Adik_ziel

Ursus C-330 grzeje się

Polecane posty

Adik_ziel    3

przy najlżejszej pracy np: bronowaniu czy ciągnięciu pustej przyczepy 4,5t strasznie szybko sie nagrzewa jak myślicie przyczyna mogą być pierścienie?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

czy cała chłodnica jest gorąca, czy tylko u góry. Ja obstawiam termostat.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

cała asz sie dymi ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Pompa wodna dobra, a chłodnica czysta ???


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a woda jest???Może ktoś spuscił zapomniał ci powiedziec.Z 2 punktu widzenia mogła byc zapchana,kamień lub jakies smiecie w ostateczności >>termostat<<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

zawsze dolewamy jak rano gdzieś jedziemy to woda zawsze jest ;] pompa powinna być dobra bo rok temu miał kapitalke ale nie którzy zrobią tak że 1rok pochodzi minie gwarancaja i sie zepsuje musze go do mechanika zawjeść ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

po robie z 15min i już w połowie czerwonego


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

a czasami nie myles szlalfem chlodnicy ????? najwieksza glupota :) bo po myciu chlodnica jest mokra przez dluzszy czas a jak jedziesz wpole pyl ci szybciej osiada na mokrym :) u mine we wsi kobajnisci tak robili umyli chlodnice w bizonie i ognia w pole a potem tekst chlodnice mylem a sie grzeje :) a teraz nawet gdzies to opisali chba w top agrar o myciu chlodnicy :):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

nie nigdy nie lejemy szlaufem zawsze wiaderko i przez jakiś lejek żeby nie porozlewać wszędzie :D


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jutro rano wstaniesz,to spróbuj spuscic wode.Zapewne jak na wiosne zalałeś to tak i jeszcze nie spuszczałeś.Jeżeli leci to spuśc wszystko z niej i przelej pare razy czysta woda.Sody kaystycznej nie masz zapewne???Jak zalejesz to odpal ciagniczek i patrz na odpalonym czy woda swobodnie przepływa.Oczywiście musisz miec otwarty korek.Poprostu zajrzyj tam.Jak pieknie Smiga obieg,to naciskaj przewody i sprawdzaj czy wyczuwasz wode czy powietrze.To jest bardzo ważne.Jak to zrobisz to napisz na forum to napisze nastepne wskazówki.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Może chodzi bez termostatu i nie ma dobrego obiegu, niektórzy całkowicie wyrzucają termostat, a tak nie można.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Mozliwe ze jak masz tyle lat wode w chlodnicy to sie zapchalo kamieniem i d*pa..moj wujek tak mial w ciapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Mozliwe ze jak masz tyle lat wode w chlodnicy to sie zapchalo kamieniem i d*pa..moj wujek tak mial w ciapie

 

to nie możliwe jak kończe robote to rano wylewam wszystko z chłodnicy i wlewam nowej wody i wszystko zlatuje


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
to nie możliwe jak kończe robote to rano wylewam wszystko z chłodnicy i wlewam nowej wody i wszystko zlatuje
Jeśli wlewasz nową wodę to tym bardziej się zakamienia, powinno się zalewać tę samą wodę, albo jeździć na płynie.

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Jeśli wlewasz nową wodę to tym bardziej się zakamienia, powinno się zalewać tę samą wodę, albo jeździć na płynie.

 

Na jakich płynach? Mówisz ze najlepiej było by dolewać do starej wody nowej po trochu?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Płyn np. Borygo, Petrygo itp.

 

By nie odkładał się kamień to powinieneś wodę spuszczać w pojemnik i tą samą wodę wlewać spowrotem. Ty napisałeś że spuszczasz, a wlewasz nową.

 

jak kończe robote to rano wylewam wszystko z chłodnicy
trochę to dziwne co napisałeś, bo jeśli już spuszczasz to natychmiast po robocie

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Płyn np. Borygo, Petrygo itp.

 

By nie odkładał się kamień to powinieneś wodę spuszczać w pojemnik i tą samą wodę wlewać spowrotem. Ty napisałeś że spuszczasz, a wlewasz nową.

 

trochę to dziwne co napisałeś, bo jeśli już spuszczasz to natychmiast po robocie

 

nie nie źle mnie zrozumiałeś rano jak wyjeżdżam w pole to wylewam starą wode i wlewam nowej;]

chyba ze jest jej dużo to nie to dolewam do pełna i jade. Ale tera będe robił jak mówisz starą w pojemnik albo te płyny ;] ale i tak z tym przegrzewaniem musze dać do machanika ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom3    0

ja miałem tez taki przypadek , zaczeło sie do tego ze cos grzebałem przy ternmostacie(oczywiscie go nie było ) ^_^ ale była kawałek blaski zwinieta w ruron , spytałem sąmsiada ktury jezdził kupe lat na ciagnikach i powiedział ze mam wywalic blaszke I BłAD!! sie 3dni meczyłem (soda kaystyczna itp ) :) a ciagnik sie grzał (samom jazda) Spytałem majstra i powiedział ze musi cos tam byc bo pompa nie na danrza . i wstawiłem blaszke i jest ok Morał z tego ze ciapki muszą mieć chodz blaszke wlozoną. ps. pasuje puszka od piwa!!! :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki nie jestem za borygiem.Nie polecam tego za przeproszeniem g... lac do tych silników w tych nowszych traktorach to może i tak ale w ursusach C-330 lub c-360 to nie.Rozmawiałem ze starszym mechanikiem b.dokładny człowiek i go pytałem na ten temat mówił nie lej tego!!!Najlepiej chodzi na wodzie.Wada wody to kamień osadzajacy sie w chłodnicy to fakt,np zimą na borygo taką c-360 bedziesz chełtał i chełtał,aż akomulatory posadzisz.Przelej ja 2 razy goraca woda odrazu masz rezultaty.Jak by był temat w sprawie co jest lepsze to stawiam na wode.Kamień tak jak i w naszych organizmach sie odkłada,tak i ciagnik.Jeszcze nie wiem czy borygo przypadkiem uszczelek nie wpiernicza i gumy.I tak w sprawie Adika,to sam on nic nie zdziała lepiej niech zacznie od tych prostrzych rzeczy ,co napisałem powyżej.Myśle ze to mała awaria jakiegos zapchanego kanału,wymiany termostatu,lub wyczyszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

a w ogóle to po co spuszczać wodę jeśli nie ma mrozu ??? u mnie oprócz kombajnu wszystko chodzi na płynie, raz że mnie dużo roboty i pieniędzy kosztowało gdy woda wyżarła blok w C-330, dwa że z wodą są czasem cyrki w zimę.

 

Pasek to masz dobrze naciągnięty ???

 

Wyjmij termostat i sprawdź przy jakiej temperaturze pracuje.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tylko wiecie w co nie moge u wierzyć przez 40lat nie mieliśmy takich problemów w tamtym roku zrobiliśy kapitalke i już coś szczeliło ci mechanicy zrobili pół ciągnika a za cały wzieli kase i jeszcze tak zrobili że wytrzyma rok jak gwarancja minie to to szczeli nie to szlak trafi! ! !


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku sam robiłem c-360 troche tam miałem przebojów.Pisalem na tym forum co za przyczyna i wogule.Walczyłem z ciagniczkiem cały miesiac,ale ze skutkiem.Jestem bardzo zadowolony a w niepowolane rence nie oddaje maszyny.Wiem jacy moga byc mechanicy.Sprawdzilem w 2 punktach serwisowych wtryskiwacze na specjalnych maszynach cisnieniowych.W 1 mi powiedzieli ze 2 leja a 2 sa ok chodzi o rozpylacze oczywiscie.Bo jak wiadomo że wszystkiego sie nie zrobic samemu.A jak sie robi to jusz sie kombinuje ale too na kródka mete heh Ja tak rower zawsze robilem.A no wracajac do tematu.W 2 Warsztacie mi powiedzieli ze 4 leja i zmienili mi koncówki koszt to 90 zł.Oczywiscie zapłacilem i co sie okazało siedziałem w domu i sie ocknelem GDZIE SA MOJE STARE ROZPYLACZE heh nie otrzymałem ich nistety :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tak jak w zetorku mi wymienili "niby" wszystkie sekcje a wymienili mi jedną i 500zł poszło w diabły i za pół roku nastepne ale tera już wszystkie mi wymienił


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj