Skocz do zawartości
Kali1209

regulacja zaworów

Polecane posty

Kali1209    0

Witam, prosze bardzo o nie usuwanie tematu, nigdy nie mogę załapać jak się ustawia zawory w ciągnikach remontuje teraz ursus 3512 silnik perkinsa 3-cylindrowy, jak się powinno ustawiać w którym momencie? jak zawór ssący jest otwarty na maxa to reguluje wydech a jak wydech to ssący. proszę bardzo podpowiedzieć.

balcerek1    91

Jak masz wyjęte wtryski to ustawiasz tłok w górnym położeniu i zawory muszą być oba zamknięte

marian2011    111

Jak nie masz w miarę rozeznania w tym temacie to lepiej poproś kogoś co ustawi tobie luzy zaworowe bo wiem po sobie że jak pierwszy raz regulowałem zawory według instrukcji i z szczelinomierzem to i tak zrobił potem mnie znajomy bo naprawdę trzeba mieć wyczucie szczelinomierza aby przesówał się nie za lekko nie za ciasno ,teraz to robię innym

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

najprościej bez rozkręcania niepotrzebnie przewodów ustawiaj na mijankę. kręcisz wałem i jest moment kiedy zamyka się wydechowy zawór a otwiera ssący. Prawie równocześnie. W czterogarowcu ustawiał byś wtedy zawory na tłoku który jest w górze a nie ma mijanki. W trzycylindrowym zrób sobie znak na kole pasowym na przeciw charakterystycznego miejsca, obróć wałem o 360 stopni tak by po obrocie znak pokrył się z tym punktem i możesz na tym tłoku ustawić oba zawory. i tak z każdym cylindrem. Prościej już się nie da.

balcerek1    91

Ale jak kolega pisze że remontuję to remontuje to chyba rozbiera ten silnika a nie tylko przegląda więc może zrobić to moim sposobem a druga sprawa wtryski na leżało by też sprawdzić.

Kali1209    0

tak wtryski sprawdzone, może ktoś jeszcze da jakąś podpowiedz co do ustawiania zaworów w 3-cylindrowych.

ale skoro mam 1 tłok w GMP, zrobię znak, obrót o 360 stopni wałem to drugi tłok będzie w GMP, i jak znowu obrócę wał o 360 to trzeci będzie w GMP?

balcerek1    91

Jak zrobisz 1/3 obrotów to będziesz miał następny tłok w GMP a obracając o 360 stopni to będziesz miał ten sam tłok na GMP ale widzę kolego że nie nie masz pojęcia ogólnego o silniku więc daj to jakiemuś mechanikowi żebyś bigosu nie narobił.

Kali1209    0

nie narobię, ustawiałem już w c360 ale w 3 cylindrowym dlatego pytam obrót o 1,3 obrotu. to tak jak mam na 1 tłoku gmp 1,3 obrotu 2 tłok gmp i 1,3 obrotu 3 tłok gmp, tak rozumiałem

są znaki na kole zamachowym bo TDCI znalazłem to na pierwszym jest gmp a reszta są pozostałe znaki na dwa tłoki

Edytowano przez Kali1209

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się