Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Byczek hereford
Mateusz5312    0

Witam ;) zastanawiam się czy nie pokryć kilku szt. krów buhajem rasy hereford ;) dlatego chciałbym dowiedzieć się jak z porodami? bo krowy nie są specjalnie duże ;) co możecie powiedzieć o tej rasie? I czy wgl. to dobry wybór? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

z wycieleniem nie będzie problemu bo są raczej małe przeważnie są bez rogów. Przyrosty mają średnie. Jak krowy do tej pory cieliły się dobrze to lepiej zaciel je simentalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Dobry wybór! Żadnych problemów z porodem cielaki szybko przybierają, nie prawda że nie ma ceny. Po pierwsze w paszporcie będzie mm po drugie jak chandlarz spyta czym kryte to powiesz że simental . Jeżeli masz małe krowy to wybór idealny , simental ja będzie sie rodził to mniejszą krowę rozerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Hereford będzie super . Zobaczysz jak to bydlę rośnie i najważniejsze je wszystko!!!! Nawet ziemie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5312    0

Zastanawiałem się też nad rasą chianina ale wet mówi, że rośnie do nie wielkich rozmiarów, ale przyrosty ma świetne podobno ;) do tej pory był też limousine na jałówki i galician.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Jak my jeszcze prowadziliśmy hodowlę krów to zacielaliśmy Limousine, porody łatwe bo cielak mały, przyrosty zadowalające mimo żywienia bez udziału kiszonek i koncentratów. A zbyt masz pewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Zbyt masz zawsze pewny ! to będą mieszańce. Na Hereforda w czystej rasie jest zbyt i to duży tylko trzeba wiedziec gdzie sprzedac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz5312    0

O zbyt to ja się nie boję, tylko czy to bedzie dobra rasa, ale chyba jednak się zdecyduję i pare szt. na próbę zacielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

odnawiam ten temat po kilku latach..chodowla herefordow i wszelakiego bydla sie rozwija wiec prosze o posty i wypowiedzi na temat hereforda i ich krzyzowek..czas pokazuje jakie kto ma doswiadczenia i moze ktos napisze o tym bydelku i ich krzyzowkach..wyczytalem gdzies w necie ze hereford z simem sie nie nadaje,,male przyrosty..wiec zapytam tu na forum..jak to jest...po przwie 4latach odnawiam temat moze ktos sie wypowie na temat tych ras..iz jestem zainteresowany ta rasa hereford

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kickboxing    1

Mam 100% bydło hereford i nawet nie przyszło mi do głowy żeby to krzyżować, jestem zadowolony z czysto rasowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silny84    14

mam odsadki hereforda i mając 13 miesięcy przy karmieniu zbożem i sianem przybrały ponad 550kg. Ładna budowa i to jakie są łagodne to naprawdę bydło godne polecenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Mogę powiedzieć że HH z Angusem red może być w maju rok a ma 370 kg wygląd lepszy niż czysty hereford mam też jałówke po wpadce z MO i też fajnie wyglada zostaje na matkę więc pasiona nie jest teraz czekam na wycielenie krowy HH 100% oczywiscie z LM też 100%  wstawie zdj bo termin minął  wczoraj a jak chcesz więcej zapraszam Priv ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Yoda
      Nie orientuje się ktoś gdzie można dostać nasienie takiego hereforda ? W Kanadzie jest po 30-100 dolarów za słomkę ale kwestia jak to zamówić. Nie orientujecie się która firma w Polsce może coś takiego sprowadzić?
    • Przez Byk1995
      Czy krycie krów hf rasami mięsnymi (inseminacja) to dobry pomysł? Chciałbym kryć je rasami hereford blondaquitain oraz angus.
    • Przez latka890098
      Czy ktoś zapładniał krowy buhajem hereford FULANO P?  ( https://mastergen.com/wp-content/pdf/fulano-pp.pdf?m=1502205612 ) Jak przebiegał poród ? Ładne cielaki? Ogólnie czy warto zapładniać tym buhajem krowy >?
    • Przez radek1996
      Witam wszystkich, jak na dzień dzisiejszy wygląda popyt na bydło rasy hereford zakłady chętnie to kupują jak płaca?? opłaca się zainwestować w swoje stado tej rasy  na dzisiejsze czasy? ? Dodam że wybrałem ta rasę z tego powodu iz mam sporo pastwisk oddalonych od gospodarstwa w kilkunastu kawałkach   poszukuje bydła o łagodnym temperamencie żeby nie było problemu z przeganianiem i ganianiem po lasach za stadem
    • Przez Mariusz123456
      Witam, nareszcie zdecydowałem się na hodowlę bydła na wołowinę kulinarną i na powrót do PL. Kupię czysto rasowe bydło rasy Hereford w ilości 4-5 mamek w wieku 20-30 mscy, 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy oraz 15 byczków w wieku 7-10 mscy. Najlepiej byłoby z hodowli extensywnej. Dodatkowo szukam 5-6 jałówek w wieku 7-10 mscy bydła szkockiego. Płatność w momencie odbioru zwierząt. W razie czego możliwość pokazania gospodarstwa gdyby były wątpliwości o warunki. Najlepiej Pomorskie. Nie mam transportu. W najgorszym przypadku wezmę byczki mieszane które przezimują na pastwisku z dużą osłonięta i zadaszoną wiatą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj