Adik_ziel

Ursus C-330 grzeje się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
malorolny    0

Podejście do silników mam takie jakie mam ,wiedzę z mechaniki taką sobie ale wystarcza żeby silnik zrobiony przeze mnie śmigał ładnych parę latek robiąc rocznie 250 - 300 mth i przy tym nigdy mnie nie zawiódł pracując czy to w upale czy na mrozie , ale wytłumacz mi jedno jak Ty możesz zrobić silnik skoro wiedzy na temat ustawienia zapłonu w ciapkowym silniku szukasz na forum ? Jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ano widzisz kolego .......problem w tym że u mnie było inaczej , jak opóżmiłem zapłon to traktor lżej palił a jak przyspieszyłem to ciężej i to mnie zdziwiło :huh: Przecież przyspieszajac powinien lżej palić a jest na odwrót ;[ i to mnie zgubiło.Teraz ustawiam w idealnym punkcie tak jak ma być i jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Pozostaje sprawdzic koła zębate rozrządu i ich ustawienie , wystarczy pomyłka o zęba , a moze wymieniałeś koło i nowe jest wadliwe to znaczy ma źle nacechowane znaki ustawcze , ja u siebie mam zapłon przyśpieszony , dawkę podkręconą a silnik wchodzi na 2750obr na /min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Koła mam stare orginalne a znaki na wszystkich kołach są oki.Wtrysk nad sekcjami jest dokładnie jak na kole pompy wtryskowej kreseczka jest naprosto kreseczki w otworze na kole zebatym , czyli 30 stopni przed GMP. Przyczyne swojego dylematy znalazłem , a była to błachostka, ale trzeba było rozbierać silnik.Jak to sie mówi -na błędach sie czlowiek uczy--- :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanbizon82    0

Witam

DOstałem w spadku C-330m.i troche pola.

Jaka powinna byc srednia temperatura wody podczas pracy ? Pojeżdze pól godziny obojetnie z jaka maszyna i zaraz Wskazówka na zielonym polu podchodzi na czerwone .Wydaje mi sie ze cos jest nie tak.Pozatym jakos mu zaczyna mu brakowac Siły.Ciapek pracuje na 6 ha pompa wody nowa,chlodnica ma 2 lata.Wydaje mi sie ,ze przyszła pora na remont silnika.Ile moze mnie kosztowac Taki remont.Jestem początkujacym Rolnikem takze nie orientuje sie w cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

moze termostat? :huh:

remont, w zaleznosci od tego na jakich czesciach, wyniesie ok. 2,5-3 tys.

no chyba ze sam potrafisz zlozyc silnik


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Sprawdź ten termostat, jak nie ma to załóż, u mnie też tak było, okazało się, że winowajcą była pompa wody która miały wirnik z plastyku i pod wpływem temperatury się wyginał. Założyłem z metalowym wirnikiem i po kłopocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Załóż termostat, sprzwdz czystość chłodnicy,stan pompy wody i musi chodzić.

 

Silnik im bardziej zużyty to trudniej go zagrzać. Normalna temp. pracy to wskazówka na zielonym tyle że ten zegar nie jest precyzyjny i w różnych miejscach może się ona znajdować.

 

Jeśli chodzi o remont to nie da się tego dokładnie określić. Pozaglądaj sobie do sklepów po ile są części albo na forum... jest dużo na ten temat.

 

 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

zwróć także uwagę na stan chłodnicy (chodzi o jej zanieczyszczenie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz) ;)

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak kolega wyżej napisł pompa wody tylko z metalowym wirnikiem i założony termostat, aby ciapek wszedł na czerwone to trzeb dać mu ostro w kuper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

mój ciapek podczas orki na sratym silniku miał 80-90 C nie wiem jak teraz bedzie po remoncie i załorzeniu termostatu na postoju podczas docierania nie osiaga wiekszej temp niz 60 C a remont silnika nowy wał pawenki tuleje tłoki pierscienie glowica po regeneracji za same czesci wyniesie cos ok 2.5 tys ja tyle zaplacilem ale bylo warto zestawy naprawcze mahle krotoszyn itp . pierscienie z lat 70 tych bez napisów top


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To po twojemu same napisy odejmują kilka koników? jak pierscienie do polskich sprzętów to tylko PRIMA a napis jest po to bo top po niemiecku znaczy góra, tzn napisem do góry


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

nie dodaja :P ale nie porównasz kiedyśnich pierścieni tych bez oznaczeń z tymi co robią teraz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Sprawdź ten termostat, jak nie ma to załóż, u mnie też tak było, okazało się, że winowajcą była pompa wody która miały wirnik z plastyku i pod wpływem temperatury się wyginał. Założyłem z metalowym wirnikiem i po kłopocie.
bajki opowiadasz, mieliśmy pompę wody z plastikowym wirnikiem i działała 23 lata do czasu aż postawiłem ciągnik na płynie i musiałem wstawić nową pompę. Pompa z plastikowym wirnikiem była bardzo dobra, lekko się kręciło itp. Może miałeś ją źle zamontowaną tak że wirnik o coś ocierał itp.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Bajki to chyba ty opowiadasz wiem co miałem i po zamianie pompy temperatura nie przekracza zielonego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

23 lata na plastikowym wirniku i z termostatem i bez i przy dojsciu do czerwonego otwierał się termostat. Nie było z nią żadnych problemów, więc może miałeś ją felerną.

Pompę wymieniłem bo koszt uszczelniacza i markowych łożysk wyszedł prawie tyle co pompa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

kolego pierscienie bez napisów nie dodaja koników niestety ale zato sa owiele lepsze od tych co teraz produkuja miałem zakładac z firmy prima ale jak znalazłem 3 zestawy pierscieni to od razu było wiadomo że wole te starsze ponieważ na takich samych pierscieniach jeżdził ponad 20 lat i dopiero teraz miał remont a szczelina na pierscieniach miala 4 mm na nowych tulejach 3 wiec jakość 100% nie ma lipy


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Witam wszystkich tak jak w temacie czy otworzenie maski pomaga ciapkowi się ochłodzić czy pogarsza sprawę i dlaczego:)


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

ja swoim jezdzilem z prasa z otwarta maska cos tam zawsze moze dalo byl tego jeden plus nie wialo gorace powietrze do kabiny przy nogach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackkk1988    7

na początek chłodnice umyj w srodku (wypułkaj) i zewnatrz ( na przestrzał najlepiej karcherem)


[CE] [DE]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj