radar83

Brona wahadłowa polska-hydropak

Polecane posty

radar83    0

Witam.Mam pytanie do użytkowników polskich bron wahadłowych,czy jest możliwość zaczepienia (sprzęgnięcia) za nią bezpośrednio siewnika?Dorabiał ktoś może szelki lub hydropak?Orginalnie niestety tego chyba nie stosowali w fabryce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie brony aktywne z hydropakiem produkuje Unia Group, Akpil oraz Bomet. Ceny nie są jakieś duże ale jak z jakością to nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Masz rację kolego ale mi nie chodziło o brony wirowe,ale wachadłowe U-238(dwa rzędy zębów pracujące na przemian).Takie coś naprawde nie drogo można kupić na rynku wtórnym tylko nie wiem jak by to sie spisywało no i właśnie czy dało by radę wpiąć odrazu siewnik za nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Odpuść sobie bo szkoda tego do domu ciągnąć. Myślisz że jakby to było coś warte to sprzedawane byłoby w cenie złomu użytkowego? Jak chcesz mieć porządny aktywny agregat to tylko i wyłącznie brona wirowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Brona wirowa "robi" super robotę to nie podlega żadnej wątpliwości,lepsze od niej są tylko chyba agregaty talerzowe ale to wyższa półka cenowa :) .Jednakże pociągne jeszcze temat "wachadłówki " <_< .Może bardziej jako alternatywy dla biernych agregatów upr.siewnych które potrafią się zapychać,a tu zawsze to jakąś aktywną pracę wykonuje i może lepiej by sie to spisywało? :huh: Czy faktycznie nadaje się to tylko na eksponat do ogródka? :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zależy głównie od gleby jaką masz, jak jest ciężka i wymaga agregatu aktywnego to tylko i wyłącznie wirowa. Co do agregatów talerzowych są to bierne i dużo słabsze od takiej aktywnej brony wirowej. Zresztą ciężko coś pisać, każdy ma inne gleby i inne problemy ale jak masz ziemię taką że ładnie uprawiasz biernym to po co Ci aktywny wynalazek w postaci brony wahadłowej jak możesz mieć 2 wałki plus 2 rzędy łapek i siewnik z tyłu, jak coś się popsuje to najwyżej spawarka w rękę lub łożysko czy tulejka do wymiany, no może jakaś redliczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Jak by nie patrzeć to brona wahadłowa ma jedną dość znaczącą przewagę nad wirową, a mianowicie ma sporo mniejsze zapotrzebowanie na moc i jest lekka. Do małego ciągnika i na lekkie gleby to można próbować. Jeśli masz dość mocny ciągnik to oczywiście lepsza będzie wirowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radar83    0

Ciągnik to Mtz :mellow:. Klasa ziemi to druga, trzecia.Widziałem w dwóch miejscach pole po bronie wahadłowej Amazone REV.Oczywiście nie to samo jest co po wirowej ale to też zależy chyba od prędkości jazdy?Amazone różnią się tym że od polskich że mają wał packera i to może robić lepszą robotę od polskiej? <_< Widział ktoś w akcji U238 z wałem strunowym i pole po niej?Zastanawiam się czy jeśli trafią się spore bryły w polu to czy U238 poprostu nie poprzesuwa ich w inne miejsce i finał :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co kruszy grudy na ciężkiej ziemi? Wał. Agregat aktywny z wałem strunowym, rurowym to pomyłka.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A to zależy od ziemi:) Na ciężkie, zbite gliniaste to na pewno lepszy ciężki wał ale są takie ziemie gdzie ciężki wał robi klepisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michalnh
      Witam,
      Mam do sprzedania mocną i solidną talerzówkę Akpil szerokość robocza 3m, więcej informacji w ogłoszeniu pod linkiem:
      https://www.olx.pl/oferta/talerzowka-brona-talerzowa-akpil-v-ka-3m-ciezka-mocna-jak-nowa-CID757-IDvFp55.html#919789e367
       
       
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez franky69
      Witam, 
      Czy możecie się podzielić doświadczeniami co do kąta pracy talerzy w bronach.
      Co producent to inne ustawienia talerza, ale które robi najlepszą robote 
       
    • Przez NH8670
      Witam zamierzam kupić talerzówke używaną ciąganą składaną na co  zwrócić uwagę mam jeden egzemplarz upatrzony marki FROST 4.8m czy lepiej sobie darować?
    • Przez kamil1614
      Witam.
      Kupie wirnik środkowy do brony aktywnej sicma 2,5m ,ten który miałem obecnie pękł ,prosze o kontakt 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj