Odys2011

kłęba dymu przy przygazowaniu mf 3080

Polecane posty

nik23    2

Jaka sruba od korbowodu moze w cylinder uderzać? Jedyne z korbowodu co moglo by uderzyc w cylinder to korba albo sforzeń tloka. Jedno czy w tlokach sa na sworzniach zabezpieczenia? Nie brakuje w zadnym pierścienia?ale gdyby sie sforzeń wysunal to wytarlby dziure w tuleji z czasembo on niema az tyle luzu by korba wypadla z tloka, jak rozbierales silnik zauważyłeś jakieś oznaki by bylo grzebane juz przez kogoś innego ?


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odys2011    2

tak było już grzebane micha na silikon składana obudowa rozrządu też ten rowek jest od dołu wytarty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Zauważyleś czym ten rowek robi i dlaczego? Wrzuc jakieś zdjęcie

 


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxiBaueR    4

Ja w swoim 3095 mam podobnie zatem jak pracuje długo na lekkim gazie a później da mu się pedał do podłogi to też zakopci ostro na czarno i zastuka ale poźniej już jest wszystko ok. Narazie tak jeżdżę bo ciągnik jest mało używany ale chciałbym kiedyś to naprawić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odys2011    2

silnik zrobiony w kostrzyniu lecz puka nadal powiedzieli ze to pompa i w kadłubie pompy była kuleczka i ona wybiła dwie dziurki i wymieniłem to za 750zł kazdy mowił ze to to ale gdy odpaliłem nadal puka..co to moze byc za przyczyna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja sie podepne pod temat dymienia bo juz nie wiem :D

ciagnik mf 8120

u mnie jak sie depnie to rzuca czarnym dymem :D pompa zrobiona, silnik zdrowy bo idzie jak rakieta jak sie gazuje to az na bok go kladzie, uklad paliwowy raczej odpada bo pali mroz nie mroz na dotyk, jeden obrot walu i chodzi, oleju nawet grama nie ubywa przez caly rok, tam kolega pisal o swiecy ale to chyba raczej nie to bo u mnie nie trzeba czekac tylko dodam gazu puszcze pedal znowu dodam i kopci tak samo za kazdym razem :D co to moze byc? czy ktos mu podniosl dawke paliwa na pompie zeby zwiekszyc moc? bo przyznam ze jest na prawde baaardzo mocny jak na te 145km, jezdzilem innymi takimi i byly bardziej ospale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek3080    4

Czarny dym to jak dużo osób tutaj pisze za dużo ON w stosunku do powietrza.

BTW pisałeś kiedyś w wątku Claas-dominator i mniejsze, że twoje Perkinsy w MF nie puszczą dymu nawet prawie je dławiąc. Coś się popsuło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja bym do głowy nie brał. Jeśli przez chwilkę przydymi na czarno to nie problem i nie ma co się grzebać. Aby nie dymił ciągle i pod obciążeniem. Nie zapominajcie, że silnik musi mieć chwilkę na rozpędzenie wału a co za tym idzie zassanie większej ilości powietrza po wciśnięciu gazu. Silniki turbo potrzebują chwili aby rozpędzić turbo sprężarkę,która musi podać więcej paliwa. Jedne dymią więcej inne mniej, to też sprawa ustawień. Silniki sterowane elektronicznie mniej dymią lub wcale przy przygazówce ale to za sprawą elektroniki. Któa przy wciśnięciu gazu dobiera dawkę do obrotów ciśnienia w kolektorze itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja mam też podobny przypadek metalicznego stukotu na pewnych obrotach-ok.1700-1800 obr.Czasami pojawia się przez chwilę i zanika.Zawory już ustawione,teraz wyciągnę pompę i wtryski do sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Czarny dym to jak dużo osób tutaj pisze za dużo ON w stosunku do powietrza.

BTW pisałeś kiedyś w wątku Claas-dominator i mniejsze, że twoje Perkinsy w MF nie puszczą dymu nawet prawie je dławiąc. Coś się popsuło :)

 

podczas pracy i obciazeniu nie dymia -.- o wkrecaniu na obroty nic nie bylo mowione, ale 3630 nawet przy gazowaniu nic nie dymi :D

 

w jednym jest stojaca a w drugim lezaca pompa,

hubertuss

 

tez racja :D wazne ze jest moc i nie musze go pchac ;]

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Mi forterra 11741 nie dymi można gazowac jak się chce. mf 4255, 4270 czy 390 dymią na czarno. Zwłaszcza jeśli przygazówka jest z wolnych obrotów. Jeśli silnik ma juz np 1500 a dam do końca to dymu prawie nie ma. To są używane maszyny w każdym pompa czy dawka jest inaczej ustawiona. Więc nie ma co sobie tym głowy zawracać. Przejmowac sięmożna jeśli będzie dymił ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pitraszek1
      więc mam dziwny problem z ehr w fergusonie bo działają wszystkie pokrętła oprócz tego dużego do regulacji głębokości niby jest podłączony po jak nim kręce to migają kontrolki ale jakoś dziwnie bo na 4 podnosi i opuszcza na 5 podnosi na 6 znowu opuszcza i tak jest cały czas nie trzyma pozycji tylko opuszcza do samego dołu i podnosi do samej góry jak podniosę go do samej góry tylko nie tym pokrętłem tylko tym pstryczkiem góra dół mam nadzieje że wiecie o który chodzi i ustawie na 5 to gdy dam tym pstryczkiem w dół to podnośnik idzie na sam dół i się nie zatrzymuje widziałem filmiki na youtube jak działa ten ehr i tam właśnie się zatrzymuje na wybranym poziomie nie wiem co może być przyczyną bo rozkręciłem  ehr i pod nim są jakieś trzy niepodpięte kostki nie wiem od czego  są podejrzewam zepsuty czujnik położenia ramion podnośnika ale nie jestem pewien i nie wiem jak to sprawdzić  
    • Przez pitraszek1
      więc mam dziwny problem z ehr w fergusonie bo działają wszystkie pokrętła oprócz tego dużego do regulacji głębokości niby jest podłączony po jak nim kręce to migają kontrolki ale jakoś dziwnie bo na 4 podnosi i opuszcza na 5 podnosi na 6 znowu opuszcza i tak jest cały czas nie trzyma pozycji tylko opuszcza do samego dołu i podnosi do samej góry jak podniosę go do samej góry tylko nie tym pokrętłem tylko tym pstryczkiem góra dół mam nadzieje że wiecie o który chodzi i ustawie na 5 to gdy dam tym pstryczkiem w dół to podnośnik idzie na sam dół i się nie zatrzymuje widziałem filmiki na youtube jak działa ten ehr i tam właśnie się zatrzymuje na wybranym poziomie nie wiem co może być przyczyną bo rozkręciłem  ehr i pod nim są jakieś trzy niepodpięte kostki nie wiem od czego  są podejrzewam zepsuty czujnik położenia ramion podnośnika ale nie jestem pewien i nie wiem jak to sprawdzić  
    • Przez pitraszek1
      więc mam dziwny problem z ehr w fergusonie bo działają wszystkie pokrętła oprócz tego dużego do regulacji głębokości niby jest podłączony po jak nim kręce to migają kontrolki ale jakoś dziwnie bo na 4 podnosi i opuszcza na 5 podnosi na 6 znowu opuszcza i tak jest cały czas nie trzyma pozycji tylko opuszcza do samego dołu i podnosi do samej góry jak podniosę go do samej góry tylko nie tym pokrętłem tylko tym pstryczkiem góra dół mam nadzieje że wiecie o który chodzi i ustawie na 5 to gdy dam tym pstryczkiem w dół to podnośnik idzie na sam dół i się nie zatrzymuje widziałem filmiki na youtube jak działa ten ehr i tam właśnie się zatrzymuje na wybranym poziomie nie wiem co może być przyczyną bo rozkręciłem  ehr i pod nim są jakieś trzy niepodpięte kostki nie wiem od czego  są podejrzewam zepsuty czujnik położenia ramion podnośnika ale nie jestem pewien i nie wiem jak to sprawdzić  
    • Przez Patryk212
      Witam może ktoś wie jakiej grubości jest docisk hamulcowy?

    • Przez pawelus
      Witam .Mam problem z moim niedawno zakupionym massey ferguson 3080 . 
       
      Z przodu w przednim napędzie z ośki która idzie do koła z uszczelnienia leje się olej .  
       
      Trudno wymienia się ten simering ? 
       
      Na zdjeciu zaznaczyłem  szczałką  w którym miejscu on jest .
       
      Czekam na jakieś wskazówki jak się zabrać za naprawę tego .Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj