marttinj23

714 vario rok 2002 nie działa terminał vario

Polecane posty

marttinj23    0

witam koledzy po przekreceniu kluczyka i zapaleniu ciagnika nagle terminal vario tzn ten ekranik nie działa nie świeci ????/ oco chodzi jakis bezpiecznik czy co zgóry dzieki za pomoc bez tego ekraniku mozna uzywac ciagnik nic sie nie stanie????

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ciągnika możesz używać. Nie ma jednak dostępu do wielu funkcji. Sprawdź bezpieczniki. Nie robiłes nic przy instalacji, nie spawałeś itd? Wyświetla ci się jakiś kod na liczniku motogodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

nic nie było spawane i grzebane przy instalacji jakie bezpieczniki sprawdzić ???// jest to ciagnik znajomego dzwoniłem i cos podobno tam wyswietla na tym wyswietlaczu znajomy się niezna jak bende u niego to sprawdze ten licznik jak bendzie wyswietlac jakis kod to zpisac ten kod to bendzie kod błedu czyli co do wymiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Będzie kod błędu. Jeśli ktoś ma książke kodów lub spis ich znaczenia może coś dokładniej powie. Nie wiadomo co tam wyswietla. Może być też tak, że coś się stało z wyświetlaczem. Jeśli obraz jest nie wyraźny lub nie ma jakiejś jego cześci wyświetlacz może byc uszkodzony. Lub jego połączenie. Trudno coś więcej powiedzieć. Na stronie korbanka są instrukcje do ściągnięcia. Może do tej serii też jest. Tam powinieneś sprawdzić gdzie są bezpieczniki od czego. Aby to ściągnąc trzeba założyć konto czy tam się zalogować. To nic nie kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

żadnego błedu nie wyświetla na liczniku motogodzin dzis sprawdzalismy bezpieczniki sprawdzone te w kabinie kolo bocznej prawej szyby kazdy sie wydawał ok nawet je podmienialismy i przekladalismy i nic terminal vario nic nie świeci ma ktos jakies pomysły??? ;ten kod błedu to trzeba jakos cos wcisnąc na liczniku motogodzin czy to samo powinno wyswietlac zaraz po przekreceniu stacyjki?

Edytowano przez marttinj23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Słyszałem że terminal vario potrafi się spalić znaczy ten wyświetlacz, ja bym nic nie grzebał tam nie zrywał plomb itp i zgłosił się do korbanka z tym, podobno bywają przypadki że po gwarancji wymienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

Kolego o niku Center z tym ze ten ciągnik nie był kupiony u Korbanka tylko przewieziony Z Niemiec to niewiadomo czy za friko by to zrobili:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wysłał bym licznik od ferdka tylko sie boje,żeby gorzej nie zrobili. Nowy kosztuje ponad 3 tys a jak się ludzi nie zna trudno zaufać. Jak jest gorąco przesaje mi działac obrotomierz i wyświetlacz. Pukne w szybke i działa. Czasami sam się włącza. Jak jest chłodno jest ok.

Korbanek nic nikomu po gwarancji nie wymieni. Nie ważne czy ciągnik kupiony w kraju czy za granicą. Nowy terminal kosztuje kupe kasy. Kto za niego korbankom zapłaci po gwarancji? W zepsutym grzebać sie nie będą tym bardziej za darmo.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marttinj23    0

witam koledzy elektryk sprawdził bezpieczniki i sa wszyskie ok mam pytanie elektryk stwierdzil ze trzeba wgrac nowy programik i ekranik vario bendzie dzialala? ma racje moze ktos sie z was na tym zna moim zdaniem elektryk niema racji gdyby ekran vario byl dobry to by swiecil moze ktos sie na ten tema t wypowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

Panowie mam podobny problem jak autor lecz u mnie jest taka sytuacja, że po zapaleniu terminal działa lecz po jakimś czasie się wyłączy, muszę zgasić ciągnik ( Fendt Favorit 714 Vario 2001 r ) odnowa przekręcić zapłon i znów zadziała lecz nie zawsze nie kiedy za 3-5 razem załapie poświeci i znów się wyłączy. Sprawdzałem połączenie w kostce pod terminalem jest ok może macie jakiś inny pomysł na ten problem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miniasz    3

może jest jeszcze gdzieś jakaś kostka z połączeniem która może przerywać prace terminala?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kikol
      witam wygasł mi boczny ekran w fendzie 716 vario co może być przyczyną?? kod błędu 0.0.12 bezpiecznik ok prosze o pomoc
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika nie podnosi tura , ani nie opusz na , ekanie widać + i - reaguje ale tur nic i po chwili wywala błąd hydraulikventile i A.1.2.B , A.1.2.A i na każdej sekcji inny błąd tłumaczyłem bledy to znacz że ,, pozycja pływająca nie została osiągnięta , zawór przechodzi w położenie neutralne gdzie szukać przyczyny co robic ???????????
    • Przez Piotr190497
      Witam który z tych ciągników lepiej wybrać Fendt 412 vario z początkowych lat produkcji do 2006 roku(mam zamiar kupić do 160 tyś bez tura) lub Fendt Favorit 512. Wiadomo vario będzie droższy w zakupie i utrzymaniu.Ciągnik by pracował na ok 80 ha jako główny lecz mam ziemie lekkie wiec i 412 vario też by se radził u mnie w pracach polowych. Który z nich był lepszy do ładowacza czołowego głównie chodzi o skrzynie vario jak się spisuje w ładowaczu czołowym. Ogólne wady i zalety tych dwóch serii 400 i 500. Ponieważ mam już fendt 309 lsa i chciałem kupić coś nowszego  i większego.
    • Przez MKrajes
      Planuję zakup głównego ciagnika w gospodarstwie. Moc znamionowa 170 km.Ciągnik głównie pracować będzie w transporcie z beczkowozami 19500l i 15700l oraz z zestawem kosiarek 3,20 przód i 3,20 tył.Dodatkowo orka i uprawa.Mam swoje 4 typy 
      Fendt 818 Vario 
      John Deere 7430 Premium
      Massey Ferguson 6490 Dyna 6
      Deutz Fahr M650
      Mam duże wątpliwości dotyczące skrzyni Vario jedni chwalą inni ganią. Może ktoś użytkuje i rzetelnie napisze jak się sprawdza w praktyce. Bardzo ciekawią mnie opinie na temat Mf i Deutza bo przebiegi używanych są dużo niższe niż  Fendta czy JD które ciężko znaleźć z przebiegiem poniżej 8tys mtg. Może ktoś z użytkowników pomoże mi rozwiać wątpliwości 
    • Przez FenDem
      Witam.Mam problem z Fendt'em, poblem jest z odpalaniem poniewaz po zgaszniu silnika nie chce odpalic(kreci kreci i nic) trzeba wyjsc podpompowac na pompce paliwo przy filtrze i szybko wskoczyc do kabiny i odpalic i jakos złapie, lecz nie trzeba szybko to zrobic bo po jakis 10 sekundach po pompowaniu nie odpali.
      Filtry zostały wymienione na nowe lecz dalej od 2 tygodni jest to samo czy jest ciepły czy zimny.
      Fendt 826 vario rok 2014.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj