Zaloguj się, aby obserwować  
Wino800

Pronar 1025A II turbosprężarka

Polecane posty

Wino800    2

Czy na turbosprężarce ma być luz na wirniku ( czyli na łożysku) lata na boki około 2-3 mm co mam robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nie może być luzu .. co zrobić wymienic tuleje bo sie pewnie wybiły


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Luz w turbosprężarce jest zawsze, tylko że nieduży.

Turbo do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

luz a luz wiadomo musi byc olejk do smarowania i po to luz ale tak to bez przesady


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

luz na boki ma być nie słuchaj głupot ściąg gruby wąż dolotowy tam gdzie pcha powietrze na cylindry taki krótki gróby łącznik i zapal ciągnik przegazuj jak dmucha powietrzem mocno to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co uważasz za głupotę?

@Wino800 pisz od razu wszystko czego tyczy się temat bo odpowiedzi będą tak samo zdawkowe jak i twoje informacje, a tak to długo go nie naprawisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ja to przed chwilą robiłem (pronar z 2005r.) i na wolnych obrotach wyraźnie dmucha, na wysokich dmucha oczywiście mocniej ale ręką zatkam bez nadmiernego wysiłku i sprężarka "mieli" powietrze - myślę że nie jest źle, w końcu ciśnienie rzędu 1-2 bary to nie jest takie wielkie, żeby dłoń odepchnęło. Przyczyną mojego doświadczenia było to, że sprężarka nie gwiżdże. Jak jest u Was gwiżdżą czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie gwizda słychać ją wyraznie ... luzy na wirniku 2 - m w kazdą strone to za duzo i to nie głupota .. wyobraź sobie taki luz i 2000 obr


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Wlamaj Ciekawe jakie turbo ci dobije te 1-2 bary :D bo na pewno nie w tym ciągniku

Edytowano przez kamil496

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

luzu na turbinie nie można wyczuć ręcznie, jeśli luz jest wyczuwalny turbo do regeneracji lub do wymiany.

Nie słuchaj ich tylko wymieniaj puki czas, ponieważ jak się powiększy luz to łopatki zaczną ocierać o obudowę w wyniku czego połamią się i opiłki trafią do silnika , które następnie porysują gładź cylindra i remont silnika gotowy :)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Wlamaj Ciekawe jakie turbo ci dobije te 1-2 bary :D bo na pewno nie w tym ciągniku

 

Tak napisałem bo mierniki doładowania są wyskalowane do 2 bar ale to bardziej się tyczy silników samochodowych i raczej dla nich też jest nieosiągalne, chyba że jakiś poważniejszy tuning. W ciągnikach silniki są raczej lekko doładowane i ciśnienie jest zdecydowanie mniejsze niż 1 bar. Jestem zadowolony bo po moim pseudo doświadczeniu przekonałem się, że turbina jest w dobrym stanie tym bardziej, że kolektor nie jest prawie wcale zaolejony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

sam wymieniłem u siebie chyba ze cztery i powiem Ci tak, jeśli luz jest już wyczuwalny ręką to jest już zdyt duży dopuki jeszcze sie nie zatarła to watrto zregenerować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Wymiana lub regeneracji nie powinno być luzu. Turbo osiąga duże obroty kiedyś robiliśmy pomiar w 1614 przy 1900obr/min brakło skali w tachometrze wyskalowanym do 100tys obr/min i to na postoju taki luz jest zabójczy dla turbiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

Ale co najlepsze Panowie ciągniki ma ok.350 motogodzin. Jak dla mnie to jest dziwne żeby ta turbina była tak wytłuczona albo w servisie ( od stycznia 4 miesiące przestał w servisie, a nic nie zostało naprawione) w ch*ja lecą i zamienili turbo bo tylko jak od nich wrócił to zaczęły się własnie te problemy ja juz straciłem cierpliwość do Dilera od którego kupiłem ciągnik, po prostu trzeba im na ręce patrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Na każdego dilera ,lub sprzedawce jest Bat jaki ??? .Serwis Fabryczny .Teraz dużo dilerzy przetrzymuje reklamacje ,aby szybciej gwarancja minęła .Jm mniej poprawią w sprzęcie sprzedanym przez siebie ,tym majom więcej kasy dla siebie . @Wino800 ja uważam że w twoim ciągniku ,jest wada fabryczna z tym turbo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wino800    2

Z fabryki pronara była raz gościu i robił uszczelkę której servis dilera nie dał rady zrobić przez rok, zadzwonię jeszcze do fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

JAK gwarancja juz mineła to nie masz co dzwonić . Jedynie podwierdzenie na pismie z serwisu dilera (naprawianie turba ) by Cię uratowało .Doczekalismy się h..wych czasów niby wybulisz kupe kasy na ciognik nowy z myslom że obejmuje gwarancja .A tu okazuje się niby jest ,a nic nie podlega gwarancji ,boto wina operatora ,słabe jakoś paliwa ,pompa zamiast byc od razu wymieniona ,trafia do eksertyzy itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

ja w swoim 82Sa mam turbinę i nie ma szans żeby mieliła powietrze jak przytrzymam ręke to chcce mi ją wyrzucić stamtąd. najlepiej to sprawdź miernikiem ile ona wali powinno być coś w granicach 0.8-0.9 bara na maksymalnych obrotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Chce Ci ją wyrzucić (rękę) czy wyrzuca? Skąd masz takie dane o wartości ciśnienia - mierzyłeś u siebie czy z jakiejś konkretnej instrukcji? Myślę o jakimś mierniku ale podobno trzeba mierzyć na obciążonym silniku (w zasadzie jak bym kupił miernik to i tak bym go zainstalował na stałe). Mój ciągnik ma 755mth więc turbo nie powinno być zużyte, chociaż pierwszym właścicielem nie jestem. Tylko czasami wydaje mi się coś słaby np. grubera 2,6m na sprężynach nie zawsze pociągnie na trzecim biegu w trzeciej grupie (szczególnie jak gleba jest trochę bardziej zwięzła), być może za dużo od niego wymagam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    185

Ten do ciągnika może się nie nadać, wygląda na stacjonarny, wibracje mogłyby mu zaszkodzić, jest dokładny a co za tym idzie może być delikatny. Wpisz w wyszukiwarkę allegro "wskaźnik doładowania" - będziesz miał do wyboru - tańsze i droższe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

A faktycznie ^^ kiedyś jak sprawdzałem to aż tak dużego wyboru nie było a ceny były kosmiczne. Teraz to jest w czym wybierać :lol: i chyba się nawet skusze na niego :D Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek852    0

mam identycznego pronara od 6 lat jak na razie tylko sprzęgło robiłem łożysko sprzegłowe staneło i pieski starło ma 4tys mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pawel1985
      Jaki olej do wspomagania układu kierowniczego 
       
    • Przez User988
      Witam,
      Czy wiecie może gdzie dostane taki fartuch błotnika do tego modelu pronara?
      Szukałem na różnych stronach ale nie moge znaleźć odpowiednika. 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez Kuba08102003
      Witam mam problem z przednim napędem w pronarze 1025a, napęd na tył po załączeniu działa i wszystko jest okejo a gdy włączę napęd tylko na przód i ruszę do przodu lub do tylu automatycznie napęd przestaje działać i rozłącza kontrolkę która sygnalizuje działanie napędu 
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
    • Przez Dziki88
      Witam na forum mam pytanie czy miał ktoś problem ze trzeszczącym sprzęgłem przy ruszaniu w pronarze zefir 85 ?
      ruszam z h1 bez niczego i tak trzeszczy jakby tarcza się skończyła  a jest założona nowa 
      dzięki za odp😊
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj