Kenny93

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziel    115

Claas nie produkuje sam ani silnika ani skrzyni dla swoich ciągników. Case produkuje i skrzynie i silniki które w dodatku sa bezawaryjne. class taki typowy składak który przyciąga bajerami z mega drogimi częsciami zamiennymi. Nie wiem co takiego dobrego opracował claas. Nie wiem może jesteś fanem tej marki tak jak to ma miejsce z fanami JD tylko JD w tym przypadku tylko claas. Ja posiadam ciągniki różnych marek ale postawiłbym na Case. Znajdź mi lepszy silnik niż FTP to ci chyba flaszkę wyśle pocztą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Co mnie obchodzi, że to składak? Ciągnik ma być niezawdony. Wtedy cena częsci gra jak najmniejszą rolę. Nie jestem fanem, staliśmy przed wyborem głównego ciągnika do gospodarstwa w grę wchodziły Valtra, JD (odpadl ze wzgledu na cenę) i Claas, z tych względów co napisałem wyżej może jakby miałby to być ciągnik pomocniczy to wtedy case bądz styer bo axosa to niewypał. CNH ma silniki Cummunisa a inaczej IVECO chyba że się mylę. Twoim zdaniem silniki DPS czy MWM są gorsze?

O jakich bajerach piszesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

CNH ma silniki FTP i Iveco. Cumminis były w starszych ciągnikach. Może niech sie wypowiedzą inne osoby które posiadają te ciągniki. W testach FTP wypadają najlepiej pod względem mocy. Spalanie mają na umiarkowanym poziomie i o to mi chodziło. Może masz jakieś zrażenie to case serii jx bo to buble niesamowite. Jeździłes kiedyś jakimkolwiek ciągnikiem CNH. Ja jeździłem classem xerionem nie pamiętam symboli. Valtre ma sąsiad i narzeka na nią jak i ją chwali a case posiadam sam i co do mocy czasami sie wydaje że ma więcej niż pisze w instruknji problemów z awariami nie miałem ma ponad 7tys H i nic poważnego nie było robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Masa minimalna na sucho w przypasku maxxuma 115 to ok 5t bez żadnych płynów i obciążników a max masa to 9t, w przypadku ariona 610 to jest minimalnie 5.5t ( nie wiem jak jest podawana z płynami czy może średnia masa wysyłkowa)bez obciążników a max masa to 8.8t czyli mniejsza jak w case, znaczy to że ten ciągnik jest słabiej przystosowany do przenoszenia obciążeń

 

a co do wielkośći i gabarytu to np ariona 620 można porównać do pumy 130 a w takim porównaniu to claas nie ma już żadnych szans pod każdym względem może poza ceną zwłaszcza jak weźmiemy CVX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@Gazi, a renówki to złe ciągniki? ;)

 

Claas różni się od Warfamy że wykupił fabrykę wraz z technologią, ciągle pracują tam Ci sami ludzie, zmienił się tylko właściciel, a Warfama wykupiła 'tylko' znak towarowy i zaczyna od nowa. Więc porównanie kiepskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nigdzie nie pisałem że claas czy inny ciągnik jest zły,

 

renówki tak samo jak fiaty czy fordy to dobre ciągniki

 

 

po prostu denerwuje mnie pisanie że cnh niczym innym nie zachęca tylko ceną a inna marka, w tym przypadku claas jest super i cacy i nikt mu do piet nie dorasta, co jak widać prawdą nie jest, i każdy ciągnik jest dobry tyle że nie dla każdego, bo dla jednego dobry rozkład masy tu 50/50 a dla innego optymalny będzie 40/60 itd. itp. tak samo tyczy się te segregowanie marek na lepsze i gorsze, co jeszcze rozumiem w przypadku fendt i jd, ale takie ciągniki jak mf, case, nh, valtra czy claas i tym podobne to raczej taka sama półka, co, do jakości i wytrzymałości różnią się tylko parametrami i to nie za wiele, ale na szczęście każdy jest inny i przynajmniej jest w czym wybierać i każdy może wybrać ciągnik odpowiedni do swoich potrzeb

Edytowano przez qazi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

To tu rację przyznam. Dzisiaj te różnice między markami tak się zatarły że naprawdę jest ciężko wybrać ten 'najlepszy' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

segregowanie marek na lepsze i gorsze co jeszcze rozumiem w przypadku fendt i jd ale takie ciągniki jak mf, case, nh, valtra czy claas i tym podobne to raczej taka sama półka co do jakości i wytrzymałości

 

Powiedz mi szczerze czy tak bardzo wyróżniają się marki Fendt i John Deere że stawiasz je przed innymi?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ceną

a tak poważnie to nie chciałem wywołać burzy pisząc ze są na równi i nieczym sie nie wyróżniają od innych marek, ciagnik jak ciągnik maszyna która ma zarabiać na siebie i na właściciela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak cena to i Valtrę można wpakować do wora bo tanie to nie jest :P

 

Nie chce niczego sugerować ale jak bym miał coś postawić na miejscu 1 to i to na pewno nie Fendt'a tylko dziś byłby to chyba CNH właśnie ze względu na cenę i szeroką paletę opcji/wariantów.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Przepraszam bardzo napisał ktoś, że claas to składał, a wg mnie ten składak składa się z jednych z najlepszych komponentów na rynku i tak jak piszecie moc w claasie jest prawdziwa,a nie jakieś boosty i tak samo moment obr dostępny od niższych obrotów więc i praca lepsza ;) cnh ma dobre ciągniki ale spojrzeć na jakość wykonania, kosztowniejszy niż w claasie przegląd (podajcie mi ceny przeglądów przy 100h i np 500h pracy), częstsze awarie, prozaiczne rozwiązania, gdzie tu automatyka wałka, gdzie tu chociażby możliwość zaprogramowania z jakiego biegu ma ruszać po zatrzymaniu?

Po za tym nie porównuje się danych technicznych, a porównuje się prace. W Claasie revershift dwusprzęgłowy, jak to wygląda? Szybciej zmienia kierunek jazdy i mamy możliwość regulacji agresywności - brak szarpnięć.

Mówicie o udźwigu. To są dane techniczne jak ktoś słusznie zauważył. Udżwignąć i claas może więcej a pracować?To ma pracować, a nie mieć ładnie na papierku. Na logike jeden ciągnik rozkład masy 50/50 drugi 40/60 i przykładowo masa 5Tjednego i drugiego. Który podniesie 5T, a przy którym przeważy na szali te 5T? proste! 50/50 będzie stał na kołach, a 40/60 wisiał w powietrzu przód.

- Twiedzę, że skrzynie jaką ma Claas czyli w tym przypadku DYNA - jest to jedna z najlepszych skrzyń jak i nie najlepszej w tej kategorii, dostępna moc, ekonomia, niezawodoność.

-Silniki DPS czy FPT można też powiedzieć,że są to jedne zlepszych.

* czemu claas z nich korzysta, a nie ma swoich? A po co ma swoje mieć skoro to są najlepsze komponenty?

Tylko teraz co z tego, że silnik FPT będzie w NH skoro będzie inna skrzynia, inny wentylator, inna hydraulika, inny rozkład masy - to wszystko tworzy CAŁOŚĆ, a nie suche dane techniczne- dane techniczne nie jeżdżą lecz ciągniki:

Komputery w tych czasach też mamy składaki, samochody też. Zobaczcie jak grupa VAG uratowała skodę, seata i czy firmom to wyszło na złe? Mamy np nowego z salonu VW i uważam, że to BDB samochód lecz nigdy nie porównam go do Audi gdzie w nowym audi cena jest wyższa ale jakość wykonania lepsza (wnętrza) jak i osprzęt silnika jest po stronie Audi. Tu jest to samo. Vag wykreował Audi na markę premium i nie strzelił sobie w kolano ratując np skodę i to samo ma się przy ciągnikach. Ktoś powie, że VW jest nudny i bije "wsia", a toyota to SZAŁ. Zgoda i VW i Toyota są super, ale znam korzyści w których VW jest lepszy od Toyki iToyka od VW, a wtym przypadku należy umieć pokazać te korzyści bo wg mnie poza ceną CNH nie ma nic do zaoferowania lepszego niż Claas czy Valtra. Tak samo jak CNH ma swoje wady tak samo ma je i każda inna marka tylko do głowy przychodzi mi więcej wad po stronie CNH niż po stronie JD, Valtry czy Claasa! I gdyby nie tak niskie ceny CNH to swojej popularności by tak nie osiągnął bo znam gospodarzy, którzy po 5 latach użytkowania odchodzą od tej marki. A, że każdy chwali swoje to co innego. Spójrzmy obiektywnie i nie mówmy, że coś z czym nie mieliśmy do czynienia bądź nas nie stać jest gorsze Poznajmy pierw produkty potem się wypowiadajmy i przedstawiajmy ZDROWE argumenty.

 

Na rozluźnienie macie swoje konie mechaniczne:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak cena to i Valtrę można wpakować do wora bo tanie to nie jest :P

 

Nie chce niczego sugerować ale jak bym miał coś postawić na miejscu 1 to i to na pewno nie Fendt'a tylko dziś byłby to chyba CNH właśnie ze względu na cenę i szeroką paletę opcji/wariantów.

 

Bo tanie to nie jest... Może jeszcze powiesz że droższe od JD i fenda ?

Masz przywilej być tym średnim rolnikiem by stwierdzić że CNH jet tani w przeciwieństwie do JD i fendt i nawet do valtry.

 

Dla mnie nawet bielarus jest drogi ale wiedz że są rolnicy dla których koszt zakupu JD czy fendta to bułka z masłem.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Przepraszam bardzo napisał ktoś, że claas to składał, a wg mnie ten składak składa się z jednych z najlepszych komponentów na rynku i tak jak piszecie moc w claasie jest prawdziwa,a nie jakieś boosty i tak samo moment obr dostępny od niższych obrotów więc i praca lepsza ;) cnh ma dobre ciągniki ale spojrzeć na jakość wykonania, kosztowniejszy niż w claasie przegląd (podajcie mi ceny przeglądów przy 100h i np 500h pracy), częstsze awarie, prozaiczne rozwiązania, gdzie tu automatyka wałka, gdzie tu chociażby możliwość zaprogramowania z jakiego biegu ma ruszać po zatrzymaniu?

Po za tym nie porównuje się danych technicznych, a porównuje się prace. W Claasie revershift dwusprzęgłowy, jak to wygląda? Szybciej zmienia kierunek jazdy i mamy możliwość regulacji agresywności - brak szarpnięć.

Mówicie o udźwigu. To są dane techniczne jak ktoś słusznie zauważył. Udżwignąć i claas może więcej a pracować?To ma pracować, a nie mieć ładnie na papierku. Na logike jeden ciągnik rozkład masy 50/50 drugi 40/60 i przykładowo masa 5Tjednego i drugiego. Który podniesie 5T, a przy którym przeważy na szali te 5T? proste! 50/50 będzie stał na kołach, a 40/60 wisiał w powietrzu przód.

- Twiedzę, że skrzynie jaką ma Claas czyli w tym przypadku DYNA - jest to jedna z najlepszych skrzyń jak i nie najlepszej w tej kategorii, dostępna moc, ekonomia, niezawodoność.

-Silniki DPS czy FPT można też powiedzieć,że są to jedne zlepszych.

* czemu claas z nich korzysta, a nie ma swoich? A po co ma swoje mieć skoro to są najlepsze komponenty?

Tylko teraz co z tego, że silnik FPT będzie w NH skoro będzie inna skrzynia, inny wentylator, inna hydraulika, inny rozkład masy - to wszystko tworzy CAŁOŚĆ, a nie suche dane techniczne- dane techniczne nie jeżdżą lecz ciągniki:

Komputery w tych czasach też mamy składaki, samochody też. Zobaczcie jak grupa VAG uratowała skodę, seata i czy firmom to wyszło na złe? Mamy np nowego z salonu VW i uważam, że to BDB samochód lecz nigdy nie porównam go do Audi gdzie w nowym audi cena jest wyższa ale jakość wykonania lepsza (wnętrza) jak i osprzęt silnika jest po stronie Audi. Tu jest to samo. Vag wykreował Audi na markę premium i nie strzelił sobie w kolano ratując np skodę i to samo ma się przy ciągnikach. Ktoś powie, że VW jest nudny i bije "wsia", a toyota to SZAŁ. Zgoda i VW i Toyota są super, ale znam korzyści w których VW jest lepszy od Toyki iToyka od VW, a wtym przypadku należy umieć pokazać te korzyści bo wg mnie poza ceną CNH nie ma nic do zaoferowania lepszego niż Claas czy Valtra. Tak samo jak CNH ma swoje wady tak samo ma je i każda inna marka tylko do głowy przychodzi mi więcej wad po stronie CNH niż po stronie JD, Valtry czy Claasa! I gdyby nie tak niskie ceny CNH to swojej popularności by tak nie osiągnął bo znam gospodarzy, którzy po 5 latach użytkowania odchodzą od tej marki. A, że każdy chwali swoje to co innego. Spójrzmy obiektywnie i nie mówmy, że coś z czym nie mieliśmy do czynienia bądź nas nie stać jest gorsze Poznajmy pierw produkty potem się wypowiadajmy i przedstawiajmy ZDROWE argumenty.

 

Na rozluźnienie macie swoje konie mechaniczne:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Q9uA3lr33ek

 

 

 

No nie moge. Nie widziałem jeszcze takiego "fanboja" swojej ulubionej marki. Wszystko najlepsze ma claas tylko gdzie jakies sensowne argumenty które by to potwierdziły. Same zalety skrzynia dyna jest najlepsza bo tak itp. itd.

Co do rozłożenia masy nie jest tak ze 50x50 najlepiej. Najlepiej jest w tedy jak ciągnik ma te same szerokośći opon z przodu i tyłu. Jeśli z tyłu szersze to na tył wiekszy nacisk powinien być jak ci przód podnosi to dokup dodatkowe obciązniki. Skąd wytrzasnąłeś tą awaryjność ciągników CNH bo z tego co ja słysze są praktycznie bezawaryjne jak każdy inny pożądny ciągnik. Jakbyś nie wiedział to silniki FTP jak i skrzynie CVX robi CNH na większości testów Ciągniki CNH (w większości ciągniki NH są wybierane do testów) pod względem przeniesienia mocy na podłoże bije wszystkich. Zrobie ci skan z TopAgrar z testów ciągników. Nie chce mi sie wszystkiego wypisywać bo to niema sensu.

 

Do załozyciela tematu. Jak coś wybierzesz to daj znać i napisz co wybrałeś i z jakim wyposażeniem :)

 

 

Edit: Co do filmu tylko claas ma prawidłowo napompowane koła łapie 3 bieżnikami (całymi bierznikami) podłoża z przodu i z tyłu reszta ciągników nawalone powietrza jakby to były diagonalne..

Edytowano przez Ziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

W niczym sie nie powtórzyłem kolega chyba nie czytał poprzednich moich postów więc co trzeba wyjaśniłem. Nic już nie napisze w tym temacie :) pozostawiam go dla innych użytkowników niech sie wypowiedzą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Jak najlepiej taki sam rozmiar to czemu praktycznie wszystkie 4 i 6 cyl mają o rozmiar węższe z przodu?? TopAgrar nie wyrocznia także z przymrużeniem oka na to ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niczym sie nie powtórzyłem kolega chyba nie czytał poprzednich moich postów więc co trzeba wyjaśniłem. Nic już nie napisze w tym temacie :) pozostawiam go dla innych użytkowników niech sie wypowiedzą. Pozdrawiam

 

Pewnie że nie czytał, a powtórzył się w ostatnim, dwukrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak najlepiej taki sam rozmiar to czemu praktycznie wszystkie 4 i 6 cyl mają o rozmiar węższe z przodu?? TopAgrar nie wyrocznia także z przymrużeniem oka na to ;)

Mi chodziło o rozłożenie masy. Kolega wyżej napisał że 50x50 najlepsze bo jak coś ciężkiego podniesiesz to cie "nie obali". A z regóły ciągniki mają szersze obony z tyłu wieć lepsze jest 40x60. Tylko o to mi chodziło.

 

@damianzbr. sorki dwa razy mi sie post wysłał. Już to naprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co ty porównujesz, JD do case? Żeby chociaż to fendt był, a nie zauważyłeś że miał obciążniki z przodu i tyłu? Gdyby nie one to razem z fendem nie dał by rady caseowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

O co tobie chodzi bo nie rozumiem? JD ma to do siebie że też lekki ale jak maksymalnie obciążony to zdusi czerwonego prędziej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

soory, nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale jakby do case dołożyć jeszcze ok 1t z przodu i 0.5t z tyłu by pewnie inaczej to wyglądało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Nie jestem rolnikiem i moja ulubiona marka to nie claas lecz Fendt i zbulwersowałem się najeżdzaniem bezpodstawnym na Claasa- ale mam do czynienia w związku z moją pracą z dużymi gospodarstwami i tam chwalą sobie trzy marki: Fendt, JD i Claas, a właśnie tacy mniejsi gospodarze co nie mieli do czynienia z Claasem czy Fendtem mówią, że CNH najlepsze, a na pytanie czy pracowali fendtem bądź Claasem mina bladnie, a na pytanie skąd i kto powiedział, że claas się psuje, a to sąsiad tak mówił, a skąd on wie? Od sąsiada. No i takie głupie gadanie. Wszystkie większe gospodarstwa mają maszyny o kolorze zielonym na pytanie czemu nie CNH: "ze względu na awaryjność i koszty serwisu wypchaliśmy to". Może i CNH jest dobre na 300mth rocznie ale nie na większe areały ;)

No i Claas jak i JD i Fendt trzymają cene używek,a CNH?

PS> Nie mówię, że CNH są ZŁE lecz nie lubie bezpodstawnego najeżdżania i głupiego biadolenia. Nie mam 15 lat i wiem jak się pracuje i nie żyje plotkami, że np CNH jest dobry, a czemu? Bo sprzedawca tak powiedział. Jeśli dla Was opinie opierają się na plotkach ludzi, którzy ściągają maszyny wyeksploatowane z zachodu to słabo to widzę. Tak samo o samochodzie więcej Ci powie przedstawiciel handlowy, który "żyje" w tym samochodzie niż zwykły Jan Kowalski tak samo o maszynach powiedzą więcej duże GR'y ;)

Dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
    • Przez Rafalk1990
      Witam, potrzebuję lewe drzwi oraz dolny wałek pedny łączący skrzynię z przednim napędem do Case 845 XL orientuje się ktoś gdzie dostanę używki. Dzwoniłem już do agrofarm i łódzkie Ktery może będą mieli trzeba czekać, ktoś z was zna kogoś jeszcze? Może znacie jakiś zakład który jest w stanie taki wałek dorobić?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez kuba5150
      Szukam mechanika który zna się dobrze na serii case maxxum 51.. z pomorskiego. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj