Zaloguj się, aby obserwować  
Tomaszek21

Nowy JUMZ Czy można gdzies takiego kupic?

Polecane posty

Tomaszek21    32

tak jak w temacie czy mozna gdzies kupić nowego jumza czekam na wasze odpowiedzi


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Na stronie producenta (http://www.yuzhmash.com/‎ - ale otwiera mi się tylko kopia strony, lub strona w tłumaczu google) Nie ma tam cen i nie rzucili mi się w oczy dystrybutorzy, ale produkowane niby są:

 

Yumz-6AKM40.2 - jak stare Jumz'y tylko z silnikiem Д-242-435 i może innymi zmianami

 

Yumz-8040,2 -wersja 80koni

 

Yumz-8244,2- wersja 80 koni + przedni napęd

Nie wiem czy w Polsce są gdzieś dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

witam panowie. jak w temacie. posiadam jumza z roku 2001taka mala modernizacja PRONAR troszke zaszalal mam jumza 8271czyli silnik i mosty stare dolozyli do silnika turbine zalozyli 4x4 szkoda ze nie krzyzakowy tylko stozkowy ale ok idzie. kabina nowa PRONAR MTZ 82TS maska nowa plastyk i wyglada nieziemsko,pieknie. w tym roku zalozylem tuz orginal nie pasowal od MTZ. zrobiony prototyp w pronarze. i teraz w wygladzie BOSKI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

fotki wrzuce na weekend a kosztowal mnie sam ciagnik 30tys brutto w 2007r z przebiegiem 140mtg czyli nowka prawie. pierwszo wozili go po wystawach a potem byl u goscia na testach. tuz i plug do sniegu PU 2600model z montazem tuza prawie 13tys brutto ale to ceny wyzylowane na max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

panowie mam takie jeszcze pytanko jaki jest udzwig podnosnika ile da rady szarpnac zeby nie wylamac mocowania na silowniku. pytanko wzielo sie z tad iz ogladalem plugi obrotowe NIEMEYER i tak sa 3 do kupienia i 3+1 w cenie jest mala roznica i nie wiem ktore kupic bo 3 wystarczy bo reg. szer. orki jest ale moze ciagnik wiekszy dokupie i co wtedy a tak kupic 4 i odkrecic mozna w razie co jedna skibe. ale czy podnosnik wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

u mnie jumz podnosi agregat Expomu o wadze prawie 1.1 t ale z przodu zakładam 500 kg obciążaników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

jezeli chodzi o przod to troszke jest bo tuz wazy 300kg + obciazniki na tuzie 300kg. gdzies widzialem ze do MTZ wstawili silowniczki wspomagajace wtedy mozna byc bardziej pewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam8550    15

Nawet jeśli podniesie to może zdarzyć sie coś takiego jak mi czyli: powyginane belki tuz czy też urwany wieszak. W oplu przy sprzyjających warunkach zapewne poradził by sobie z 4, mój pracuje sporadycznie z agregatem Expom Lech 3,3m i daje rady na 3 ale ze stabilnością są problemy. Jak cena ci pasuj to możesz kupić 3+1 i jeden korpus odkręcić do czasu gdy kupisz coś o parę km silniejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

post-70136-0-53095700-1388224011_thumb.jpg

 

post-70136-0-72110400-1388224239_thumb.jpg

 

i tak wyglada JUMZ 8271, rok 2001,moc 82KM. opony tyl 18.4x38 , przod 360x70r20 ,pronar zlozyl ich 5szt ja jestem posiadaczem jednego z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

takiego wynalazku to jszcze nie widziałem :blink: :huh: wcześniej był farmer na podzespołach jumza ciekawe czemu nie wypyscili ich więcej miały by wzięcie jak trraz belarusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

możesz fotke za srodka zrobic?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Zdjęcia ciągników Jumz ze strony producenta: (można wstawić jakoś miniaturki???)

1343728765_image001.jpg

1343738197_image0023.jpg

 

 

1343807762_DSCN7907.jpg

1343745147_DSCN4449.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

kabina w srodku orginal MTZ czyli tablica zegary wszystko mtz fotel jakis zagaramaniczny miekki na sprezynach. fotki przy okazji wrzuce jak w teren do odsniezania rusze . skrzynia 4szosowe+ wsteczny ,4terenowe+wsteczny, i 4 zowlwiki+ wsteczny.

 

a te nowe jumzy jakie maja silniki bo to juz jakies nowoczesne. ladnie wygladaja ale mogli by juz jakas kabinke inna zamontowac. ale z napedem sie postarali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

ruskie rodziny d240 gdzies widziałem, ale na pewno mmz


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej2311    0

tak podejrzewalem ze cos sa podobne do mtz. PRONAR juz wyszedl z tej marki. jakies nowe silniki wstawiaja ale smoki jak cholera znajomy jezdzil na P5 na testach i mowil ze pali jak cholera a z robota w polu to slabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek998    0

Ja mam typowego jumz z okrągłą kabiną. Kolega miał też kiedyś, parę ładnych lat do tyłu robił remont silnika. Mówił że był gdzieś po części i tam można było wyjechać nowym ciągnikiem. Wszystkie części tam mają. Lecz nie pamiętam gdzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Alchemik
      Czy części od JUMZa 6 AM/AL (starsza wersja -mała kabina)  pasują od JUMZa 6 KM/KL (duża kabina - zależnie od kraju itp chyba od 1988roku). Pomijając silnik gdzie w starszej wersji można trafić wersję bez wtrysku bezpośredniego, przekładni kierowniczej, czy są jeszcze jakieś różnice? Głównie interesuje mnie skrzynia biegów(Czy np. otwory pod przekładnię kierowniczą  różnią się? Cała pokrywa skrzyni?), ale informacja o innych podzespołach również będzie cenna.
      W skrócie: Jak bardzo starsza wersja JUMZa nadaje się na dawcę części dla nowszej wersji?
    • Przez Alchemik
      W czasie pracy ładowarką, gdy pociągniemy za dźwignię, żeby podnieść  ramię, lub ładowarkę na "łapach" w pierwszym momencie zamiast unoszenia to mamy gwałtowne opadanie kilka cm w dół  ( z 1000kg w łyżce podejrzewam że obecnie mogłaby się ładowarka przewrócić przy maksymalnym wysięgu, a przy ładowaniu normalnych ładunków przedni lemiesz odrywa się na moment od ziemi.... )
      ładowarka jak kolegi zwc18 z forum:

      schemat hydrauliki na 95% jak tu:
      schemat
      Problem się nasila z biegiem czasu, mimo, że pracuje sporadycznie.  Ramiona same nie opadają - 500kg można za zgaszonym silniku zostawić na kilka godzin, minimalnie opadnie, ruchy ramion przy pracy są dosyć szybkie, czasami silnik nawet pracuje na za niskich obrotach ze względu na szybkie ruchy ramion.
      Gdzie szukać przyczyny?
      - zatrzaski hydrauliczne przy siłownikach?
      - rozdzielacz (który?)
      - zawory przelewowe, bezpieczeństwa w rozdzielaczach?
      - zawór łączący pompy zasilające przy rozdzielaczu?
       
    • Przez WojtaS141095
      Witam. Piszę do Was jako osoba niezwiązana w stu procentach z mechaniką. Kilka dni temu zakupiłem koparko-spych Bialorusa JUMZ 6 AM w wersji budowlanej, głównie do własnych celów budowlanych. 
      W maszynie poki co muszę wymienić płyny, oleje. Do wymiany mam też dwa przewody hydrauliczne. Gdzie znajdę filtry paliwa,oleju silnika ? 
      Może macie jakieś porady, dzięki którym uda mi się jak najlepiej przygotować do pracy ?
       

    • Przez WojtaS141095
      Witam,proszę o pomoc! Po chwili pracy nie skręca mi ani w lewo ani w prawo łapa koparki. Wszystkie inne funkcje działają. Zero reakcji podczas ruszania wajchami.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj