Zaloguj się, aby obserwować  
darek3

Claas jaguar 682sl z silnikiem perkinsa V8

Polecane posty

darek3    420

Witam

Co sądzicie o sieczkarni claas jaguar 682sl z 1992r z silnikiem perkinsa V8, chodzi mi głównie o informacje na temat silnika bo raczej spotykałem te maszyny z silnikami mercedesa, proszę o opinie użytkowników, z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A jak jest z częściami do tego silnika czy są dostępne bo do mercedesa to wiem że raczej problemu nie ma z dostępnością części. I jeszcze jedno pytanie jak jest z awaryjnością tej sieczkarni bo chcę kupić coś z serii 600 i chciałbym się coś dowiedzieć na ten temat.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A nie wiesz może jak jest z nożami na bębnie tnącym bo spotkałem się w tych sieczkarniach (od 680 do 690) z nożami prostymi chyba 10szt i z nożami dzielonymi w tzw. jodełkę 24szt i nie wiem które są lepsze i na których będzie się lżej pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielz    0

części do sieczkarni ta dostępne ale co do silnika to już jest duży problem ja proponuję w tej mocy 685SL silnik mercedes V turbo dobra i trwała jednostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

To na razie dzięki xerion3800 już coś wiem na temat tej sieczkarni.

 

Gdyby ktoś jeszcze chciał się podzielić swoimi doświadczeniami z tą sieczkarnią to niech pisze chętnie wysłucham wszystkich opinii na temat tej maszyny.

 

Ale co masz na myśli danielz że ,,co do silnika to już jest duży problem" chodzi ci o części do tego silnika czy o cały silnik perkins?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No ja na razie to badam temat ale właśnie trafia mi się taka tylko że właśnie na perkinsie V8

 

A nie wie ktoś może ile taki silnik ma KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukasz    4

jak sieczkarnia ladna to bierz, co najwyzej silnik wymienisz na mercedesa ze starej ciezarowki. co do nozy to tutaj masz 10 duzych, 24 to jest w serii 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Z tymi nożami to nie jest tak jak piszesz zukasz bo dzisiaj dzwoniłem o tą sieczkarnie i ma ona 24 noże ułożone w jodełkę bo to jest 1992r.

Ale raczej nic z tego nie będzie bo gościu mówił że ma ona coś z pompą paliwa i że trzeba by tą pompe zrobić a wiem że do perkinsa to nie będzie tania sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A nie wiesz jaki jest mniej więcej koszt takiej regeneracji pompy od perkinsa?

I jeszcze jedno pytanie skąd jest ta sieczkarnia z filmu? Pytam bo widziałem podobną w ogłoszeniu i nie wiem czy to ta czy tylko mi się zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

To jednak nie ta co myślałem ale ta do sprzedania jest w identycznym stanie wizualnym jak ta z filmu a co do kopcenia to widać że podczas pracy nawet dymka nie puści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No gdybyś mógł to sam numer telefonu by wystarczył i zależy za jakie pieniądze by poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez peewee1984
      Witam. Zastanawiam się nad zainstalowaniem w Jaguarze 690 SL instalacji do aplikacji zakiszacza podczas koszenia kukurydzy. Znalazłem na portalu taki zestaw:
      https://www.olx.pl/oferta/aplikator-zakiszania-pryzma-prasa-przyczepa-80-litrow-12v-fv-gw-ce-CID757-IDeUebB.html#85fc8da59d;promoted
      Pytanie do użytkowników, jak się taki sprzęt spisuje? Czy pompa elektryczna zda egzamin przy ciągłej pracy? Szukać jakiegoś firmowego sprzętu czy i ten spełni swoje zadanie? A może jakiś mały opryskiwacz zainstalować i napęd pompy zrobić silnikiem hydraulicznym? 
      Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
    • Przez tomiis
      witam mam takie pytanie jak wymienic  krzyzak który laczy skrzynie z silnikiem bo mam tam duzy luz dodam ze ten luz jest z dwoch stron od strony silnika i od strony skrzyni czy trzeba obalac kabine ciagnik to john deere 6400 .nie widac srub od strony tlumnika drgan skretnych
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj