Zaloguj się, aby obserwować  
mieciu68

prasa gallignani 2500sl

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mieciu68    2

witam mam w planch zakup prasy gallignani 2500sl zmiennokomorowej prosze jakieś opinie na temat tej prasy jak sie sprawuje

jeżeli by ktos posiadal taka na sprzedanie to prosze pisać najlepiej woj wielkopolskie dolnoślaskie lub łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Co do pasowych to się nie wypowiem bo nie znam się. Ale jeśli chodzi o prasy walcowe Gallignani, to są bardzo dobre. Posiadam model 9520 i nie chcę żadne innej, Trzy lata pracuje, niekiedy w sezonie po 100 bel dziennie, jak narazie wszystko ok, nic się nie dzieje. Nic nie zmieniałem, oprócz palców podbieraka. Ustawona na środek zbija bele lepiej jak polskie sipmy na maxa. Ogólnie Polecam :)


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

bubel500- to chyba dobrze zbitego balota po Sipmie nie widziałes :D Ze twoja prasa dobrze zbija to nie znaczy ze polska prasa nie dobija, i głosic to wszedzie ;D

Użytkuje prase sipmę i wiem że balota jak sie chce to potrafii zbić -jak u was ktos ma "najbiedniejszą" wersje sipmy i prasuje c360 to peszek:D

Ja osobscie Napewno bym konkurował z ta prasą walcową,-oczywiscie wiem że ty zbijesz balota mocniej ale nie jest to jakaś ogromna róznica ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

bubel500- to chyba dobrze zbitego balota po Sipmie nie widziałes :D Ze twoja prasa dobrze zbija to nie znaczy ze polska prasa nie dobija, i głosic to wszedzie ;D

Użytkuje prase sipmę i wiem że balota jak sie chce to potrafii zbić -jak u was ktos ma "najbiedniejszą" wersje sipmy i prasuje c360 to peszek:D

Ja osobscie Napewno bym konkurował z ta prasą walcową,-oczywiscie wiem że ty zbijesz balota mocniej ale nie jest to jakaś ogromna róznica ;D

Wiesz, miałem okazję pracować na Sipmie. Jak robiłem "próbnego" balota, to ustawiałem Sipmę na maxa i wyszła nawet nawet. Jak zrobiłem Gallignani na połowę, to taką uwaliła, że 5 chłopa nie mogło jej ruszyć :D

Polskie prasy jedynie może mają lepsze "blachy", bo jak zobaczę w grafice starsze Gallignani to sama rdza :P, moja jednak trzyma się bardzo dobrze.

Pozdro


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

A no jak 5 chłopa to ładnie zbitę, moją 4 mieliśmy duże problemy z nim

Ale to róznica co prasujesz, bo Szwagier raz prasował mokrą gorczycę to nie było opcji aby go ruszyć takżę od materiału tez wiele zależy :)

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

5 chłopa na ustawieniu na środek. Nie mówie o mokrej paszy tylko o słomie :D


Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

Moja prasa Gallignani 3120 L wiążąca na dwa sznurki robiła mniej zbite bele niż moja nowa Sipma 1210 Classic wiążąca na jeden sznurek :)

Prasy Gallignani mają większe komory zwijania niż jest napisane. Moja robiła bele nawet 135cm na 120cm. no a sipma jak dojdzie do połowy czerwonego to czasem bela nie daje rady z prasy wyskoczyć, więc coś w tym jest :D

Ja osobiście jestem za Sipmą, nie ma problemu z częściami i wgl całkiem inna budowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

to ja nie wiem co ty za prase miałeś... Moja ma robić 120x120, a robi 123-125x120. W worki na sianokiszonke 120x120 spokojnie bela wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jonek132-juz myslałem ze ta moja sipma jakaś dziwna jest ;) tyle ze ja mam wal-łanch. i na hakach,a ty chyba nie masz, nie?Ale juz masz tą zółtą ,to nową brałeś ?ile płaciłes? :)

 

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aresss- brałem nową w sierpniu 2012 roku. to były (niestety) na tych nowych blachach za które musiałem dopłacać w cenie. wcześniej taka sipma kosztowała 48 tys a ja płaciłem 55 na standardzie. poza tym każda sipma jest walcowo-łańcuchowa ;)

 

rafal4610- moja prasa była normalna jak każda inna. może poprostu miała większą komore 140x120, nie wiem nie mierzyłem. pozbyłem się złoma, robie sipmą i jest git, w planach już jest case rb344 ale to za pare lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Jonek132- walce na dole sie nie licza :P Ja oprócz nich mam 3 dodatkowe z przodu komory prasowania ;) symbol u mnie to jest z569/1,a z279/1 jest lancuchowa ,ty masz łancuchową, a łancuchowo- walcowa o ile dobrze pamiętam ma symobol 1221 :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

aresss- może masz rację ;) nie znam się za bardzo na tych nowych oznaczeniach, wziąłem taką na jaką było mnie stać, ważne że stało-komorowa. a Tobie jak się pracuje tą z569/1 ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ogólnie prasa sprawuje sie dobrze, tylko ze moja potrzebuje jakies 15 km wiecej niz twoja :) Szwagier ma taka jak twoją i denerwuje mnie w tej prasie ze nie ma zamków i trzeba cisnienie na siłownikach trzymac,a u mnie haki trzymają to nie ma problemu ^^ Ale to kwestia przyzwyczajenia,a tak jak mowisz kupuje sie to na co stac B) Ale moja była używka takze wiesz :) szkoda tylko ze nie mam siatki,ale cięzko uzywaną w siatce dostac w dobrym stanie!

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

bez tych zamków to tragedia normalnie, 60-ką otworzyć nie mogłem jak nowa przyszła, dopiero 1014 przełamał ;) teraz 912 sobie radzi elegancko, bo 60-ka na torfie sie topiła, prasa po wierzchu a szęśćdziesiątka po kolana... :D

u mnie sąsiad kupił sipme farma II 4 letnia z siatką i elektroniczne wiązanie to zapłacił 32 tysiące O.o głupiemu zawsze sie trafi :D

także dobrze szukaj a napewno znajdziesz coś ładnego i dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Ja juz mam ^^ kupiłem za podobną cene jak piszesz u góry lecz bez siatki ;)

Edytowano przez aresss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

no to bezawaryjności ;)

ale lepiej nie odchudźmy od głównego tematu :)

nie wiem czy wszystkie pracy z rodziny Gallignani ale większość z nich ma elektryczne obwiązywanie, co może być niekoniecznie dobre. co innego jak się samemu uruchomi a co innego jak jest włączony automat i troszkę się cofnie- od razu podawany jest sznurek. :/ w tym aspekcie Sipma przewyższa pomarańczowe maszynki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

ja mam wiązanie mechaniczne w swojej. Ustawiam zgniot i gdy bele dobije do zadanego stopnia, to automatycznie sznurek sie puszcza i dźwięk klaksonu nas informuje o rozpoczęciu wiązania. Dla mnie jest to dobre rozwiązanie, bo nie musze żadnych sterowników w kabinie wozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

w mojej Gallignani 3120 L była wtyczka do prądu do ciągnika i konsola z przyciskiem. albo po zwinięciu beli wciskało sie ten przycisk i podawało sznurek, albo po włączeniu automatu na prasie wystarczyło cofnąć pół metra i też automat podawał sznurek ;)

wszystko było dobrze do puki wtyczka się nie zwaliła, a poza tym wiązanie na dwa sznurki nie jest ekonomiczne, teraz w Sipmie wiąże na jeden sznurek i jest podawanie sznurka mechaniczne. trochę męczące po dłuższym czasie, ale mniej nerwów i mniej pieniędzy na sznurek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

u mnie wtyke podłączam tylko po to, aby klakson działał :D Ale w tym roku w 60-tce bez klaksonu wiedziałem kiedy bela dobita :D Ja też mam na 1 sznurek i również chwale to rozwiązanie. Może dłużej obwiązuje, ale sznurka idzie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonek132    0

u mnie 60-ka przy 70% komory zaczynała przemawiać :D a znowu 1014 za dużo paliwa ciągną i nie było wyjścia. :P

no właśnie co jeden sznurek to nie dwa, z jednego kłębka dwa razy więcej bel można zrobić ;) a wszystko wyrównuje czas na owijanie beli sznurkiem i paliwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam prase 2200sl siatka sznurek bardzo dobrze mi się sprawuje tylko mam jedno pytanko do was ona z boku z lewej strony posiada sterownik taki komputer niby i teraz coś się wydarzyło że po prostu nie podnosi się dzwigienka która pokazuje ilość siana czy słomy w komorze a jeżeli dzwigienka się nie podnosi to nie wiem kiedy zacznie się owijanie beli sznurkiem bo ta dzwigienka sygnalizuje wszystko gdy się podniesie do góry jednak co elektronika to elektronika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj