pazdzioch

co zrobić jak nie chcą mi zapłacić za byki

Polecane posty

pazdzioch    1

witam mam problem bo oddałem byki mam fakture i nie chcą mi przysłać kasy za byki już mineło 2tygodnie i 3dni co robić???? jak dzwonie do nich to świrują coś!! pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

przerabialiśmy to. Szybko i skutecznie pomogła firma windykacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zgadzam się z przedmówcą, zgłoś się do firmy windykacyjnej. Zabiorą kilka procent ale to pewnie będzie tyle co dostałbyś mniej od gościa, który wypłaciłby Ci kasę bez problemu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Wyślij przedsądowe wezwanie do zapłaty. możesz znaleźćna necie wzór albo do każdego lepszego księgowego pójdziesz i Ci zrobi za niewielką odpłata ;) Zobaczysz że szybko zapłacą bo po pewnym okresie możesz odsetki naliczać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Odsetki możesz naliczyć od razu , najlepiej jest wziąść firmę windykacyjną potrącą ok10% jeżeli chcesz taniej to idź do prawnika on wszystkim sie zajmie . Czy windykacja czy prawnik czas i procedura jest ta sama tylko u prawnika taniej i po wygranej sprawie firma zwróci koszty prawnika , koszty firmy windykacyjnej nie . Jeżeli chcesz dobra firmę windykacyjną daj znać podeśle ci namiary na taką która pracuje ze mną kilka dobrych lat i sa naprawdę sprawdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

to zależy jaki miałeś termin płatności bo jeżeli 14 dni to nie ma co na razie świrować.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeepslaw1    1

Firma ma 14 dni ustawowo. Chyba ze podpisałeś nieświadomie jakiś aneks,to nawet ok 80 dni poczekasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Żadnych ustawowo!!!! Firma ma tyle czasu na ile zgodził sie sprzedający,nawet za jeden dzień zwłoki przysługiją odsetki

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Litwin1988    1

przerobiłem tą firme wiosną i opisałem to na cenach bydła i firmie kopi fakture w garść i pędzikiem na policje wydział przestępczości gospodarczej.myślałem że waldek i pawełek z piotrusiem nauczyli się płacić a jednak nie.z jakiego regionu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falconeyes    11

zadzwoń do nich i powiedz żeby przesłali Ci pieniądze za sprzedane bydło, bo masz dla nich kolejną dostawę ;) a potrzebujesz gotówki na zakup kolejnych sztuk...ew. znajdź inną wymówkę, może łyknął haczyk....


„Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.”
George Orwell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Wątpię. Jak nie chce płacić to będą go ściągać i ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Wyślij przedsądowe wezwanie do zapłaty. możesz znaleźćna necie wzór albo do każdego lepszego księgowego pójdziesz i Ci zrobi za niewielką odpłata ;) Zobaczysz że szybko zapłacą bo po pewnym okresie możesz odsetki naliczać ;)

Popieram. Pismo Wezwanie do zapłaty z terminem płatności konkretnym listem ze zwrotnym potwierdzeniem, za tydzień następne.

Za każdy dzień zwłoki naliczaj 19% odsetek.

Przerabialiśmy to z Biernackimi. Po drugim wezwaniu zapłacili.

Z firma windykacyjna zdążysz. Oni na początek nic więcej nie zrobią, bo tak jest w przepisach. Wyślij pisma sam to będzie taniej.

Firmy windykacyjne tez są dobre. Podpisujesz umowę, płacisz na miesiąc ok 300 zł, a wypowiedzenie trwa 3 m-ce. Tak że zdążysz jeszcze wziąć windykację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pazdzioch    1

sory ze nie pisałem ale dałem temat co był na forum i mnie zablokowali , zadzwoniłem do nich i postraszyłem ich telewizja i po miesiącu zapłacili ale już ode mnie ze stajni nic nie dostaną a jestem bo kolega wyżej pytał z Łysomic KUJ-POM . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj