waldini24

pronar-czy warto???

Polecane posty

aresss    6

Koledzy Wielkie dzięki za pomoc ;)

 

Pozdrawiam :)

 

A czy 1221 ma taką samą skrzynie to najlepiej kolega co go użytkuje niech powie czy ma 16/8 czy inaczej ;)

 

A jak z tym wzmacniaczem momentu? Jest juz on wliczony w te 16/8 ? Bo jesli tak to satłych biegów do przodu ma 8/4 bez tego "pólbiega" tak? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

teraz to nie wiem czy jest taka sama bo w instrukcji 1025 jest schemat biegów to w 1221 jest troszkę inny 2 z 3 są miejscami zamienione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Ja ma 1221 a2 też mam szybką jedynke prawdopodobnie ta sama skrzynia co w 1025 ale bez przesady że nie nadaje się do transportu ,z awaryjnością koledzy też troszkę przesadzają nie jest tak żle ,ja miałem więcej kłopotów z zetorem proximą power niż z pronarem i jakośc wykonania obu ciągników jest podobna, z tym że zetorek jest bardziej paliwożerny .Silnik pronara to mocna jednostka napędowa z dużą poj skokową i dużym momentem obr i naprawdę umiarkowanym apetytem na paliwo, co jak co ale pronary i belarusy za silnik wstydzić się nie muszą .A jak się trafi jakaś awaria co może się trafić w każdym ciągniku(oczywiście jak się trafi w zachodnim to się mówi że to tylko maszyna I PŁACI GRUBE PIENIĄDZE ale jak w pronarze czy belrusie to złom) , cena części do pronara nie powali cię z nóg .pozdrawiam

 

Ponad 20t netto na haku i będziesz miał problem ruszyć przez tą skrzynię. Mój pronar dużo łykał w orce bo czasami bak nie starczał na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A jesli mowimy o 20t to ja takich cięzarów nie bedę woził ;)mysle tu o przyczepie :6t ewentualnie 8t ;)

Ale jakoś mi sie nie chce wierzyć ze z jedynki szybkiej nie ruszy ja w u914 z jedynki(a mam tylko 4 biegi) przyczpe 8 t zboza i bez problemu rusza a przecież pronar w porównaniu do 9steki to bajka :D(lepszy ma ten moment startu) Tylko taka moja sugestja z tego co moge porównac ;)

A Jesli chodzi o wajchowane biegów to ja akurat to lubie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

w 1025 jest taki problem, że przerzucając na najszybszą grupę biegów trzeba się zatrzymać inaczej nie ma możliwości przełączenia tej grupy na reduktorze, (u mojego wujka tak jest w ruskim 1025) no i musimy przypalić sprżegła nei da rady inaczej bo dość duża prędkość

aha jak już piszemy o pronarach to wersje rozwojową wypadało by napisać .II czy .III bo pomiędzy dwójką a trójką też sporo różnicy jest (patrz strona pronara )

w 952, 82tsa, 82sa skrzynia 14/4 do transportu może troszkę lepsza lepiej się rusza ale też trzeba wajchować :) do pola 16/8 zdecydowanie więcej przełożeń do wykorzystania

 

mtz nie ma wzmacniacza momentu tylko jest to reduktor w skrzyni 14/4

w skrzyni 16/8 masz 2 wajchy jedna od grup biegów i wstecznego, druga wajcha to 4 przełożenia do wyboru czyli 4x4 i 2x4

 

w 1221 dopiero chyba w wersji .II był montowany synchronizator reduktora ale pewny nie jestem


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Tomek90 Ja od tygodnia wywożę pszenice dwie przyczepy 18 ton zboża +5 ton waga przyczep łącznie około 23 tony tak że 20 ton na haku mi niestraszne ,nawet fotka jest w mojej galerii z wyprawy do młyna .pozdrawiam

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadzacie z tą zmianą biegów z wolnych na szybkie. Jest to uciążliwe ale jak najbardziej możliwe w trakcie jazdy. Nasz 1025 ma ponad 5000 MTH i już człowiek tak się przyzwyczaił do tej skrzyni że nie sprawia większych problemów. Kwestia przyzwyczajenia i wprawy. Do transportu to jak najbardziej ale do tura to kompletna porażka.

Edytowano przez bartosz231082

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Nie przy turze nie bedzie chodził ;) I biegi to wiecie w u914 tez za pięknie nie chodzą :P więc tu tez mam nadzieje większych problemów nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

Ja mam 82sa od nowości pierwszy dzień jazdy Twoim "nowym" pronarem to będzie Kur** ja pie** ale po 2 dniach to dojdziesz bez problemu z biegami i na wyczucie każdy wejdzie bez zgrzytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

82 Sa ma akurat bardzo prosta skrzynie i nic nie zgrzyta nigdy bynajmniej u mnie.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Koledzy mam pytanie odnosnie ogumienia PRONARa 1025a z ok.2007r .Jakie te ciągniki miały ogumienie w standardzie? przod 380 tyl stare nazewnictwo "18" ? a w "szerokim" opcjonalnym wypsazeniu przod 420 tył 520? Bo róznie to w ogłoszeniach piszą i nie wiem jak to dokładnie jest <_<

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaculek13    4

Witam. W pronarach 1025a w standardzie było przód 360/70/R24 tył 18,4/R34 za dopłatą mogło być przód 380/70/R24 tył 520/70/R34, te ostatnie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

posiadam w 82sa

380/70/R24 tył 520/70/R34

przód marki TAURUS a tył Kormoran mają 9 lat nie jeżdżę po asfalcie prawie wcale i stan bieżnika około 90% nie widać śladów pękania a traktor trzymany na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Dzięki wielkie Panowie :)

 

gaga195-a to te opony sa orginalne w nim? Z takich firm zakładał Pronar? Bo jak będe kupował to warto to wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A widziałem w ogłoszeniach ze piszą ze przod ma 420 a tył tak jak piszecie jest to mozliwe?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

u mnie w 82 sa z przodu jest 360 kormorana a z tylu 480 Baruma od nowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

u mnie takie jeżdżą od nowości. byłem sprawdziłem zobacyzłem jest 18.4 r 34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Dziękuje Wielkie ! A co sadzice o hydraulice lepiej szukac tą z boscha czy lepiej tą ruską? bo słyszałem ze tej Boschowskiej nie chwalą zbytnio.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

nie chwalą?!

chyba kolego coś Ci się pomieszało u mnie po 600mth wymieniłem tylko uszczelniacz rozdzielacza za 15zł. normalnie traktor śmiga z ciężką broną talerzową, pługiem obrotowym nie ma szans żeby nie podniosło albo gotowało olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

u mnie z tym "boszem" tez nic sie dzieje ale ja takich ciezarow nie dzwigam.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

z ręką na sercu polecam tą hydraulikę żadnych przecieków nigdy problemów nie było już nie wspominam że podczas talerzowania albo orki na przodzie wisi 600kg beczka zalana betonem na tuzie, dwa konkretne siłowniki robią robotę tak jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Koledzy ja niewiem tak mi znajomy mówił tylko ;) I chciałem się dowiedzieć co wy o tym sadzicie ,czyli bede szukał z boschem :D A jak bedzie ta ruska to co o niej powiedzie? :)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sam rozdzielacz ruski chodzi mało precyzyjnie i przynajmniej mój ciężki. Historie z wyciekami to jakiś bełkot pozbawionych pomysłowości. Uszczelnisz go na lepszej jakości oringach i chodzi suchutki. Ogólnie nie ma tragedii działa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A w porównaniu z hydrauliką w np z u914 to jaka jest róznica?Chodzi mi jak i o podnosnik jak o hydraulike :)

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj