Gość Profil usunięty

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A Kolego pamiętasz jak było już powiedzmy 4.50 zł a spadło na 1.80 zł/kg? i tak by było i teraz gdyby była taka produkcja jak kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Meg zabierz im dopłaty i inne dotacje które mają, a my nawet nie słyszeliśmy o nich, albo przynajmniej zrównaj z naszymi, z których i tak co roku nas jeszcze łupią, to pogadamy czy tam nie zaczną na łeb na szyję bankrutować.Samo przyjecie Polski do UE ile im pomogło, bo by się ukisili we własnym sosie.

Tak to prawda ,że mają większe dotacje itp. ,ale Mat ja tam byłam i widziałam na własne oczy jakie tam są gospodarstwa . Tam nie ma małych gosp. ,tam nawet działki rolne są w co najmniej 10 ha kawałkach ,a granicą są rowy obsadzone 100 letniki dębami . W Polsce jak już np. ktoś od co najmniej 50 lat miał minimum 50 ha i trochę chęci do pracy ,to nie wierzę że dziś nie żyje na podobnym poziomie, jak rolnik w Niemczech . Po prostu duży rolnik jest lepszym partnerem w produkcji ,ponieważ taniej produkuje i firmy z nim wolą współpracę , niż np. 5 małymi producentami z ekonomicznego punktu widzenia .W Niemczech już od dawana tak mają ,a u nas dopiero to powoli wchodzi i jeszcze prędko nie wejdzie ,ponieważ nadal jest rozdrobnienie gospodarstw .

Tak jak kolega Binek napisał tam jest inny świat ,ale ten świat od dawana był inny . Moja dziś 86 letnia babcia we wojnę w wieku 17 lat była wywieziona do Niemiec do pracy do rolnika i już wtedy tam wchodziły pierwsze dojarki ,a co u nas było ? Nie da się takiej przepaści jak nas od wieków dzieliła wyrównać ,w parę lat bycia w Unii i nie wiem czy w ogóle się da . Niemcy pierwszą autostradę tą od strony Szczecina już przed II wojną wybudowali ,a u nas do dziś jeszcze nie mamy ukończonych choć podstawowych odcinków .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie twierdzę, że tak nie jest jak mówisz, tylko z której oni byli strony, a z której my, rolnictwo w Polsce zawsze było uważane za krowę dojną, tylko z niego brać, a najlepiej nic nie dawać, na zachodzie inaczej do tego podchodzili no i efekty widać gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Bo u nas jak maja byc producenci czegos to oni biora podwykonawcow, ci z koleji biora innych podwykonawcow, A ci jeszcze innych.

 

I jak sa pieniadze na jakis cel to one sie rozchodza miedzy szefostwem firm, a ci co maja wykonac usluge to biora juz same ochlapy albo kasy nie widza

 

I tak w polsce biora sie afery, afera goni afere. I nikt tego nie moze zwalczyc


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bananku kurteczka balans, z całym szacunkiem, ale o czym Ty teraz mówisz, my o wodzie, Ty o miodzie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Niemcy to cwaniaki-prawem zwycięscy w dobrym momencie zawojowali(nie twierdzę,że to było dobre!)-teraz żadno państwo się nie wychyli-wiadomo o co chodzi-atom! :o Przecież dlaczego Hitler doszedł do władzy?bo u nich też było już bardzo żle-nie są więc dobrymi gospodarzami!!!!Dopiero jak okradli,złupili -mieli darmową siłę roboczą to staneli na nogi----

Czemu to wszystko jest takie chore co? :(

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widzę że koleżanka anty niemiecka jest ,takie ma prawo . Wiem że Niemcy dopuścili się okrutnych zbrodni ,ale to teraz już na zawsze mamy młodsze pokolenia ,też znienawidzić ,za grzechy ich ojców czy dziadków ? Ja wiem ,że o historii nie można zapominać ,choćby dlatego by uczcić pamięć poległych ,ale życie toczy się dalej .

Ja dziś Niemca odbieram jak miłego ,uśmiechniętego człowieka ,ale oni nas Polaków się trochę obawiają ,ponieważ jak wiecie nie mamy dobrej opinii .

Jak pojechałam tam pierwszy raz ,co mnie zaskoczyło ,brak wysokich płotów ,takie niskie że krok się zrobi i już się jest na posesji ,otwarte samochody z kluczykami w środku i grającym odtwarzaczem , czystość ,brak nawet w weekendy pijanych ludzi na ulicach ,no chyba że był jakiś festyn czy święto piwa ,to wtedy paru ''zagazowanych ''się widziało .

Tak jest w mniejszych miasteczkach ,natomiast sam Hamburg ,to już włos na głowie się jeży . Narkomani różnych obywatelstw ,od Turków po murzynów i tam to już na pewno tak spokojnie nie jest .

Ogólnie większa kultura życia jak w Polsce . Odnośnie pracy ,to każdemu życzyłabym tak uczciwego pracodawcy jakiego ja miałam . Ty koleżanko Aletes ,wolisz żyć biednie , na swoim ,ale weź to powiedz np. ludziom z Podkarpacia ,którzy masowo muszą szukać pracy w obcych krajach i z resztą tak wolą niż żyć za marne grosze tu . I nie ma się czego wstydzić ,ponieważ praca nie hańbi ,nawet u Niemca ,hańbą jest nic nie robienie lub kradzież .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Wiesz M- ja nic nie mam do ludzi którzy szukają pracy w obcych krajach-pewnie mają ku temu powody- wielu moich znajomych wyjechała :( A ja nie mam takiego przymusu więc i nie jadę!czasami więcej można stracić niż zyskać- a to co mi potżebne do szczęścia mam tutaj-czasami lepiej się wiedzie czasami skromniej ale ogólnie nie jest źle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

No moja paczka mikolajowa zostala dostarczona.

 

Z tego co sie dowiedzialam to az sie poplakali jak zobaczyli co jest w paczce. :rolleyes:

 

 

A ja sobie dzisiaj sprawilam prezent. KIECKE NA SYLWESTRA. :D Kosztowala mnie az 300zl. :rolleyes:

 

 

Apropos tematu. Tak ludzie wyjezdzaja za granice zeby miec jako takie godne zycie. Prawie 1/4 podkarpacia wyjechalo za chlebem bo tu bida i nedza az piszczy. :unsure:


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
A ja sobie dzisiaj sprawilam prezent. KIECKE NA SYLWESTRA. :D Kosztowala mnie az 300zl. :rolleyes:

 

 

Apropos tematu. Tak ludzie wyjezdzaja za granice zeby miec jako takie godne zycie. Prawie 1/4 podkarpacia wyjechalo za chlebem bo tu bida i nedza az piszczy. :unsure:

No właśnie widzę :D jakie sobie sprawiają prezenty. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

To super-fajnie!Bo najważniejsze są dzieci!

Co do kiecki-to co to za kiecka - czekam na fotkę :blink:

A co do Sylwka to jakie macie plany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mat pracują za granicą ,to ich stać na takie prezenty .

Krótki filmik na temat gosp. w Niemczech i takie widoki jak w tym filmiku są bardzo częste tam .

Edit :

Sylwester z krowami mlecznymi i do tego 2 sztuki z terminem wycielenia na 31 grudzień i 1 styczeń ,to chyba można tylko spędzić na białej sali ... :unsure:

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Każdy narzeka na biedę, tylko jakoś nie widać tego po sklepach, mało wózków nie pozarywają, inna sprawa że i tak połowę tego zmarnują co kupią.

Sylwester z krowami mlecznymi i do tego 2 sztuki z terminem wycielenia na 31 grudzień i 1 styczeń ,to chyba można tylko spędzić na białej sali ... :unsure:

Na pewno "przeniosą", bo będą byczki, bale zaczynają się o 20-tej, to zdążysz, :P także jutro jedziesz po kreację. :P:D i nie wymyślaj sobie przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mat ,ja to cały czas powtarzam ,by Ci co tak narzekają na biedę ,niech najpierw przeczytają definicję biedy . Bo w dzisiejszych czasach ,to ludzie biedy nie znają ,a jak już ,to b. sporadyczne przypadki .

Mat ,byłeś na zakupach ? :rolleyes: Fajnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie nie byłem, ale w TV mówili że już ludzie szturmują sklepy. Już, a co to będzie przed Świętami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

No moja paczka mikolajowa zostala dostarczona.

 

Z tego co sie dowiedzialam to az sie poplakali jak zobaczyli co jest w paczce. :rolleyes:

 

 

A ja sobie dzisiaj sprawilam prezent. KIECKE NA SYLWESTRA. :D Kosztowala mnie az 300zl. :rolleyes:

 

 

Apropos tematu. Tak ludzie wyjezdzaja za granice zeby miec jako takie godne zycie. Prawie 1/4 podkarpacia wyjechalo za chlebem bo tu bida i nedza az piszczy. :unsure:

 

Tak moja siostra właśnie tak zrobiła i została na stałe Niemczech. Tam sobie ułożyła życie jak zresztą wielu innych, sąsiad zapier***a w Szwajcarii na utrzymanie żony i dwójki dzieci i buduje dom, tylko w taki sposób można się czegoś dorobić. Mieszkam miedzy Jasłem a Krosnem to naprawdę dużo tam zakładów polikwidowano lnianka była w Krośnie, huty ledwie zipią na skraju bankructwa. Zostały same sklepy gdzie robi się za pensje głodową...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przed świętami będzie coroczny szał i zakupy na kredyt.Po Nowym Roku nagle otrzeźwieją i kilka miesięcy będą pracować na samą spłatę rat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niech najpierw idą co niektórzy do psychologa i on im każe zadać sobie pytanie ''czy ten kredyt ,czy takie zakupy są mi potrzebne ,czy naprawdę nie obędę się bez paru rzeczy ''? ;)

Wczoraj z banku do mnie dzwonili o 21 czy nie potrzebuje kredytu na święta :D Kusiciele ,jak ktoś ma lajtowe podejście ,to pewnie skorzysta z takiej jak to ta panie z banku powiedziała '' niepowtarzalnej propozycji '' . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Aj Meg, jaka Ty jesteś nienowoczesna, żeby taką okazję przerypać, :P a mogła być sukienka za 600 zł. :D I Bananek ze swoją za 300 zł. blado by wyglądała. :P :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do mnie to nawet dzwonią firmy od obsługi rolnictwa ( pasze, nawozy, śor) ze świątecznymi cenami i promocjami. Szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To pewnie i te "panie" z pod lasu od kompleksowej obsługi też mają jakieś promocje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

To super-fajnie!Bo najważniejsze są dzieci!

Co do kiecki-to co to za kiecka - czekam na fotkę :blink:

A co do Sylwka to jakie macie plany?

 

 

 

Kiecka czarna z cekiniami. Co do sylwestra to idziemy na bal, ostatnim razem bylam na sylwestra w 2009r w lokalu. :rolleyes:.

 

 

A co do zakupow w swieta to tak jak piszecie, bieda jest ale przed swietami ludzi w sklepach co nie miara. A kupuja tak jakby pierwszy raz w takim duzym sklepie byli.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aj Meg, jaka Ty jesteś nienowoczesna, żeby taką okazję przerypać, :P a mogła być sukienka za 600 zł. :D I Bananek ze swoją za 300 zł. blado by wyglądała. :P :lol:

 

Może i jestem nienowoczesna w wydawaniu pieniędzy ,ale co zrobić zmienić oprogramowanie ? ^^

Nie szata zdobi człowieka ,a i czasem w tej sukience za 600 zł gorzej można wyglądać jak w tej za 300 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt, ale byś zaszpanowała. :P i nie jedną szlag by trafił. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A tego ,to już nie wiadomo czyby coś trafiło niejedną ...Wyznaję zasadę w ubiorze ,że nie chcę się wyróżniać z tłumu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj