Gość Profil usunięty

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Zreszta kazdy w swoim domu swoja tradycje prowadzi.

 

Tradycja Chrześciańska to jedno

Zwyczaje w domach i obyczaje to drugie

 

Wypada jednak coś czemuś podporządkować.

 

Czyżbym teraz był nie nowoczesny? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@KRIS tradycje to jedno

 

obyczaje zwyczaje to drugie

 

A w swoim domu masz miec spokoj harmonie szacunek i zdrowie. Mi tylko tyle trzeba :rolleyes:

 

Jak kulwa tradycje to czemu u mnie na wigilie i swieta nie ma sniegu :D Przeciez to byla tradycja ze wigilia jest zawsze gdy na polu jest bialo. :rolleyes:


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

A co pijecie na święta? Bo ja kupiłam już Malibu dla siebie i 0,7 dla reszty-powinno starczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo jak będzie śnieg to Święty przywiezie Ci rózgę :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

..... do pasterki na którą idziemy( jak jest pogoda pieszo 2 km :rolleyes:) bez wódeczki napewno nie w wigilię- na to jest 1-2 dzień

Jeśli mogę zapytać - które z przykazań bądz innych prawd, mówi , że w wigilję alkoholu pić nie można, a w 1i2 dzięń świąt już tak?

To pytanie skierowane jest nie tylko do Ciebie, a do wszystkich wypowiadających się przeciwników wigilijnego spożywania alkoholu - pytam, bo naprawdę tego nie wiem.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Przeciez to byla tradycja ze wigilia jest zawsze gdy na polu jest bialo. :rolleyes:

No nie moja Droga, Wigilia jest zawsze 24 grudnia, bez względu czy jest biało czy czarno.

@bezbarwny, nigdzie nie jest napisane żeby nie pić, czy pić w święta, ale Wigilia to jest jeszcze czas Adwentu i taka nasza tradycja, a w szczególności Wigilia, to po kiego wtedy robić jakieś ostatki, czyli Andrzejki, owszem są to imieniny niektórych, ale wszyscy nie są Andrzejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

A co pijecie na święta? Bo ja kupiłam już Malibu dla siebie i 0,7 dla reszty-powinno starczyć...

 

No to u mnie w swieta jest do picia 8glow. :rolleyes: Moj tesciowi kupil 2l butelke pod choinke. Ja mamie i mojej tesciowej kupilam po butelce martini.

 

A na swieta moj zawsze kupuje z 4 flaszki 0.7L ale i tak tego nie wypija, Jak z tesciem sie spotka to pije a tak to nie ale zawsze wodke ma.

 

Sama jak pije to wodke z sokiem z pomaranczy.

 

 

Kiedys moj pil wodke z gor SLIWOWICE ale nigdzie tego nie mozna w sklepie dostac, mojemu posmakowala ona.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

[/size]

No nie moja Droga, Wigilia jest zawsze 24 grudnia, bez względu czy jest biało czy czarno.

@bezbarwny, nigdzie nie jest napisane żeby nie pić, czy pić w święta, ale Wigilia to jest jeszcze czas Adwentu i taka nasza tradycja, a w szczególności Wigilia, to po kiego wtedy robić jakieś ostatki?

No własnie i tu mam problem ze zrozumieniem pewnej sprawy - dawnej Adwent to był czas umartwień, postu, dzieciom zalecało się by tak jak w okresie Wielkiego Postu zrezygnowały z czegoś np. z jedzenia słodyczy, więc zakaz picia alkoholu w czasie Wigilii był zrozumiały. A teraz? Adwent to radosny czas oczekiwania, bez umartwień ect więc ten zakaz trochę teraz tak jakoś niezrozumiały jest.... więc jak to teraz ma być??

 

Dodam, że u mnie alkoholu nie pija się w dniu wigilijnym aczkolwiek jakieś winko pod rybkę może się trafić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Na ostatnim weselu rodzice młodej przyszli na kuchnie i poczęstowali mnie bimrem o smaku jakimś wiśniowym i kawowym-powiem, że to naprawdę ognista woda, a weselnicy sobie wyrywali z rąk-wódki nie chcieli :) Nie lubię kupować alkoholu-trafia mnie,ale wiadomo człowiek nie wielbłąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@Wodna a wino to nie alkohol?? Niby biale do rybki tak ale alkohol. :rolleyes:

 

 

Ale jak pisalam my to jedna rodzina ale kazdy z innej czesci polski i inne obyczaje panuja. :D

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elfunia, ja też byłem inaczej wychowany, teraz zrobiło się inaczej, jasne że nikt nikogo przecież nie potępia, ale namawiamy tylko do utrzymania naszej Polskiej tradycji.

Alkohol jest dla ludzi, ale po wypiciu trzeba być nadal człowiekiem, jeżeli ktoś robi się gorszy niż zwierzę, to niestety, ale nie powinien w ogóle tego brać do ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominic    33

Myślę że z wódką jak z schabowym na wigilii, niby zniesiono post, ale jeśli ktoś nie pił /jadł/ to dalej zachowa ten zwyczaj.


c 330
4011
mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WodnyElf    3

Elfunia, ja też byłem inaczej wychowany, teraz zrobiło się inaczej, jasne że nikt nikogo przecież nie potępia, ale namawiamy tylko do utrzymania naszej Polskiej tradycji.

Alkohol jest dla ludzi, ale po wypiciu trzeba być nadal człowiekiem, jeżeli ktoś robi się gorszy niż zwierzę, to niestety, ale nie powinien w ogóle tego brać do ust.

Ja czasami się czuje w obecnych czasach jakbym miała z 50 lat co najmniej. Wszystko jest inne i poprzewracane do góry nogami.

Polską tradycję trzeba utrzymywać , któż jak nie my odpowiadamy za swoją tożsamość jako naród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

@Mat a co Ty za alkohole kupujesz na swieta???? :D

 

 

Co do tradycji to poczekajmy jeszcze tak z 30 lat wtedy zobaczymy jaka tu bedzie wolna amerykanka.

 

 

My wtedy nie bedziemy trzymac tradycji, tylko polak polaka bedzie szukal w polsce.

Edytowano przez banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Myślę że z wódką jak z schabowym na wigilii, niby zniesiono post, ale jeśli ktoś nie pił /jadł/ to dalej zachowa ten zwyczaj.

Popieram tradycję.Ja nie piję cały rok i żyję a tym bardziej w wigilię bym nie ruszył alkoholu tak jak i mięsa.Tak się utarło i niech tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja czasami się czuje w obecnych czasach jakbym miała z 50 lat co najmniej.

To na ile ja mam się czuć? :P

Co do alkoholu, to preferuje jak już to czystą, ale ogólnie konsumuję okazjonalnie . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To widze sa prawie sami abstyneci.

 

Pija okazjonalnie albo raz w roku. :D

 

@aletes a znasz jakis przepis na placka z alkoholem???? Czy taki placek jest wogole???


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonaRolnika    1

u mnie na wigilii nigdy nie było alkoholu, ta tradycje przeniosłam do siebie do domu, u męża tez. Skoro w roku jest tyle innych dni żeby moc się napić to poświecić chyba jeden dzień bez to nie jest jakieś mega wyrzeczenie? Ja tak to widzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

to widze ze tylko u nas w wigilie sie wali w palnik :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ja widzę Basiu, że nawet w placku chcesz przemycić. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

bede wafla robic to zrobie mase czekoladowa i spirytusu troche dodam zeby to troche kopa mialo. :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I potem nam powiesz, picia jednak nie było, a i tak wszystko pijane było. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

stare jak tam stare ale gorzej jakby dzieciom posmakowalo.

 

I po wigili stare przy drinku, dzieci z wafelkami i wszyscy nabrzdyndzolone :D


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To już wiemy czemu Górale tak kolędy śpiewają, na tych dopalaczach. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj