Skocz do zawartości
stolarz88

Przeciętna wydajność z obory za 2013r

Polecane posty

stolarz88    51

Kontynuacja tematu z 2012 roku, zachęcam do pochwalenia się swoimi wynikami jakie osiągnęliśmy w mijającym roku 2013.

U mnie 41 krów dojnych, obora uwiązowa, wydajność 10250 litrów, tłuszcz 4,25 białko 3,36.

Edytowano przez stolarz88

xraqued    81

ja biore mleko z biedronki nie wiem ile litrów ale 3,2% a białka nie wiem ale moge sprawdzić :D

Pawel20    49

@stolarz88 zbywa Ci morze żeńskiego materiału hodowlanego? Grudniowy próbny udój nie wchodzi do tych wyliczeń, czy zootechnik ma urlop?

Wiadomość z agroFakt.pl

stolarz88    51

W tym roku sprzedałem 9 jałówek wysokocielnych, grudzień i styczeń mają znaczenie w wyniku, i urlop już zootechnik miał :) podałem wynik w przybliżeniu, bo za dużego wahania już nie powinno być bo stado jest ustabilizowane w wydajności od dłuższego czasu, większych wahań wydajności i parametrów mleka nie przewiduję.

Edytowano przez stolarz88

u mnie 18 krów na uwięzi tmr widłami i łopatą :) czyli tradycyjne żywienie wydajność około 7,5 tysiąca litrów na krowę

a tak przy okazji ile za sztukę ceniłeś jeśli można wiedzieć oraz jakimi buhajami kryjesz

Edytowano przez zetorfun1976

damianzetor9540    1268

Coś słabo ten temat idzie :P

U nie osobiście szału nie ma, d*py nie urywa :P

Obora stanowiskowa

żywienia bez TMR'u

średnio dojonych krów- 17,7 sztuk

wydajność - 6600 kg

tłuszcz - 4,40 %

białko - nieznane ( mleczarnia nie bada )

Wydajność z mleczarni ( ilość oddanego mleka przez krowy )

Za 2012 rok było 5,5 tyś więc wzrost o 1,1 tyś. Według Was to dużo czy mało? :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pedro2
      Witam

mam zamiar dostawic rząd stanowisk z korytarzem paszowym do starej obory mysle ze 7,5m powinno wystarczyc co myslicie?? ale moje pytanie glowne jest takie bo nie moge znalezc tego w innych tematach czy jest jakas ustalona min odleglosc budynku od drzew?? bo jakbym dostawil te 7,5m to do drzew byloby jakies 15m czy to wystarczy czy bede musial robic wycinke jest to lasek brzozowy i wiadomo jak to brzoza sa bardzo wysokie...

z gory dziekuje za odpowiedzi Pzdr
    • Przez matek214
      Chcę wybudować oborę na ; dwie krowy, dwie kozy, dwa kuce, dwie świnie. Ona nie ma być zbyt wielka gdzieś 25m na 8m. Nie mam pojęcia ile będzie cały koszt budowy kosztował. Proszę o pomoc!
    • Przez pawel9898
      witam wszystkich
      na wstępie chciałbym powiedzieć, że przeglądałem już dziesiątki tematów ale nie trafiłem na konkretny...
      jak wszystkim wiadomo czasy są ciężkie i żeby się utrzymać trzeba powiększać produkcję i w tym problem ;/
      chciałbym powiększyć stado krów mlecznych ale na drodze staje mi za mała obora, chciałbym ją powiększyć, zmodernizować, rozbudować załączam rysunki jak jest w tej chwili i jaki mam pomysł na rozbudowę:
      obecnie:
      plany:
      chcę wyburzyć te pomieszczenia na dojarkę i paszę, i w tym miejscu zrobić stanowiska i dobudować duży przejazdowy budynek z boku na rusztach . trzeba też wymienić stanowiska w starej oborze gdyż mają juz około 30 lat, to chyba tyle
      a byłbym zapomniał, wymiary starego budynku to 11x32
      dziękuję za wszelakie podpowiedzi i porady
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      no więc panowie tak jak w temacie najtańsza obora wolnostanowiskowa na 50 szt opasów [ byki ]
    • Przez Luke16
      Chciałbym podzielić się moją koncepcją z wami... W tym momencie posiadamy 2 obory jedną na 11sztuk drugą na 13 sztuk łącznie z jałowizną... Obie te obory znajdują się na przeciw siebie przez środek podwórka oddalone oddalone od siebie o jakieś 50metrów... głównie doi się na tej oborze gdzie jest to 11 sztuk bo na drugiej była jałowizna lecz teraz gdy jałówki się wycielają doi się i na tej drugiej już 4 sztuki ... Wyciągu obornika ani na jednej ani na drugiej oborze nie posiadamy no oprócz wiadomo w takiej sytuacji wyciągu taczkowego przez co ręce i kręgosłup rodzicom odmawiają posłuszeństwa... Do emerytury mają jeszcze trochę czasu więc wpadłem na pomysł żeby z dwóch obór zrobić jedną taką na 20 sztuk dojnych... Placu mamy baaardzo dużo akurat bo kiedyś moi pradziadkowie ożenili się po sąsiedzku... Więc mam 2 place w jednym ... Mam 2 budynki w której jest ta obórka na 13 sztuk umieszczone równolegle do siebie oddalone raptem o 6 metrów ... Mianowicie wygląda to tak jak na załączonym obrazku

Oba te budynki posiadają strop więc z przebudowami nie było by problemu tam gdzie chciałbym zrobić drzwi są okna akurat... Od tej obory mam jeszcze z dobre 100metrów do sasiadów, więc z obornikiem nie będzie problemów ... I dalej krowy obecnie stoją głowami do scian przez co zadawanie paszy jest tragiczne, no i ta wywózka obornika... Chcielibyśmy te dwa budynki ze sobą połączyć, krowy dać tylko na jedną stronę tak by móc im od głowy zadawać paszę ...Planowana obsada to 20 dojnych... wygarnianie obornika - myślałem o wyciągu ale znajomy doradził mi że najlepszą rzeczą jest ciagnik z ładowaczem ... Strop za wysoko nie jest ale spokojnie np. zmieścił by się ciągnik bez kabiny więc to najmniejszy problem... Chce zrobić to jak najmniejszym kosztem ... dojarkę przewodową + zbiornik przeniósłbym do tej nowej obory ...
      Jak uważacie mój pomysł za słuszny czy dać sobie spokój? Na pewno jak te gospodarstwa wszystkie wytrzymają mój brat będzie chciał się tym zająć a ja mu będę pomagał...