Zaloguj się, aby obserwować  
bisio

Volvo 800 problem?

Polecane posty

bisio    0

Podczas kosznie zboża miałem bardzo duże problemy z volvo 800 aktiv. Do zbiornika wlatywało wszystko słoma, plewy, kaszka itd.

Wg mnie przyną może być to że słoma w 30 procentach szła na wytrząsacze i na sieczkarnie a w 70 procentach słoma wchodziła na podsiewacz i wylatywa poza kombajn. Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nieprawidłowe ustawienie sit, siły wiatru, kierownicy wiatru, za duże obroty młocarni.

Tylko 30 % na wytrząsacze? :o

A jeśli już to nadal jest to skutek, przyczyna jest awaria bądź ustawienie.

Odrzutnik słomy w nim działa?

To twój perszy kombajn i sezon koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bisio    0

To jest mój 1 sezon, a co to jest odżutnik słomy i gdzie jest umieszczony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bisio    0

Podczas koszenia pasek młynka był naprężony, sita częściowo pozamykane (różnie kombinowałem zamykałem i otwierałęm ale to nic nie dawało), siła wiatru w młynku była ustawonia na maxa ale to też nic nie dawało, do zbiornika wszystko szło, nawet i drobna kaszka (pył).

A jak powinna być ustwawiona kierownica (mieszadło) w młynku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

w volovo 800 niema kierownicy wiatru. A odrzutnik słomy jest zaraz za młocarnią. jak zobaczysz z lewej strony za schodkami masz wziernik i tam widać odrzutnik słomy i to pewnie jego wina bo nie możliwe żeby Ci słoma na sita szła jeżeli odrzutnik działa. A tam w środku przed wytrząsaczami jest jeszcze taka przesłona brezentowa może ona się zahaczyła i słoma nie leci dalej??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,uważam że jest i tak jak pisze kolega mtracz ,za wysokie obroty młocarni i klepisko za bardzo dociągnięte i tnie na sieczkie ,przy tym mało wiatru i żle ustawione sita żaluzjowe i stąd tyle słomy na sitach ,a potem w zbiorniku,ja u siebie jak miałem zbyt mocno otwarte sita żaluzjowe, to też pojawiała się słoma w zbiorniku z ziarnem ,sita powinny być bardziej płasko, bo i gdyby odrzutnik nie odrzucał dalej to by owijało i zabijało na młocarni, ewentualnie słaby naciąg paska odrzutnika może powodować słabe odrzucanie słomy i jej cięcie ,ale to słuchowo by wyczuł, czy na zegarze by widział że spadają obroty młocarni i że coś złego się dzieje na młocarni ,ale by to jak wcześniej podałem, zabijało na młocarni i by w ogóle nie szło młócenie :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bisio    0

a mi co około 1.5 ha ukręcało wałek hedera w volvo 800, wymieniłem wszystko sztangę, targaniec, wałek hederu ale problem nadal pozostał, a może być przyczyną krzywy heder ?

 

ale umnie nie ma żadnej przesłony brezentowej, romumiem że ona jest taka szmaciana jedna taka jest ale drugiej nie ma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,jeśli masz krzywy heder to może to być ta przyczyna ,ale myślę że żyletki kosy haczą o bagnety, lub też jak opuścisz motowidło na maksa w dół, to pazurki nagarniacza wpadają w kosę pomiędzy bagnet a żyletki i dlatego tak się dzieje :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

@wiesław16 widać że nie posiadasz tego kombajnu bo on niema licznika obrotów młocarni. Ten kombajn nie posiada żadnego licznika jest tylko wskaźnik temperatury. Obroty młocarni zmienia się tylko poprzez zmianę pasa klinowego i zmianę kół pasowych. Zapodaj zdjęcie jak masz ustawione to Ci powiem jakie masz. Młocarnię ustaw tak: włącz młocarnię i dociągaj do siebie aż klepisko zacznie ocierać o cepy a potem poluzuj o 2 lub 3 ząbki, dolne sito zamknij do końca i otwórz minimalnie tak na 3-4 mm, Wiatr do pszenicy daj na prawie max. Górne sito otwórz na prawie dwa razy tyle i to sito krótkie tzw kłosowe daj dwa razy tyle co górne tak żeby kłosy tam wpadały. Przejedź ok 30m na 1 biegu przyspieszacz daj na 4 dziurkę od końca czyli prawie na maxa. Zatrzymaj się i zobacz pod słomą ile zostaje ziarna na ziemi i czy kłosy są puste czy niewymłócone. Powiem Ci że bardzo fajnie opisane jest to w poradniku do Bizona bo tam właśnie opisane jest co zrobić jak nie ładnie młóci. Zrób fotki tych kół pasowych z prawej strony, młocarni tu od przodu i od strony tej zaślepki za schodkami i zrób jakoś zdjęcie podsiewacza w środku bo może czegoś tam Ci brakuje.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bisio    0

A jak prawidłowo powinna być ustawiona sztanga względem bagnetów i stalek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ponadprawem1994
      Co może być przyczyną pojawienia się ziarna w wentylatorze powietrza w Volvo 800 aktiv???
    • Przez darekszalaj
      Witam wszystkich. Zakupiłem miesiąc temu Volvo BM 320 i jest taki problem że jak się motor nagrzeje zaczyna pryskać olejem z odmy i w tym samym czasie leci para z niej oraz z korka oleju słyszałem że zawory są do roboty co wy myślicie o tym ???? chciałem tym traktorem odśnieżać w zimie ale nie wiem czy to dobry pomysł czy go całkiem szlak nie trafi. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez wionco
      Witam. mam problem z moim volvo. Nie chce zapalić tak jakby nie dochodziło do niego paliwo. jaka może być przyczyna? z góry dziękuję
    • Przez ireneusz112
      Witam. Mam pytanie do was drodzy forumowicze agrofoto A konkretnie chodzi mi o lata produkcji w jakich był produkowany komabjn tak jak w teamcie BM Volvo S830 bo nie mogę nigdzie tego znaleźć
    • Przez toja43
      Witam . Może ktoś wie gdzie mogę kupić obudowę lub skrzynię biegów do kombajnu zbozowego Volvo s-900 BM
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj