Gość Profil usunięty

Rozmowy o wszystkim i o niczym osób w związkach

Polecane posty

bieniek_88    69

Być może jest tak jak mówisz, ale mi to się dobrze ogląda.
Osobiście mnie takie życie pociąga i chciałbym znaleźć się na miejscu tych ludzi. Żyć w zgodzie z naturą i pośród niej. Oczywiście nie w pojedynkę, ale ze swoją drugą połówką, którą niedługo mam nadzieję znajdę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ją w niedzielę muszę się przejść na pole i policzyć samosieje do wycinki wzięłam już wnioski z gminy o wycinkę, a wy jak to piszecie na wniosku każde drzewko osobno czy jak to się pisze?przecież na jednym odcinku tej samosieji mam ok 200szt i co mam teraz każdego patyka policzyć i obwòd mu zmierzyć? Chore kruliki z tych biurokratòw:-\

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6
aletes

Troche  ci  zarosło   tam  ;)  a duze  te samosieje?


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ha.ha.ha...dobra nie było pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

Nie  było odpowiedzi   bo sie  pani zawstydziła

Wiec jak  duże  te samosiejki ................?


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Nie należę do kobiet ktòre łatwo zawstydzić- bo nie mam powodu mieć kompleksòw:-! Moje pytanie dotyczyło drzew olszyna,buk itd. Nie wiem ile dokładnie mają ale najstarsze to chyba tak że 14latek już będzie i sporo mniejszych.Rosną sobie przy rowie na polu ale zaczęły się szarogęsić:'( Nie wiem tylko czy liczyć i mierzyć wszystko,czy jakoś to pogrupować można?A ci panowie w gminie to tak jeden co siedział tyłem kompa miał ekranem do mnie -to wiem co oglądał:o ten przodem był już bardziej przydatny ale tylko dał mi wnioski i był jakiś rozgarnięty...do tego konserwatorem zabytkòw nie jestem więc nie gadałam z nimi...nawet nie miałam ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Na wieksze musisz miec zezwolenie ,małe do średnicy do 10cm bez ,ale to dziwne że musisz je oznaczac ,u nas przychodzą sami i oceniaja ,a na rowach melioracja z tym walczy choć opieszale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

U nas melioracja robi bardziej rzeki takimi rowami to się nie interesują. A co do tych wnioskòw to serio kazali wszystkie drzewa policzyć i zmierzyć obwòd...chyba mnie lubią i taką syzyfową pracę mam do wykonania:'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Hehe ,to chyba Ciebie w gminie nie lubia :P  ,albo za mało o swoje walczysz ,policz tylko te duze powyzej 10cm ,co do melioracji jak płacisz składki to jest ich obowiązkiem utrzymac rów w czystosci

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

W gminie byłam dwa razy kiedyś jak mi przepisali (papiery zaniosłam)i teraz...tak to wszystko załatwiam w starostwie albo w agencji.Nie wiem po co te gminy!Banda darmoz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

 

Nowelizacja wprowadza m.in. obowiązek uzyskiwania zezwoleń na usunięcie drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm przekracza:

a) 35 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;

b) 25 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Czyli wyciąć  co mniejsze,większe pomierzyć i czekać  na zezwolenie   ;) 

 


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Drzewa do 10 lat można usuwać bez zezwolenia.

Edytowano przez andrzej2110

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelRuti    6

 

Nowelizacja wprowadza m.in. obowiązek uzyskiwania zezwoleń na usunięcie drzew, których obwód pnia na wysokości 5 cm przekracza:

a) 35 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;

B) 25 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

Czyli wyciąć  co mniejsze,większe pomierzyć i czekać  na zezwolenie   ;) 

 

 

Obowiązek ten zastąpił dotychczasowy wymóg uzyskania zezwolenia na usunięcie drzew w wieku powyżej 10 lat.

 

link:http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/ustawa-o-ochronie-przyrody-28-sierpnia-wchodza-w-zycie-zmiany,73015.html


 

 

 

   Reka fachowca więcej znaczy niż dobre narzędzie w  reku partaczy     ;) 

     

                                               

Husqvarna 395XP

                                        
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Dzięki panowie- jutro trzeba się zmobilizować i już...wczoraj przyszedł długo oczekiwany cylinder do piły i co się okazało, że jeszcze mnie czeka odsyłka...ale to tak jest z tym allegro..a wam co najśmieszniejszego poprzychodziło zamiast tego co zamawialiście?

Edytowano przez aletes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

Ja również. Przecież to fanjy serwer.Zależy. na jakiego sprzedawcę się trafi prawda? Z moim szczęściem...raz zamawiałam tytoń sąsiadce(bo nie ma konta na allegro)podałam jej adres do wysyłki i za jakichś czas wpada do mnie owa sąsiadka- piana na ustach..."coś ty mi zamówila?...Zamiast tytoniu były trociny...Teraz z tym cylindrem też akcja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aletes   
Gość aletes

No to nadeszła wiekopomna chwiła:-) Dzisiaj idę że swoim podaniem do gminy...ciekawe co wymyślą, a przypominało mi się że ja poznałam obu tych delikwentòw z ochrony środowiska- przyjechali z rok temu jak zbierali wnioski do podpisu o zdjęcie eternitu z szopy i coś tam...niby miała jakaś firma przyjechać????Po paru miesiącach znowu przyjechali ci panowie z gminy i pytali czy była ta firma...oczywiście nikogo nie było, ale jakie było ich zdziwienie, że szopy już nie ma, a eternit na palecie zabezpieczony tylko do odebrania:O To tego samego dnia zabrali...Kurcze u was też tak dziki buszują?Dzisiaj w nocy naliczyłam że 30 szt.podchodzą że 150 m od domu i nawet z psòw sobie nic nie robią:-( może macie na nie jakieś sposoby?pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marc    17

Dziki ponoć są wrażliwe na ołów :D Tylko ciężko o dozownik ołowiu :D


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj