Polecane posty

Darekpol    13

Tak komercyjne. Na około 8 proc. w skali roku, słyszałem tez o 6.5 %, ale szczegółów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Z tego co mi wiadomo to jeśli komornik ma jakieś roszczenia to ma możliwość w Księdze Wiedzystej wpisać się w dziale: Prawa, roszczenia i ograniczenia. Bo taki przypadek znam.

Ja kupiłem działkę, na której nie był płacony podatek za nieruchomośći i na mnie ten dług nie przeszedł. Aczkolwiek właściciel ma jeszcze dom na innej dzialce, na który tez nie płacił podatku.

 

 

Wiesio ja tak kupowałem pare lat temu i gościowi zoztało 1,2 ha i długi na mnie nie przeszły, z podatku, spółki i KRUS bo on dalej miał gospodarstwo rolne. Jakby nie było 1 ha, czyli zakończył by działalnosć rolniczą, to długi ja przejmuje. Tak mi wtedu notariusz tłumaczył., ale wszystko się zmienia, więc lepiej popytać się u notariusza.

długi nie przechodzą tylko w momecie kupna jesteście za nie współodpowiedzialni jak pisałem wyżej, czytajcie ze zrozumieniem.

w momencie zakupu księga wieczysta może być czysta, a to nie ma większego znaczenia, bo należy pytać o zaległości w krus czy ug,

@tomek73 a to że gościowi zostało więcej jak hektar lub mniej też nie ma znaczenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

padło hasło "komornik"

Na jakiej zasadzie on sprzedaje ziemię? Nie chodzi mi o licytacje, przybicie itp ale co dalej? Tzn wygrywający kupuje od kogo? Nieruchomość jest wpisywana do nowo utworzonej księgi wieczystej na podstawie jakich dokumentów?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

LowRider 8 lat temu jak kupowałem to miało znaczenie, bo gość dalej miał gospodarstwo , czyli nie zakańczał działalności rolniczej, a dług był na gospodarstwie. A dług nie jest na danym polu, tylko na gospodarstwie. Chyba że ma wpis na hipotece, ale to inna rzecz.

 

Jak na księdze jest wpis na 100 zł, to może tam dług w wysokości nawet 1 000 000 zł.

 

Komornik sprzedaję pole, nieruchomość na licytacji czystą i pieniądze wpłacam komornikowi, od razu, lub do 60 dni, i z komornikiem podpisuję akt. Dołączam do mojej ksiegi, lub tworzę nową.

Ja tak kupiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

padło hasło "komornik"

Na jakiej zasadzie on sprzedaje ziemię? Nie chodzi mi o licytacje, przybicie itp ale co dalej? Tzn wygrywający kupuje od kogo? Nieruchomość jest wpisywana do nowo utworzonej księgi wieczystej na podstawie jakich dokumentów?

sąd to musi klepnąc , dostajesz glejt tak jak np. na dział spadku i wpisujesz się do księgi jako własciciel

 

http://kamienicznik.wordpress.com/2013/04/16/nabycie-nieruchomosci-od-komornika/

Edytowano przez kozulek2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Panowie, wszystko jasne w temacie, LowRider ma rację, dzwoniłem wczoraj do notariusza, czyli sprzedający zalega z podatkiem rolnym, Urzad Gminy przekazuje kwity do Urzędu Skarbowego, naczelnik kieruje wniosek do komornika, ten może przeprowadzić egzekucję z majątku sprzedającego lub działek które już są naszą własnością, zależy jakie ma kaprycho, a bardziej z kogo mu będzie łatwiej ściągnąć, dodam że księga wieczysta może być "czysta" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś jak kupowaliśmy ziemię z długiem to notariusz zaznaczył gdzie i ile trzeba przelać, tzn. UG, Krus i sprzedający.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie - dobry notariusz zadba o wszystko a przynajmniej o wszystkim powie kupującemu przed aktem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

kredyt na ziemie to w bankach spoldzielczych szukac

u mnie jest na 5.5% komercyjny bez doplaty na 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no to taki kredyt nie jest zly tylko ze tak jesli ktos chce zaczac gospodarzyc np za kika lat tzn przejmie gospo po 2016 roku to juz praktycznie nie ma szans nawet jesli odstanie 20 ha to jak ma sie rozwijac i ziemie ciekawe gdzie dokupi jak ceny powyzej 50 tys juz sa i nie ma gdzie nawet kupic a co dopeiro bedzie po 2016 roku jak obcokrajowcy beda mogli kupywac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Jankes młody jesteś, a już jęczysz jak stara baba w kościele .Na razie się ucz , a co będzie to się okaże , może obcokrajowcy nie będą " kupywać "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

ba moge sie wyłuczyc teraz chodze do rolniczej apozniej sie okaze ze co bede musial znalezc dodatkwe zrodlo dochodu bo nie wyzyje z tylu hektarow i c owtedy inny zawod potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

witam odświerzam temat, czy ktoś wie coś na temat nowych kredytów preferencyjnych, chodzi o zakup gospodarstwa budynki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LESZEK1    0

No tak, ale mam pewne wątpliwości, oto co znalaz łem w necie:

Zaległości do Urzędu Skarbowego i ZUS

 

Jeżeli w chwili sprzedaży, sprzedający ma zaległości do Urzędu Skarbowego lub ZUS i ich nie ureguluje to zgodnie z polskim prawem, te instytucje mają prawo wszcząć egzekucje z nieruchomości, które zostały w tym czasie sprzedane. Oznacza to, nie tylko wpis do hipoteki na nieruchomości którą właśnie nabyliśmy, ale także skierowanie sprawy do komornika i sprzedaż już naszej nieruchomości. Oczywiście komornik zwróci nam różnicę jaka zostanie po spłaceniu zaległości do ZUS i US i po odliczeniu swojego niemałego wynagrodzenia. Takie sprawy ciągną się latami, a w tym czasie odsetki rosną i może się okazać, że komornik nie będzie miał już czego zwrócić. Prosząc sprzedającego o przedstawienie aktualnego zaświadczenia o niezaleganiu z płatnościami do tych instytucji zabezpieczamy się przed taką ewentualnością

 

W Urzędzie Gminy powiedzieli mi że kwity już wysłali do Urzędu Skarbowego.

Koledzy , nie ma lekko , ustawodawca wymyślił coś takiego jak HIPOTEKA USTAWOWA , oto jej definicja :"hipoteka ustawowa - rodzaj hipoteki, która powstaje z mocy prawa i nie wymaga wpisu do księgi wieczystej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami o zobowiązaniach podatkowych Skarbowi Państwa, z tytułu ustalonych w decyzji zobowiązań podatkowych przypadających od właściciela i samoistnego posiadacza nieruchomości, przysługuje hipoteka ustawowa na tej nieruchomości, chociażby zobowiązania te nie zostały ujawnione w księdze wieczystej."

Czyli nic nie musi i z pewnością NIE BĘDZIE wpisane do księgi wieczystej ,ale nabywca będzie zmuszony uregulować wszelkie należności-niestety . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj