Polecane posty

Witam! Planuję w niedalekiej przyszłości zakupić kombajn marki Claas. Mam 45ha więc myślę że Dominator w zupełności wystarczy. Problem leży w kwestii, na co uważać przy zakupie takiego kombajnu. Niektórzy moi znajomi kupili 'zajechane' kombajny i za kasę którą w nie włożyli kupili by jeszcze 2. Nie chcę takiej sytuacji, dlatego wychodzę do was z pytaniem, na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak to na co ? Na wszystko. Pasy wygląd zewnętrzny stuki puki itd,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

jaki to dominator? Sprawdź dobrze czy kosz sitowy nie jest popekany przy dolnych zaczepach , dobrze by było wyjac sita i sprawdzić . Dno zbiornika zboża czy nie jest przegnity. przejedź sie z przyśpieszaczem na maxa i pełnych obrotach aby sprawdzić czy nie ma bicia na wariatorze , sprawdź również wariator od mlocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

jakiego chcesz dominatorka kupic ? One raczej nie maja slabych punktow jakichs szczegolnie. Patrz na wyglad czy nie malowany, jak silnik pracuje , czy na wariatorach luzow nie ma , na panewkach na klawiszach , jak sita czy nie rozwalone bo to juz koszt spory wymienic, jak podsiewacz, pasy jezdne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

a to juz troszke wyzsza polka. Szukaj z silnikiem mercedesa, lejesz rope czyscisz filtr powietrza i zapominasz o nim na cale zniwa, a jak sie zapowietrzy to pompujesz pompka kilka razy, starter , i gada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

dminatorem 98 z hederem 4,5 metra owalisz te 45 ha na spokojnie w 3 dni chyba ze masz male dzialki i dalekie przejazdy.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

KujawskiMovieTeam dodatkowo bedziesz mógł na zarobek "wyskoczyć" ja mam 88S na 50ha i nie jest wykorzystany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

jeszcze jak chcesz kupic na hydro to sprawdz jak to dziala , czy nie leje sie z pompy , przewodow, hydro silnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

no dzięki panowie ;) Przymierzam się na 98sl coś tych rozmiarów :)

 

 

i jak, kupiłes juz?

udało się SL-a

ile maszyn obejrzałeś?

 

bo z mojego doświadczenia w poszukiwaniu kombajnów muszę stwierdzić, że 98sl są zdecydowanie najbardziej zajechane spośród 88s, 98s, 88sl, 98sl. Sam początkowo takiego chciałem, ale po tym, co obejrzałem u ludzi, to stwierdziłem, ze znaczna wiekszośc z nich ma grubo ponad 6 a może i 8 tysiecy godzin i oczywiscie wszystko skręcone w okolice 3.

 

przez to moje napalenie na sl przeszedł mikoło nosa całkiem ładny i niedrogi 88s z rzeczywistym przebiegie 4500 i w stanie technicznym zdecydowanie lepszym niż wszystkie inne 98sl jakie obejrzałem.

No ale cóż, teraz juz jestem w ty względzie mądrzejszy i nie odrzucam juz kombajnów ze zwykłą skrzynią, bo one są z reguły mniej wymęczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

wiesz cos w tym jest ze te na hydro sa bardziej dojechane , sam wiele ogladalem to jeszcze te na manualu byly jako tako natomiast juz te na hydro byly zjechane jak kon po westernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2005    0

Witam, mam zamiar kupić dominatora 86, oglądałem kilka sztuk i były porządnie zajechane. Natomiast jeden wydawał się w możliwym stanie, poza dziwnym waleniem, stukiem w okolicach wariatora młocarni i widać że szarpie tym pasem nie chodzi równo. Podczas kręcenia rękami pas raz się napina a dalej poluźnia. Koleś powiedział, że pas jest węższy w jednym miejscu i stad to walenie, ale jakoś nie bardzo w to wierzę. W środki widać, że odrzutnik słomy, cepy i klepisko trochę pogięte. Proszę o rady na co zwrócić uwagę przy tych wariatorach aby ewentualnie znaleźć przyczynę uderzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2005    0

Witam, mam zamiar kupić dominatora 86, oglądałem kilka sztuk i były porządnie zajechane. Natomiast jeden wydawał się w możliwym stanie, poza dziwnym waleniem, stukiem w okolicach wariatora młocarni i widać że szarpie tym pasem nie chodzi równo. Podczas kręcenia rękami pas raz się napina a dalej poluźnia. Koleś powiedział, że pas jest węższy w jednym miejscu i stad to walenie, ale jakoś nie bardzo w to wierzę. W środki widać, że odrzutnik słomy, cepy i klepisko trochę pogięte. Proszę o rady na co zwrócić uwagę przy tych wariatorach aby ewentualnie znaleźć przyczynę uderzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jeśłi reszta ci sie podoba i tylko ten wariator odstrasza, to powiedz kupującemu, ze weźmiesz maszyne, jesli ten wymieni pasy młocarni i rzeczywiście sie okaze, ze jest cisza.

proste.

skoro to jest taka mała pierdółka, to niech to przed sprzedaża sam naprawi, zeby nie odstraszało klientów.

jesli natomiast sprzedawca nie bardzo bedzie chciał sie za to wziac, tzn ze problem rawie na pewno jest poważniejszy i nie chce pchac sie w koszty- woli poczekac na jelenia, który sie napali i wexmie jak stoi.

 

ps

troche późno sie wziałes za poszukiwania kombajnu.

przegladałem sobie ostatnio allegro i spredajacy chyba powariowali liczac na napaleńców, ktorzy chca kupic maszyne przed zniwami.

ceny sa o jakies 15-30 procent wyzsze niz były w marcu-kwietniu a nawet maju.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

co do tego walenia to raczej nie pas, dostal kaminiem w po cepach na miejscu mocowan , albo poszlo lozysko lub obudowa , lub sam wal sie podgial stad te bicia, uwierz mi ze tam na zachodzie to wyjatek jak ktos sprzedaje maszyne bez jakichkolwiek usterek, ja juz bym sobie go odpuscil, bo moze sie okazac ze ksozty naprawy beda bardzo wysokie a i z tym nie nakosisz, bo jak bije to przy obciazeniu lozyska beda lecialy jak glupie.

p.s a zdejmowales oslone bebna mlucacego ta z przodu za gardziela ? jak chodzi beben mlucacy , ma bicia ?

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2005    0

Fakt ceny może i trochę wyższe ale i wybór znacznie większy. Jeśli chodzi o bęben młocący to oglądałem go z przodu przez tą podłużną osłonę, i chodził równo natomiast z boku nie odkręcałem. Jak najlepiej sprawdzić te łożyska, kawałek rury i góra - dół czy w jakiś inny sposób?

W 3 kombajnach które oglądałem cepy oprócz mocowania na śruby były również przyspawane. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nie stosowane ale słuszne jak najbardziej. Dodatkowe zabezpieczenie przed poluzowaniem cepa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

a mi sie zdaje, ze cepy właśnie w fabryce zostały przyspawane.

Mógłby ktoś kto ma kombajn claasa od nowości to potwierdzic bądż zaprzeczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega przedewszystkim sprawdź rocznikowo czy się zgadza bo często gęsto nieuczciwi handlarze kombinuja, a to przerobią ze zwykłego 88sl na 88sl maxi lub wrzucą od innego modelu kabinę, zdarzą się nawet, że kombajn jest po spaleniu a handlarz dłubie przy nim pół roku, maluje pucuje w efekcie końcowym wygląda jak z fabryki a w ostateczności to kupa złomu i nie nadaję się do niczego - TAKIE PRAKTYKI STOSUJE PAN MARIUSZ Z WANDOWA okolice SKULSKA woj. wielkopolskie odradzam zakupów u tego Krętacza. Koniec Konców najlepiej opłacić jakiegoś szpeca najlepiej z serwisu Claasa, który podjedzie i sprawdzi razem z Tobą stan maszyny i co ewentulanie jest do roboty żeby nie wkopać się w ogromne koszta, naprawdę nie warto oszczędzać na dobrym fachowcu, podejrzewam, że claas 98 w dobrym stanie to koszt powyżej 100tyś zł, a wydanie 500zł za weryfikacje to już naprawdę drobny wydatek, druga sprawa warto spisać sobie nr pojazu, który wybity jest na tablicze znamionowej i sprawdzić historię maszyny w serwisie taka usługa jest darmowa więc nie powinno być problemu, gdy sprzedaję np. rolnik to warto również zrobić próbę w polu wtedy powinny ujawnić się słabe mankamenty maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj