Polecane posty

OKEY    154

Wyborów nie muszą fałszować bo nie ważne z jakiej partii startują to są zawsze ci sami ludzie , tylko raz przy korycie raz w opozycji. Tych którzy chcieli i mogli by cos zmienić nie ma na listach wyborczych bo dopadł ich seryjny samobójca . O jakim wzroście gospodarczym i jakim rozwoju kraju mówisz? Rząd chwali sie ze jakiś kolejny koncern inwestuje w Polsce stawia fabryki, ale to świadczy o słabości kraju a nie sile. Polska jeszcze jest na mapie ale gospodarczo nie istnieje i nie ma suwerenności gospodarczej.

Teraz jest w miare stabilnie ale jak cos zaczeły by sie dziać w europie i te zagraniczne firmy zaczeły by sie wycofywać od nas to lezymy i kwiczymy. Ludzie nie maja pracy, przemysł leży, energetyki nie ma, transport leży , przetwórstwo tak samo. nie wspomnę o obronności kraju bo wiekszość wyposażenia armii jest z zewnątrz. Co nam po tych kilku amerykańskich samolotach czy niemieckich czołgach skoro nie ma do nich części. Wróg zestrzeli nam te kilkanascie efów i rozwali parę niemieckich tygrysów i po naszej obronnosci . Nie jesteśmy w stanie nic odbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego Traktor to co wymieniłeś to dzieło ZSRR i gruzińskiego żyda Stalina, a nie Rosji. Nie mogę znaleźć materiału filmowego ani artykułu w którym opisane były zmiany od kiedy do władzy doszedł Putin. Jak znajdę to wrzucę. Dzisiejsza Rosja i dawne ZSRR to są dwa różne państwa funkcjonujące na całkowicie odmiennych zasadach.

 

Paweł to Ty nie wiesz, że są fałszowane? Chciałbym żyć w tak utopijnym stanie świadomości jak Ty. Odczułeś ten wzrost gospodarczy? Ja odczuwam ciągle tylko wzrost, ale cen. Ten niby rozwój to obkładanie starych budynków styropianem i zadłużanie samorządów, obywateli i firm. Długo pojedzie taki wózek? Pomyśl.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

A w jakim Ty stanie świadomości żyjesz ? czym jest to co piszesz jak nie utopią ? po prost nic niema tylko Ty jesteś i Twoja prawda , przejrzy na oczy człowieku świat idzie do przodu i jeśli nie nadążasz to coś jest nie tak ...kto te wybory fałszuje , dlaczego uważasz że są fałszowane ? bo nie wygrywają Ci którzy w Twoim mniemaniu powinni ? co to ma wspólnego z demokracją że mniejszość podważa wolny wybór ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A jaki jest teraz sens tych wyborów? One są zmanipulowane zanim sie zaczęły . Jaki jest sens wyborów skoro nie ma wyboru. To co mamy jest oferowane przez władzę i im jest wszystko jedno kogo wybierzemy ważne aby wyboru dokonywać wśród odpowiedniego grona ludzi. To że mamy kilka partii nie znaczy ze mamy wybór miedzy różnymi opcjami . te kilka partii jest stworzone tylko po to abyśmy mieli złudne wrażenie wyboru miedzy różnymi opcjami a suma sumarum mamy gówno tylko w innych papierkach. Po drugie polityka nie lubi pustki i gdyby aktualnie były przykładowo dwie partie więc ludzie maja tylko dwie opcje wyboru a to może powodować powstanie nowej partii nie zwiazanej z obecnymi a to jest groźne dla elit bo nie wiadomo na kogo sie trafi .

Zobaczcie jak było z Samoobroną która zaczęła rosnąć w siłę i doszło do tego ze trzeba było Leppera wykończyc bo stawał sie groźny. Słuchając jego wystąpień wcześniej człowiek sie smiał że banialuki opowiada ale posłuchajcie jego wypowiedzi teraz. jakos sa mniej śmieszne a nawet straszne bo niech by nawet część jego sensacji miało pokrycie w rzeczywistości to mamy problem i to wielki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Przez te lata powiem wam tylko tyle ze przez UE Polska tylko traci .I jesli ruscy zablokuja import naszych produktow leżymy i kwiczymy i trzeba to sobie przyznac .A nasi wielmożni politycy lazą tam gdzie nie powinni popieraja ukraine ruscy wstrzymuja import kraje unii po za plecami brukseli podpisuja umowy i zyja i taka jest prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak pisałem wcześniej Trybunał Stanu dla Tuska, Sikorskiego a może i całego rzadu za działanie przeciwko krajowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pewnie ze mniejszosc nie decyduje tylko wiekszosc

problem w tym ze ludzi głupich i zmanipulowanych przez pseudomedia sa całe masy i to oni rzadza, efekt wiadomy...

a ludzi madrych garstka

 

OKEY i master20002 pisza dobrze

rozwój ue i usa polega na kredycie a nie pieniadzach z własnej kieszeni i na sciaganiu PODATKÓW

to jest sedno sprawy

dzieje sie to na kazdym szczeblu w gospodarce, od samej góry do samego dołu, wszyscy siedza kredycie,

cała madrosc polega na tym zeby zrozumiec ten mechanizm

skoro wszyscy pozyczaja i maja długi to kto to jest ten który te pieniadze ma, pozycza je, skad je bierze, i do kogo naleza te banki, dlaczego ludzi uczciwie pracujacych na nic nie stac bez kredytu itd itd

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

I co z tego że pisałeś ? mniejszość nie decyduje i nie ma wpływu na decyzje.

 

A na Ukrainie wiekszosć decyduje? Na wschodzie Ukrainy decyduja zielone ludziki wspierani garstką miejscowych oszołomów. W Kijowie kilka tys ludzi rozwaliło cały ustrój nie ważny jaki on był.

W Polsce do wyborów idzie +- 50% uprawnionych z tego na zwycięzka partie głosuje średnio 25% czyli jaka to jest większosć? Ale może właśnie lepiej żeby większość nie decydowała a do wyborów szli tylko ludzie świadomi tego co robią. Bo co to jest za głosowanie gdy ksiądz babci każe głosować na tego czy innego a w telewizji jedna partia straszy drugą partią i wybór wygląda tak że ludzie głosuja np. na PO tylko dlatego zeby nie głosować na PIS i odwrotnie.

Kolejna sprawa to jaki jest sens głosowania na obecną elitę polityczna skoro oni wszyscy mieli juz swoje 5 minut i czy cos sie zmieniało po za nazwą partii rządzacej?

Partii i ludzi którzy chcieli cos zrobic i stali w opozycji do całej tej kliki politycznej juz nie ma Gabriel Janowski zwariował, Lepper wiadomo co sie z nim stało a wszyscy sie smiali że talibowie w Polsce lądują. gen. Petelicki, Polko zaczął głosno mówić co sie dzieje w armii i nagle cisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

A na kogo tu głosować? oni wszyscy już byli i nic dobrego nie zrobili, tak samo po, pis, sld, Lepper też był wicepremierem i ministrem rolnictwa i też nic nie zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Napisano (edytowany)

tak Ukrainie przyniesie zysk a polaków do bankructwa skłoni dziś to jest największy błąd polski ze w ogole wchodziła do tej uni 10 lat temu jakby nie weszła to takich długów by nie miała i w ogóle lepiej by było nie było by przepisów typu zakaz wędzenia które rujnują małe zakłady przetwórcze

Edytowano przez milanreal1
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kto jak kto, ale żeby rolnik pisał, że lepiej, żeby Polska do unii nie wchodziła? żeby nie unia to rządzący nami durnie by nic nie zrobili, a tak to chociaż jakoś kraj się zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

tak Ukrainie przyniesie zysk a polaków do bankructwa skłoni dziś to jest największy błąd polski ze w ogole wchodziła do tej uni 10 lat temu jakby nie weszła to takich długów by nie miała i w ogóle lepiej by było nie było by przepisów typu zakaz wędzenia które rujnują małe zakłady przetwórcze

Ale po dopłaty bezpośrednie to pierwszy idziesz,co?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

robo1980, wystarczyło by nagrać filmik jadąc samochodem prze Polskę 10 lat temu i teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Nie wiem dlaczego zakładacie ze gdyby nie Unia to Polska stanęła by w miejscu ? A rolnictwo to jusz zupełnie było by dno. Jakos nie było uni i dało sie funkcjonować. Nie było dobrze bo wiele rzeczy było do poprawki ale dało by sie zrobic i bez unii. Jakos wczesniej kupowałem maszyny i było mnie na nie stać bez zadnych dopłat co najwyżej brałek kredyt preferencyjny.

We wsiach robione były linie telefoniczne , wodociagi , gaz , budowane były drogi. Po wejsciu do uni robi sie to samo tylko moze na wieksza skalę ale za to na kredyt .

Unia to nie instytucja charytatywna która rozdaje pieniadze za darmo i w rzeczywistości za każda dostana złotówkę oddajemy dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

masz na to jakieś dowody czy tylko zwidy ? w każdym poście populizm i brednie ...skoro kupowałeś wcześniej to dlaczego teraz nie kupujesz , kto Ci broni ?

co Cie razi że inni odskoczyli a Ty zostałeś w tyle

niby jak Twoim zdaniem Polska miała funkcjonować po za Unią , mielibyśmy podzielić los Ukrainy ? Rosia by nas przygarnęła , pewnie lepiej by nam było- nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154
masz na to jakieś dowody czy tylko zwidy ? w każdym poście populizm i brednie
to samo pytanie moge zadać tobie.

Gdzie płaczę że tak mi źle że nie mogę nic kupic i w ogóle inni poszli do przodu a ja zostałem? Pisze tylko że i bez uni mogłem sie rozwijać kupować itd. Tak samo kraj nie stał w miejscu tylko cos sie działo . Populizmem i bełkotem telewizyjnym to raczej od Ciebie wieje.

Gdyby wszyscy mieli takie podejscie jak Ty to faktycznie byli byśmy drugą Ukraina a zreszta Tobie by to nie przeszkadzało bo masz w dalekim poważaniu to co dzieje sie w karaju , kto rządzi , ważne abyś Ty miał to na co masz ochotę .

Pytam sie po raz kolejny co według ciebie nie jest tym populizmem i bełkotem ? Ludzie piszą tutaj swoje zdanie a Ty mówisz że piszą glupoty i tyle, jakos nic konkretnego nie wyczytałem z twoich postów. Jeśli masz inne zdanie na jakiś temat to napisz je . Moje zdanie znasz i uważasz ze pisze głupoty ale ja nawet tego o tobie nie mogę napisać bo nie mam do czego się odnieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228
Napisano (edytowany)

kto to pisał?

 

''Co nam dala Unia, a no to że czuję się jak głupek i żebrak''

 

 

 

funkcjonuję w tych samych warunkach co wszyscy i jakoś daje rady , tak jak zdecydowana większość gospodarstw

mało mnie obchodzi zdanie nieudaczników i malkontentów , powiem więcej to miód na moje serce bo nie po to tyrałem jak wół żeby teraz nieroby miały lepiej niż ja

naucz się jednego że demokracja to wola większości a nie mniejszości - potem możemy dyskutować jak to zrozumiesz ,bo na razie piszesz ja to, ja tamto i myślisz że Twoje zdanie to jedyne słuszne i próbujesz zwidy wciskać - nachalny populizm nic więcej

daje do zrozumienia że można godnie żyć w tym kraju i należy korzystać z tego co jest a nie tylko narzekać

Ukraina przegrała swoją szansę i nikt jej nie uratuje - Polska dała rady w tym i ja , więc daruj sobie te idiotyczne wywody i porównania

 

nie wyczytałeś nic konkretnego w moich postach , bo tam nie ma tego co szukasz - ja nie pluje na swój kraj , rząd itp.... nie narzekam a mógłbym , pamiętam co było i doceniam to co jest

 

ponawiam pytanie

 

niby jak Twoim zdaniem Polska miała funkcjonować po za Unią ?

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

kozulek2 napisz mi proszę co zmieniło się w twoim domu na + po przystąpieniu do unii, nie pisz o drogach, kanalizacjach czy chodnikach tylko konkretnie co wniosła unia do twojego obejścia. Opowiedz jak to tyrałeś przez te 20 lat, że tyle natyrałeś i czy na pewno Ty, czy może ojciec za komuny rozwiną gospodare a Ty już ciągniesz dalej. Powinieneś wiedzieć ze nie wszędzie są jednakowe warunki do rozwoju w moim przypadku IIIb (nie całe 3ha) to szczyt bonitacji a w większości V-VI klasa i nigdy nie będę miał takiego potencjału jak ktoś kto gospodaruje na 2 czy 3 klasie o 1 nie wspominając i według ciebie za to jestem nieudacznikiem? W niektórych miejscach gospodarują praktycznie na samej V i VI i idzie im naprawdę kiepsko co moim zdaniem nikogo nie upoważnia do nazywania takich ludzi nieudacznikami czy nierobami, nie pisz tym tonem bo wychodzisz na zadufanego snoba. W moim przypadku dostałem płytę obornikową i na tym koniec, na MR nie kwalifikuję się, na dofinansowanie do zakupu maszyn też nie bo za mały, na niskotowarówke też nie bo za duży, aha dostaje co rocznie te osławione dopłaty w wysokości niespełna 14tyś co ciekawe zamiast doganiać wysokością kraje starej 15 dziwnie się kurczą. Tymi wspaniałomyślnymi dopłatami cieszę się 2 dni po czym zostawiam w punkcie zakupu nawozów i tyle mojej radochy. Jakoś nie widzę wielkiego bumu na wsi po wejściu do UE, 90% jak się skrobało tak się skrobie nadal, pozostałe 10% odbiło się niestety wraz z gigantycznymi kredytami. Owszem Polska pięknieje - ale infrastruktura, przeciętnemu zjadaczowi chleba nazwijmy go Kowalskim nic się nie zmieniło a może pogorszyło w skutek czasem dziwacznych wymagań i przepisów unijnych, jedynym + jest to że chodzi nowym chodnikiem do pracy.

 

dziwna ta demokratyczna wola większości gdzie 6mln jest większością i ich wybrańcy rządzą 30mln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

nie 10% się odbiło, a co najmniej 50%, u mnie na wsi, przez ostatnie 10 lat każdy rozwinął diametralnie swoje gospodarstwo, nie licząc pijaczków co stoją pod sklepem albo leni co tylko narzekają a nie wiele co robią i nie narzekaj na glebę, są rośliny które wolą 4-5 klasę od 1-3, a nawet jak ci się w domu nic nie zmieniło, to może masz kanalizacje, albo wodociągi, lub korzystasz z innych rzeczy wspomaganych z pieniędzy unijnych,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Wymień mi te rośliny z 5 -6 klasy które dają porównywalny dochód z tymi które uprawiane są na 1-2. Chyba że owies i żyto sprzedajesz po tyle co pszenice, rzepak i burak cukrowy. Mam wodociąg, kanalizacje, gaz, energie, telefon i prąd niestety unia nie miała z tym nic wspólnego część założona za komuny reszta przed unią. Dało się? - dało więc nie opowiadajcie ze gdyby nie unia to siedzielibyśmy przy świeczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

polska mimo wszystko przez te 10 lat i tak by sie rozwinela a unia nic za darmo nie dala tylko polska sie zadluzyla bardziej a bez uni polska i tak by sie lepiej rozwinela a doplaty sie bierze ale to i tak ida na srodki do produkcji kiedys tez sie dawalo rade a dla mniejszych gospodarstw bylo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Digifant
      Wiem, że łąki zgłoszone do dopłat muszą być wykoszone w terminie do 31 lipca, a siano musi zostać zebrane, żeby w przypadku kontroli nie było problemów. Zastanawia mnie natomiast czy zebrane siano można pozostawić na łące złożone w stogach ?
    • Przez freetaxi
      Pojawiło się rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
       
      Link do rozporządzenia można pobrać tutaj. Zapraszamy do dyskusji.
    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj