nie jest tak żle ,ja miałem więcej kłopotów z zetorem proximą power niż z pronarem i jakośc wykonania obu ciągników jest podobna, z tym że zetorek jest bardziej paliwożerny .Silnik pronara to mocna jednostka napędowa z dużą poj skokową i dużym momentem obr i naprawdę umiarkowanym apetytem na paliwo, co jak co ale pronary i belarusy za silnik wstydzić się nie muszą .A jak się trafi jakaś awaria co może się trafić w każdym ciągniku(oczywiście jak się trafi w zachodnim to się mówi że to tylko maszyna I PŁACI GRUBE PIENIĄDZE ale jak w pronarze czy belrusie to złom) , cena części do pronara nie powali cię z nóg .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj