MrZloty95

Ford 8630 nie chce jechać do tyłu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nik23    2

Ale jak jedziesz pod górę z obciążeniem wysokim biegiem to sprzęgło ślizga? Czy nie?


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZloty95    4

do przodu jeździ i się nic nie ślizga a do tyłu nie da radę ruszyć słychać że bieg wskakuje ale nie rusza i jeszcze błąd wyskakuje na wyświetlaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Ta skrzynie stosowano w new holand chyba tam jest bodajże kilka sprzęgieł sterowanych elektrohydraulicznie a sama skrzynia składa się z dwóch skrzyni. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za usterka. A jaki błąd ci wywala? Jeżeli coś złe napisałem odnośnie skrzyni proszę o poprawki. Nie miałem nigdy styczności z fordem

 

 

A błąd ci wyświetla na wyświetlaczu w kabinie kod? Np 15? Jak w nh? Czy jak bo naprawdę niemialem styczności z Ford


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Robiłeś kalibrację skrzyni?

Edit:

Może by zmienić tytuł tematu bo w ogóle nie wiadomo o co dokładnie chodzi bez otwarcia.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tytuł tematu poprawiony, a autor otrzymuje ostrzeżenie na podstawie pkt. 1.5 taryfikatora ostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2
http://newholland-ford.fsl.pl spróbuj tam poczytać co nieco albo zapytać o twój problem. Mi nieprzychodzi nic do głowy jak ci pomóc.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Napisz do użytkownika @mariusz(ZDUN) może on Ci coś poradzi.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6004jh    0

siema

posiadam też forda 8630 i mam identyczny problem jak ty.

jak ciągnik jest zimny to troche coś tam cofnie ale zaraz wyświetlacz zaczyna migsć i już nie cofa, przy większym biegu coś tam ciągnie do tyl ale najwyżej do metra cofni i też nie mamy pojecia bo biegi słychać jak zmienia . olej w skrzyni jest, nawet filtry powymienialośmy ale to nic nie dało . dzwoniliśmy do speca z mazowsza który sie zajmuje zachodnimi maszynami to powiedział że to mogą być tarcze pozdzierane albo sprzęgiełka zepsute ale ciągnik trzeba był by zawieść pod Warszawe , a ja z pod Kłodzka jestem też troche lipa. serwis new hollanda nie daleko mnie sie znajduje, prawde mówiąc nie wiem czy sie nie opłaca do niego brać , powiedzą pewnie z 20 tyś albo nawet i więcej . kiedyś wogóle nam biegi ne wskakiwały ani do przody ani do tyłu zadzwoniliśmy do serwisu new hollanda który sie znajduje ne daleko mnie , przyjechało dwóch magików jeden do ciągnika weszedł cos tam niby robił drugi podeszedł do ciągnika i poodłanczał przewody które sa za schodkami koło akumulatora popsikał 2 razy WD-40 , podłączył wszystko z powrotem . wszystko zaczeło działać i skasowali nas 800 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6004jh    0

u mnie w ciągniku wyskakuje na wyświetlaczu H 6 i miga bez względu czy będe redukował biegi czy zwiekszał cały czas tak miga na wstęcznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZloty95    4

Tak tak to powinny być zawory znajdują się one pod gabiną przy akumulatorze trzeba je wyczyścić,jeżeli jest tam ktoś u ciebie kto naprawia new holland'y powinien zrobić to bez problemu :D Zajrzyj na mój kanał na youtube:http://www.youtube.com/channel/UC72S_sUcAcf1h0Mp79KXZ1Q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6004jh    0

ale o to chodzi że słychać w skrzyni jak biegi przełancza. powiedz mi jaki u cb płond na wyświetlaczu wyskakiwał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6004jh    0

na desce żadna kontrolka nie świeci,do przodu z biegami żadnych problemów nie ma bo normalnie jezdzi

tak jak pisałem wcześniej z tymi zaworami kiedyś mieliśmy problem , wtedy anie do przodu ani do tyłu nie wchodziły.

a tobie na wyswietlaczu też H 6 migało jak przestał jezdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6004jh    0

ok dzięki za fatyge :) jak bedziesz miał ciagnik zrobiony to napisz co tam było u Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muflon19    0

Tarczki nie będą miały winy u ciebie bo w tej skrzyni masz 2 kosze. 1 od biegów parzystych drugi od nieparzystych i wstecznego(chyba tak jest) Jeżeli były by winne tarczki to nie jechał by do przodu na tych biegach co na tym samym koszu. Bo jak mniemam do przodu jedzie normalnie bez zastrzeżeń? Też zacząłbym od zaworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1975    6

Witam,wymieniona jest cewka i już działa :D

 

Witam, u mnie był też ten sam problem i nie chciał jechać do tyłu, błąd H6. Możesz powiedzieć którą cewkę wymieniłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2184

   Pisz na prywatną wiadomość,to się prędzej doczekasz odpowiedzi ,przynajmniej od razu widzi,a tak na marginesie to szukaj w necie pdf niepłatnego katalogu,obojętnie w jakim języku.Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez c308
      Witam zastanawiam sie czysto teoretycznie gdybym chciał założyć firmę produkującą traktory to jak taka maszyna powinna wyglądać aby z podzespołów dostępnych na rynku stworzyć tanią,prostą maszynę do której nawet za 20,30 lat nie byłoby problemu o części.I czy w ogóle w Polskich realiach takie cos (moje marzenie z dziecinnych lat)jak budowa ciągnika jest realne.
      Moja propozycja jest taka silnik 100km mocy perkins,pompa podnośnika ursus c 385 lub 1224,tuz także od nich,Kabina prosta wykonana we własnym zakresie tak samo maska i światła.Najważniejsze z czego skrzynia i mosty aby za pare lat był dostęp do części.Wałek 540 zalączany elektromagnetycznie jak noże w kosiarce,tak samo załączany przedni napęd.Cena 100 tys za egzemplarz czy to ma jakikolwiek sens.
    • Przez PatrykBesiński
      Dzień dobry, 
      Problem jaki wykryłem w Renault Dionis 130 podczas pracy na wałku WOM. Po włączeniu wałka na sucho, bez podłączonej maszyny jest wszystko ok, wałek pracuje, natomiast podczas pracy pod obciążeniem WOM wałek po chwili wyskakuje, dźwignia przeskakuje w pozycję neutralną. Trzymając dźwignię lekko palcami jest ok, ale gdy nie przytrzymuję dźwigni to po sekundzie wypada. 
      Dzieje się tak pod obciążeniem.
      Gdzie może leżeć problem? 
      Czy jest tam jakaś regulacja dźwigni i być może za lekko wskakuje czy raczej problem leży gdzieś w napędzie WOMu? 
    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj