Skocz do zawartości
pawelbartoszewicz

claas 820 czy fx 38 który byście polecili dla początkującego

Polecane posty

Zadbana ta sieczkarnia.Te zestawy co na filmiku to też twoje . Mam pytanko . Przy kupnie takiej sieczkarni claas 820 na co trzeba zwrócić szczególnie uwagę. Jakie częsci przez ten okres wymieniłeś. Dla początkującego byś polecił ten sprzęt czy za droga jest jako pierwszy.

Pozdrawiam.

91lenczus91    0

A co to za różnica czy początkujący?? Kolego 2 dni pojeździsz i już do jakiejś wprawy dojdziesz :) wiadomo przy zakupie to najlepiej patrzeć na stan walców, noży no i przystawki, a najlepiej jakby to był kemper ^^

6004jh    0

claas jaguar 840 jak sie ostrzy noże może ktoś wie ? :)

jeśli chodzi o sieczkarnie, new hollanda to nie polecam nikomu szczególeni fx 450 , w innych modelach nie wiem czy są takie awarje ale jeśli chodzi o fx 450 to szkoda gadać :D

Wiadomość z agroFakt.pl

arturs860    0

zalezy czy masz automatyka czy nie

jak bez to wlaczas beben i pod kabina pociagasz raczke ktora otwiera dojsci do nozy nastepnie na blotniku kolo wtyczek nasz taki przełacznik ktorym włączasz ostrzalke

jak masz automatyke to włączasz to na przełączniku z kabiny

6004jh    0

a całego przodu do bebna nie trzeba ściągać , te całe podajniki ? no you tubie widziałem jak w 860 ostrzyli i mieli wszystko pościągane .

arturs860    0

nie trzeba sciagac

ostrzenie trwa ok 2 minity

moze cos robili przy nozach i ostrzyli.

jak ustawisz noze to musisz walki wciagajace odepiac, po ustawieniu nozy trzeba je poprzez ostrzenie sprawdzic czy sa dobrze ustawione

6004jh    0
Napisano (edytowany)

u mnie ma taki gość 450 to słyszałem że elektorinia kiepska , nie kiedy sie elektro zawry zacinają i przy tym można dużo czasu stracić , duży wał od przekładni sie rozwalił , podobno jeszcze przekładnie szlak trafił , nie wiem może gościu ma z nią pecha ale czytałem kiedyś o fx-ach to elektronika kiepska to ich główna wada, do tego ciężko zgniatacz ziarna zakładać bo cały przód do wentylatora trzeba ściągać .

z sieczkarni to raczej claasa albo john deera bym wybrał

Edytowano przez 6004jh

6004jh    0

wiesz co ja np bym 820 wybrał bo nowsza , ale droższa . z tego co mi wiadomo to za 690 też sie cenią nie któży .

u nas 400 zł + paliwo , a z paliwem przeszło 600

z 50 km odemnie jest firma usługowa,krony mają i biorą 350 + paliwo ale to chyba taką promocję zrobili , bo chyba pierwszy sezon robili kiszonkarskie usługi.

w tamtym roku dużo chętnych było, bo nie któży do miesiąca na nich czekali nawet

valadin1    29

odświeżam temat może jest więcej użytkowników tych sieczkarni ;)

planuję zakup tylko jakiej fx 375/28/38 czy claas 820/840? i jak w końcu z tymi przystawkami co najlepiej wybrać? kemper 345/4500 czy ru 450 contur/ xtra ? tylko bez rzędowe wchodzą w grę więc o dziobowym nic mi tutaj nie pisać ;) 

ysy    32

Jeśli hodzi o sieczkarnie to z NH 38 lub wyżej bo będzie ci brakować mocy a co do przystawki to tylko kemper na małych kołach a jaką Claas czy NH to temat rzeka bo i tak najwięcej maja do powiedzenia co gdzieś cos usłyszeli, jak chcesz jakieś konkrety o fx to pytaj

valadin1    29

No właśnie jak rozmawiałem z gościem co kosi po usługach to też mówił że kemper i to na małych kołach i musi mieć te dwa słupki przy gardzieli tak jak np ten http://olx.pl/oferta/heder-kemper-champion-345-CID757-IDbQrVZ.html#20534934cb bo jak nie ma to potrafi się zapychać. 

Oni mają 4 claasy ale twierdził że marka nie odgywa takiej roli co stan sieczkarni. A patrząc po ogłoszeniach to w tej samej cenie NH będzie młodsze 3-5 lat od claasa więc w teorii będzie w lepszym stanie. Mam znajomego co ma fx450 i ogólnie chwali z częściami typu noże/dno bębna/ łopaty do wyrzutu nie ma najmniejszego problemu i ich jakość nie budzi zastrzeżeń. 

@ysy to powiedz mi może z jakim fx Ty współpracujesz? coś na temat silnika czy stwarza jakieś problemy i jak ze spalaniem? może coś o przystawkach czemu lepsze małe talerze od dużych? ile wytrzymuje gniotownik i noże? http://olx.pl/oferta/sieczkarnia-new-holland-fx-38-CID757-IDbTN7j.html czy warto jechać zobaczyć? ;)

ysy    32

ja się bawię tym

co do silnika to ja mam silnik cat 530 koni i bez żadnych problemów   także 38 ma pewnie iveko to ci na temat tego nic nie powiem a co do sieczkarni to nie narzekam , a wręcz jestem zadowolony no i  jest takie stare przysłowie jak dbasz tak masz, co do kempera to na małych tarczach wszystko ci skosi proso nie prozo żyto z pnia a na dużych możesz sobie pomarzyć . co do gniotownika to jak nowy to około 1000 hektarów  noże nie mniej ale w kukurydzy bo jak będziesz bawić się w trawę to polecą szybciej

I co do ostatniego pytania to po zewnętrznym wyglądzie niczego sobie  ale  diabeł tkwi w szczegółach pod osłonami pozdrawiam

Mufasa    0

My mamy fx 48 i inne... Jeden nam się spalił bo elektronika faktycznie słaba i  gdzieś zwarcie poszło. W innym padły płyty sterujące...

Ale mechanicznie NH sieczkarnie świetne. Potężne noże. Nic się z nimi nie dzieje i ostrzyć za często nie trzeba. Silniki IVECO tylko miałem ale bezawaryjnie. W 375 mało mocy trochę ale FX48 8 rzędów daje radę pociągnąć i przy tym niewiele więcej spala od CASE 7800 z kemperem 4500...

kolba77    0

Witam,

poszukuję części do Sieczkarni Claas Jaguar 860.

Dokładniej do gardzieli. 

Walce podające, skrzynie przekładniowe, itp.

Ma ktoś z Was może informacje gdzie mogę je znaleźć?

Może ktoś prywatnie sprzedaje?

będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez TopAgroPlus
      Witam wie ktoś może od czego są przekaźniki 68 i 67 oraz bezpiecznik b18 wiem że od klimatyzacji ale za co głównie odpowiadają? Kombajn to Claas Dominator 108 Maxi sl.
    • Przez luxik123321123
      Witam mam mały kłopot Celtis 456 2007r. nie wiem gdzie podpiąć 2 przewody elektryczne a boje sie zeby czegoś nie spalić chodzi o jeden gruby przewód z oczkiem 10 sprawdzałem go miernikiem na przejście i wychodzi w trzech pinach w okrągłej kostce spinanej przy kabinie, oraz 3 kable z oczkami 10  spiete razem jeden z nich po przedzwonieniu miernikiem ma przejście na masie jak dotykałem go i sruby przy skrzyni to dzwonił. Ktoś by mi podpowiedział? obydwa te przewody dochodzą obok skrzynki akumulatorowej i nie wiem czy do masy je podpiąć czy do klemy +
    • Przez JaJacek
      Pojawił się błąd 414 i 314 na panelu na słupku. Na desce rozdzielczej pali się żółta kontrolka z błyskawicą i przerywany sygnał dźwiękowy. Brak mocy, nierówne obroty, sam zmienia biegi.
      Niedawno regenerowany był alternator, może to ma coś wspólnego? Akumulator od nowości, czyli ma 10 lat.
      Ciągnik jest po tuningu, miał już ze 4 lata temu wymieniany komputer sterujący, ten co jest na bloku silnika po lewej stronie.
      Ktoś pomoże na szybko????