Kenny93

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145

Polecane posty

qazi    61

JD tez mial balast przynajmniej jak się z nh przeciągał ok 6min widac na przednim tuz

 

co do dużych gospodarstw to w mojej okolicy największe gospodarstwo chyba ma ciągniki właśnie z cnh te takie czerwone, a jakie dokładnie to @olekzełku powinien wiedzieć bo chyba tam pracuje, u niego w galerii tez widać kilka maszyn z tego gospodarstwa, jest w innych gospodarstwach sporo magnumów i większych case także cnh nie tylko dla małych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

tez mialem dylemat jaki traktor wybrac. w grę wchodziły JD 6170R, Case puma cvx 185, NH T7.220, claas arion 650 Cebis, fendt 718.

oto moje zdanie na te traktory poparte opiniami innych uzytkownikow i jazdami testowymi

case - skrzynia prosta w obsludze i chyba najlepiej mi sie z nia jezdziło, silnik iveco tez bardzo dobry, słaba amortyzacja przedniej osi i kabiny dlatego odpadł

fendt - nieby najlepszy ale opinie tych nowych tez rózne a cena kosmos 140 tys netto wiecej niz reszta (moze i najlepsze wyposazenie) odpadł ze wzgledu na cene

NH - ogolnie zła opinia uzytkowników i drogi serwis czesci dlatego odpadł

jd - ogolnie najlepasza opinia, cena troche wieksza niz nh, case i claas, dlatego by zmiesci sie w puli z ARiMR bylby troche gorzej wyposazony. jd troche denerwuje tymi doplatami za wszystko i z taniego ciagnika w wersji podstawowej robi sie jez troche drogo (kogut doplata 700 zł). odpadł ze troche ze wzgledu na cene ale głownie z słabo ergonomiczej kabiny. Podłokietnik tylko za doplatą (tylko dla skrzyni directdrive lub autopwr) a na nim praktycznie nic ciekawego i dziwnie rozmieszczone.

wybór padł na claasa ze wzgledu na bardzo dobra amortyzacje kabiny (w 4 punktach), przedniej osi i podłokietnika, na ktorym wszystko według mnie mądrze poukładane i monitor cebis tez jest najlepiej przemyslany. szkoda ze nie ma skrzyni bezstopniowej ale tak dostepna dopiero w grudniu 2014.

claas wygrał z jd także ze wzgledu na sposób sterowania tura , w claasie elektronicznie na podłokietniku,w jd albo linkami albo elektronicznie na podłokietniku za dopłata 10 tys.

 

ogolnie kazdy dzisiejszy ciagnik jest super roznia sie tylko szczegolami i ciezko wybrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendzior    237

A jaki ciągnik my mamy wybrać? Stoimy przed wyborem jd 6140r no w małym wypasie bo tuz, tls , skrzynia autquadplus cena 318 netto i new holland t7 220 w full wypasie cena 300 netto... New holland jest o 30km silniejszy i gabarytowo dużo większy ale znowu cena i wyposażenie przyciąga. Co wy byście polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

tez mialem dylemat jaki traktor wybrac. w grę wchodziły JD 6170R, Case puma cvx 185, NH T7.220, claas arion 650 Cebis, fendt 718.

oto moje zdanie na te traktory poparte opiniami innych uzytkownikow i jazdami testowymi

case - skrzynia prosta w obsludze i chyba najlepiej mi sie z nia jezdziło, silnik iveco tez bardzo dobry, słaba amortyzacja przedniej osi i kabiny dlatego odpadł

fendt - nieby najlepszy ale opinie tych nowych tez rózne a cena kosmos 140 tys netto wiecej niz reszta (moze i najlepsze wyposazenie) odpadł ze wzgledu na cene

NH - ogolnie zła opinia uzytkowników i drogi serwis czesci dlatego odpadł

jd - ogolnie najlepasza opinia, cena troche wieksza niz nh, case i claas, dlatego by zmiesci sie w puli z ARiMR bylby troche gorzej wyposazony. jd troche denerwuje tymi doplatami za wszystko i z taniego ciagnika w wersji podstawowej robi sie jez troche drogo (kogut doplata 700 zł). odpadł ze troche ze wzgledu na cene ale głownie z słabo ergonomiczej kabiny. Podłokietnik tylko za doplatą (tylko dla skrzyni directdrive lub autopwr) a na nim praktycznie nic ciekawego i dziwnie rozmieszczone.

wybór padł na claasa ze wzgledu na bardzo dobra amortyzacje kabiny (w 4 punktach), przedniej osi i podłokietnika, na ktorym wszystko według mnie mądrze poukładane i monitor cebis tez jest najlepiej przemyslany. szkoda ze nie ma skrzyni bezstopniowej ale tak dostepna dopiero w grudniu 2014.

claas wygrał z jd także ze wzgledu na sposób sterowania tura , w claasie elektronicznie na podłokietniku,w jd albo linkami albo elektronicznie na podłokietniku za dopłata 10 tys.

 

ogolnie kazdy dzisiejszy ciagnik jest super roznia sie tylko szczegolami i ciezko wybrac.

 

Twoja opinia dokładnie odzwierciedla to co i ja słysze o "naszych" ciągnikach na rynku i potwierdzam Twoje zdanie :) tylko dodałbym ogólnie PRAWIE każdy ciągnik. No każdy - markowy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja bym brał 6140R super ciagniki. posiadam troszke wiekszego 6170R. naprawde solidnie są zbudowane i materialy naprawde dobre. napewno nh jest tanszy i wiekszy ale jezdziles nim wez zwroc uwage jak skrzynia glosno wyje w nh jakby caly czas ciagnil 20 ton na d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

W pewnym gospodarstwie 10 letniego nh o mocy 170 KM zastąpił jd 6m o podobnej mocy. Przed zakupem wszyscy podniecali się jak częśc tutaj,ah jd co to bedzie. Cód nie maszyna. Jakie było rozczarowanie, gdy w pole pojechali. Nh 7 tys mth szedł w orce od 11 do 13 km/h. Ktoś powie, że zaszybko ok. Ale oni mają setki ha do przeorania i nikt się nie bawi. Niestety jd 6m potrafił pojechac z tym samym pługiem od 9 do 11 km/h. Widziałem zdziwienie na twarzach kumpli od jd, gdy traktorzysta przedstawił tę opinię. Ktos powie,że jd nie dotarty był. Ale, żeby az taka różnica? Zresztą traktorzysta mówił, że nh od początku tak jeździł dotarty czy nie.

Na temat dużych ciągników case widziałem ostatnio sporo pochlebnych wypowiedzi użytkowników w prasie rolniczej. Na kilkuset hektarowych gospodarstwach sprawują się świetnie mając po kilkanaście tysiecy godzin. Nh w gospodarstwie o którym pisze wytrzymywały po 13 tys godzin. Może wytrzymały by więcej ale jes sprzedawali.

Dlatego bawią mnie wypowiedzi, że jd to marka premium i za wszelką cenę przyrównanie tej firmy do fendta. Nie chce tu dewagowac czy fendt lepszy czy jd. każdy niech wybiera stosownie do swoich potrzeb i mozliwości zwłaszcza finansowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Ale co jak co skrzynia w NH ma niską kulture pracy i przez x lat klepania skrzyń Elektro-, Rang-, PowerCommand nic z tym nie zrobili.... I sami użytkownicy tych skrzyń nie wiedzą czy ma tak pracować(wyć, stukać) czy może to usterka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Hubertus konkretna wypowiedż. JD może i premium ale w R i to juz chyba nie taki sam premium jak kilka lat wstecz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Marka nh czy nawet case troszkę nie dbała o swój wizerunek tak jak trzeba w latach minionych. Oferowali zwłaszcza nh różne modele. Niestety wiele z tych tańszych zwłaszcza pozostawiało wiele do życzenia na tle konkurencji. Pod względem wyposażenia jakości, kultury pracy. Dzisiaj nh czy case poprawiają się i starają się o lepszy wizerunek. Jak bedzie zobaczymy narazie przekonują wielu ceną. Z wymienionej trójki case będzie pewnie najtańszy mf prawdopodobnie najdroższy.. Zresztą np w serii 76xx mf a są aż trzy przekładnie dwa poziomy wyposazenia. Więc dla mnie to kolejny temat bez sensu. Dyskusja o wszystkim i o niczym. Ktoś szuka ciągnika a nawet nie podaje specyfikacji, ceny, co chce porównać. Czyzby kolejny marzyciel?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@hubertuss co z tego że mają setki ha? 1. większe spalanie 2. szybsze zużywanie się elementów roboczych 3. mniejsza wydajność. Lepiej szerzej, a wolniej nawet 7-8km/h. Nie od dziś wiadomo że nowe ciągniki nie dorównują tym starym pod wzgledem mocy i uciągu.

W moich okolicach z tego co widzę to więksi po pareset ha to jd bądz fendt, wyjątkiem diler nh i gospodarstwa do 200ha. Szczerze to jak przeglądałem kiedyś nh na allegro to praktycznie nie było z przebiegiem ponad 10 tys h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

To ile na godzine jeżdżą z pługiem nie ważne jest. Ważne, że wszyscy zachwycali się jd, gdy go nie było. Jak wielu tutaj. Gdy przyjechał zachwyt opadł. Nh daje radę jechać 11-13 km/h a jd nie i tyle w temacie. To, że zuzycie paliwa czy elementów jest większe to w tym momencie sprawa drugorzędna.

Jeden nh z tego gospodarstwa był na allegro z przebiegiem 13500 mth. Jakoś latem, wczesną jesienią, jakos słabo śledzisz. Zauważ, że na allegro żadko jaki ciągnik ma powyżej 10 tys mth. Co do dużych gospodarstw w ciągu ostatnich miesięcy widziałem w prasie rolniczej chyba z 3 artykuły. A w nich pochlebne informacje na temat case pracujących w dużych gosp. Ale każdy widzi to co chce zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Zależy od rejonów w Wielkopolsce jezdzą same case/Fendty na kujawach w wiekszych gospodarstwach Fendty i stare case gdzies znowu same JD. Zależy gdzie dealer jest i jaka mentalność ludzi w danym rejonie..

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zgadza się od dealerów wiele zależy. Do opisanego przezemnie gospodarstwa jd wszedł miedzy innymi dlatego, że dealer nh jakoś słabo działał. Poprzedni właściciel firmy sprzedającej nh chyba zmarł czy coś takiego. W każdym razie coś tam w nh się popsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar kupić nowy ciągnik i zastanawiam się z spośród dwóch traktorów. Dokładnie jest to Case Puma 185 i john deere 6170r. Jest ktoś może właścicielem jednego z nich i może coś o nim powiedzieć ??  Posiadałem jd 6420 i sentyment do jelenia został lecz case również jest przyciągający :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj