Marek8505

Handel paszami

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marek8505    1

Witam chciałbym zajac sie handlem paszami dla zwierzat. Tak z busa dowóz do klienta na telefon na targowisku. Czy musze spelniac takie warunki jak np. ci co sprzeadja w punktach. Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Na pewno musiał byś zarejestrować działalność oraz mieć magazyn na pasze który by spełniał wymogi odnoście magazynowania pasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

To zależy czy chcesz, żeby sąsiad podkablował na Ciebie do skarbówki, bo masz lepiej od niego. Raczej rolnicy nie wymagają faktur (ci co chcą powiedzmy worek, góra dwa worki) więc spokojnie możesz sprzedawać. A założenie działalności, to już wyższa szkoła jazdy. Nastaw się na straty i koszta (oczywiście w pozytywnie tego słowa znaczeniu - wykazujesz straty w działalności to nie płacisz podatku:-D a do tego potrzebne będą Ci koszty, takie jak paliwo, worki, sznurki, papier, etc.). Wtedy będziesz zarabiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8505    1

Działalnosc bym załozyl. Tylko chodzi mi o to czy musze miec jakis magazym na pasze czy moge miec na busie np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Musisz mieć magazyn . Do tego kasa fiskalna i góra papierów . Takie realia w polsce. W każdej chwili mogą ci wpaść z sanepidu i ci sprawdzać i wątpie wtedy aby ci się zgodzili trzymać pasze w busie. Poza tym ile na tego busa ci wejdzie ?


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Głowy nie dam ale to raczej nie podlega pod sanepid tylko pod PIW i to tam powinieneś wyruszyć najpierw aby dowiedzieć się co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8505    1

Kase fiskalna i papiery to oczywista sprawa. Jak chce sie cos robic to to jest norma. Busa mam sporego moge włozyc 2 tony. Pozatym blisko mam producentów pasz. Tylko czy musi byc magazyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Najlepiej będzie jak pójdziesz się dopytać . Bo debatować to można prawde powiedzą ci urzędnicy .


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro21012    0

witam na temat handlu pasz mogę ci trochę powiedzieć bo pracuje w takiej firmie i także rozworze pasze

jak to ktoś powiedział ze to interes udany to nie prawda

po pierwsze pasza jest składowana na magazynie i wszystko kontroluje weterynaria

musisz mieć zarejestrowana działalność

a towar musisz brać towar na faktury bo to może być jedyny utarg

towar jak zamawiasz to pare ton bo małych ilość to nie przywożą( sano dostarczają coś kolo 2-3 ton do firmy i tak samo inne firmy)

a pomyśl o tym ze towar ma datę przydatności a co zrobisz jak będzie przeterminowane u mnie na firmie jest mieszalnia to się dorzuci do to paszy co zostanie

na worku zarabiamy średnio kolo 3-5

rozwożąc pasze dostaje 500-700zł za towar sprzedany policz sobie zysk i koszty paliwa i pracownika jeśli zatrudniasz

to wychodzisz nawet na minusie jak sprzedasz dużo to koszty paliwa ci sie w zruca a jak mało to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Tylko ci co handlują mają swoje magazyny oraz swój bus i w dzień targowy jeżdżą i sprzedają. Jednym słowem jadą na dwa fronty aby wyjść na swoje :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj