Skocz do zawartości

Polecane posty

radar83    0

Witam.Mam pytanie do użytkowników polskich bron wahadłowych,czy jest możliwość zaczepienia (sprzęgnięcia) za nią bezpośrednio siewnika?Dorabiał ktoś może szelki lub hydropak?Orginalnie niestety tego chyba nie stosowali w fabryce.

Obecnie brony aktywne z hydropakiem produkuje Unia Group, Akpil oraz Bomet. Ceny nie są jakieś duże ale jak z jakością to nie wiem:)

radar83    0

Masz rację kolego ale mi nie chodziło o brony wirowe,ale wachadłowe U-238(dwa rzędy zębów pracujące na przemian).Takie coś naprawde nie drogo można kupić na rynku wtórnym tylko nie wiem jak by to sie spisywało no i właśnie czy dało by radę wpiąć odrazu siewnik za nią.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    185

Odpuść sobie bo szkoda tego do domu ciągnąć. Myślisz że jakby to było coś warte to sprzedawane byłoby w cenie złomu użytkowego? Jak chcesz mieć porządny aktywny agregat to tylko i wyłącznie brona wirowa

radar83    0

Brona wirowa "robi" super robotę to nie podlega żadnej wątpliwości,lepsze od niej są tylko chyba agregaty talerzowe ale to wyższa półka cenowa :) .Jednakże pociągne jeszcze temat "wachadłówki " <_< .Może bardziej jako alternatywy dla biernych agregatów upr.siewnych które potrafią się zapychać,a tu zawsze to jakąś aktywną pracę wykonuje i może lepiej by sie to spisywało? :huh: Czy faktycznie nadaje się to tylko na eksponat do ogródka? :) :)

akmaly    185

To zależy głównie od gleby jaką masz, jak jest ciężka i wymaga agregatu aktywnego to tylko i wyłącznie wirowa. Co do agregatów talerzowych są to bierne i dużo słabsze od takiej aktywnej brony wirowej. Zresztą ciężko coś pisać, każdy ma inne gleby i inne problemy ale jak masz ziemię taką że ładnie uprawiasz biernym to po co Ci aktywny wynalazek w postaci brony wahadłowej jak możesz mieć 2 wałki plus 2 rzędy łapek i siewnik z tyłu, jak coś się popsuje to najwyżej spawarka w rękę lub łożysko czy tulejka do wymiany, no może jakaś redliczka:)

kamil496    39

Jak by nie patrzeć to brona wahadłowa ma jedną dość znaczącą przewagę nad wirową, a mianowicie ma sporo mniejsze zapotrzebowanie na moc i jest lekka. Do małego ciągnika i na lekkie gleby to można próbować. Jeśli masz dość mocny ciągnik to oczywiście lepsza będzie wirowa

radar83    0

Ciągnik to Mtz :mellow:. Klasa ziemi to druga, trzecia.Widziałem w dwóch miejscach pole po bronie wahadłowej Amazone REV.Oczywiście nie to samo jest co po wirowej ale to też zależy chyba od prędkości jazdy?Amazone różnią się tym że od polskich że mają wał packera i to może robić lepszą robotę od polskiej? <_< Widział ktoś w akcji U238 z wałem strunowym i pole po niej?Zastanawiam się czy jeśli trafią się spore bryły w polu to czy U238 poprostu nie poprzesuwa ich w inne miejsce i finał :wacko:

akmaly    185

A to zależy od ziemi:) Na ciężkie, zbite gliniaste to na pewno lepszy ciężki wał ale są takie ziemie gdzie ciężki wał robi klepisko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez tedek2
      Witam zastanawiam sie nad zakupem brony talerzowej. W wymiarze od 1,8 do 2m. Pracowala by ona jedynie na lakach lub pastwiskach po orce. Nie wiem ktora wybrac oto linki do tych co mnie interesuja w linkach sa niektore mniejsze ale ogolnie chodzi o wykonawce
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-brony-talerzowka-transport-raty-CID757-ID354yP.html#5d920be434;promoted
      http://olx.pl/oferta/promocja-brona-talerzowa-strumyk-CID757-ID2Eznz.html#bcdf7e061c
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-transport-cala-polska-CID757-ID64y6B.html#5d920be434
      http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-bomet-brony-talerzowe-CID757-ID4LKXw.html#bff3a03d76
    • Przez PaTrYk1014
      Cześć. Mam do was takie pytanie: Co waży więcej brona aktywna 2,5 m czy agregat talerzowy 2,5 m i czy ciągnik 80km dawał by sobie rade z którymś z zestawów ale z siewnikiem. Gleby na jakich będzie ten sprzęt pracował to czarnoziemy i gliny. Ile trzeba by było dociążyć ursusa 914? Obecnie jest bez obciążników. Z góry dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!
    • Przez Iluminator
      Witam czy belarus 920 da rade w polu z broną wirową i siewnikiem  2,5m na średnich glebach?