Zaloguj się, aby obserwować  
nik23

Długość paska klinowego klimy 6140

Polecane posty

nik23    2

Kupiłem jakiś czas temu mf6140 i brakowało paska od klimy(klinowego) w trakcie sezonu nieprzejąłem się tym tylko ostro testowałem maszyne. Chodziła nawet nieźle aż tu nagle w tamtym tyg straciła moc, wiec szukjąc na forum znalazlem ze to booster a dokladniej pęknięta membrana. A przy okazji pomyślałem ze założe ten brakujący pasek od klimy, w myśl zasady jak coś jest w ciągniku to ma działać. Więc poszukałem w katalogu numeru(3712531M1 taki znalazłem) ale zeby nie przepłacać u korbankow znalazłem zamiennik za 50zł i jak mi go dostarczyli jakie było moje zdziwienie jak sie okazało ze pasek jest za długi. I tu moje pytanie a ogólniej kilka pytań:

Jak ten pasek ma być załozony tzn z napędy wiatraka czy z kołapasowego wału?

Zna ktoś rozmiar tego paska moze być w metrycznych miarach (10x1050 taki strzał)

Czy przy kompresorze od klimy ma być jakiś szpanier dodatkowy czy szpanuje sie tylko kompresorem?

Ps tragedia tam nawet palca nie włoży tak ciasno.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest sprężarka od klimy przystosowana do napięcia paska to nic więcej nie będzie, jeżeli jest przykręcona i na otworach nie ma regulacji to musi być napinacz. Biorąc pod uwagę opory "klimy" napęd powinien być wzięty z wału korbowego. Co do szerokości to najlepiej zmierzyć szerokość koła pasowego a jeśli chodzi o długość to możesz zmierzyć sznurkiem i wtedy ktoś kto zajmuje się sprzedażą powinien dobrać odpowiedni...

Z tego co znalazłem po tych numerach to ten ma 13x1025?

Dziwne.

Znalazłem też, że "długość po zewnętrznej: 1525mm" sam już tego nie rozumiem. Ale drugi pasek jaki widzę to 1400mm po zewnętrznej i 8mm szerokości.

Edytowano przez wlatcakomaruf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Napęd klimy idzie z wentylatora (tylko tam masz wolne miejsce na pasek). Ja w tym roku też zmieniałem wszystkie paski (6180). Kupiłem zamienniki contineala i były lekko za krótkie (wymiarów nie pamiętam). Nie dało się ich założyć bo brakowało ok. 1mm. Ale starym indiańskim sposobem z ojcem założyłem za pomoca łyżki montażowej i rozrusznika :) Delikatne naciągnięcie i po kłopocie.

Edytowano przez slajders25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

według tego numeru (3712531m1) dobrali mi zamiennik 13 x1525 bo tak było na stronie producenta zamienników dla mf. Ale on jest z pół metra za długi. Może ma być na 1025 długi tak jak piszesz. Dziękuje


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby powinien mieć 1525mm ale.. http://technikarolna..._product=541721 nie wiem dokładnie o co im chodzi w tym oznaczeniu..

Na tej stronie jest 13x1025 i ten sam numer katalogowy http://www.jackssmal...31M1/1349925/PL

Jest jeszcze zamiennik tego... GA1272212

Chyba, że... 1525 ma napędzać wszystko a 1025 jako drugi tak jak kolega wyżej pisze z wentylatora jeśli masz 2 paski..? Nie wiem.

Edytowano przez wlatcakomaruf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zmierz sznurkiem i idź do sklepu z cześciami samochodowymi, może mają na półce coś podobnego, Pożycz ze 2-3 sztuki i dopasuj, potem niepotrzebne oddaj. Jak nie maja to przywiozą za parę godzin.

Ja tak przeważnie robię jak mam problem z paskiem,

Zaleta jeszcze taka ze to bardzo dobrej jakości paski. są te samochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Zrobię może po południu zdjecie też myślałem o zmierzeniu,Sznurkiem. Pasek o długości 1525 już mam i jest on za dlugi.

 

 


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Pasek AVX 13x1000.


Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bartekcuber
      Witam mam problem z perkinsem 3 cieknie mi olej z simeringu na wale przy kole zamachowym mechanik założył już drugi i dalej się leje wie ktoś jak on ma być założony on mi wbijał go w takie kółko troszkę głębiej niż równo z płaszczyzną kółka i potem na wał zakładał tak ma być czy może on ma być głębiej założony ? simering ma być sprężynką w stronę tłoków tak ? proszę o pomoc
    • Przez ziomal_one
      Witam,
      Wymieniliśmy pasek w JD 6620se. Po zmianie było dobrze, a teraz jak dostał roboty to piszczy ( drze mordę wniebogłosy).
      Numer był spisany ze starego paska 8pk 2523. Pasek "niemiecki", pierwszy gatunek rzekomo.
      Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. 
      Pozdrawiam.
    • Przez szczypek91
      Witam. Mam zetora 9540, pęk mi przy nim pasek klinowy (alternator, chłodzenie) i nie wiem jak założyć nowy, ponieważ zetor ma przedni wom. W sumie to trzeba ściągać wom, tylko jak?
    • Przez TopAgroPlus
      Witam
      Mam pytanie ile czynnika wchodzi do układu klimatyzacji w John Deere 7730 i dlaczego zamarza rurka niskiego ciśnienia przy sprężarce?
       
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie Ile czynnika r134a wchodzi do tego układu? I czy ktoś ma może spis ilości tego czynnika do innych maszyn rolniczych?
      Tak wiem że można zrobić to za pomocą manometrów ciśnienia ale tu liczy się też dokładność a nie dobijanie na oko>
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj