Adik_ziel

Ursus C-330 grzeje się

Polecane posty

gege    1

Jak spuszczasz wodę, to normalnej barwy jest czy rudawa? Pompa wodna może ciała daje?

 

Witam.

U mnie jest taka właśnie rudawa. O co to chodzi?

 

Gege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gege    1

Nie wymieniałem uszczelki:)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

wlasnie co ma kolor wody do nadmiernego grzania

oczywiscie ze woda bedzie lekko brudna jesli od 20, 30, czy nawet 40 lat leje sie wode, rdza zacznie sie osadzac na sciankach bloku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojo123    4

kamil666p wymiana uszczelki nic nie pomogła dopiera założenie tulejki z puszki po piwie jak napisał malorolny dopiero pomogło teraz nic sie nie grzeje


:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolego awox,załóż sobie termostat,to nie majątek.Musi być w układzie chłodzenia,na próżno go nie wymyślili.

Jak sie grzeje to dołóż łopatki do wentylatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awox    0

Tak też zrobię kupię termostat, bo w zimie czeka mnie remont. A tak tylko pytałem z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Witam!

Mam problem. "Niedoświadczony kierowca zapomniał wlać wody" i tak jezdził 330 przez ok. 30 min. Mam pytanie- czy mogło się coś stać w silniku i co? Czy jest potrzebna kapitalka i co moze być do wymiany?


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Mogły spuchnąc tłoki i poprzycierać tuleje, mogły pozapiekać sie pierścienie, mogło uszkodzić oringi na tulejach lub tez pęknąc tuleja wszystko to moze ale nie musi byc. Napisz co teraz sie dzieje z silnikiem po zalaniu wody czy płynu jak pracuje czy ubywa wody czy oleju itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Narazie nic z tym nie było robione jutro się sprawdzi. Czyli wszystko jest możliwe..

Jak jeszcze był zapalony to chodził "normalnie".

Edytowano przez Piotrax12

U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

jak silnik ma ponad 1500mth od remontu to najwyżej uszczelki na tulejach szlag trafił , jak chodzi i nie ma wody w oleju to pochodzi dziwnie przez kilka godzin i później bedzie prawie normalnie, tzn pochodzi max 1000godz i coś zacznie sie dziać złego


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

30 min ale w jakiej pracy

jesli mial lekko to nic wielkiego sie nie stalo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrax12    2

Chodził 30 min. raczej w lekkiej pracy. Ciągnął małą przyczepke z trawą.

Wczoraj go jeszcze wieczorem zapaliliśmy to chodził dobrze, nie było widać oleju w wodzie ani wody w oleju. Temp. wody też była w normie. Zobaczymy dzisiaj..


U-R-S-U-S C-330 , John Deere wśród Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Witam

Panowie mam problem otóż gdy zapalam c330 na podniesionym odprężniku to w silniku nic nie styka a gdy opuszczę odprężnik to strasznie coś wali co może być ja podejrzewam ze coś wałem proszę o pomoc


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Witam

Panowie mam problem otóż gdy zapalam c330 na podniesionym odprężniku to w silniku nic nie styka a gdy opuszczę odprężnik to strasznie coś wali co może być ja podejrzewam ze coś wałem proszę o pomoc

Stuk głuchy, czy dźwięczny, wysoko czy u dołu silnika? Może być wał korbowy, dźwięk pojawia się przy obciążeniu. Za długo nie szukaj usterki na słuch, bo to może generować dodatkowe koszty. Weź łyżkę montażową i spróbuj poruszać,przesunąć koło pasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

dźwięk pochodzi z dołu silnika najlepiej to nagram film na YouTube i podrzucę link bo ciężko określić jaki to może być dźwięk


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

Nie ruszałem w sobotę będę działał bo szkoła ogranicza

a wal leży w garażu wiec jak coś z walem będzie to go założę

a ty na co stawiasz ??


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam, 2 miesiące temu wymieniałem termostat w c 330 na nowy i do tej pory dział ok, ale ostatnio podsypywałem ziemniaki i temperatura dobiła do 100 i coś syczy w chłodnicy to odkręciłem korek i brakowało z 0.5l płynu to dolałem i dalej dobiło do 100. Dolny wąż ten długi od chłodnicy był zimy, ( wcześniej się robił ciepły na 80* ).

 

Wyciągnąłem ten termostat i się otwiera we wodzie ale dopiero jak się już ma gotować, więc termostat chyba dobry, to co to może być? Na wszelki wypadek kupiłem nowy termostat (45zł) i założyłem wszystko wlałem płyn, i dalej to samo temp 90-95* jak by lepiej przygazował to do 100* dobija i dolny wąż zimy, robi też jakieś podciśnienie w chłodnicy bo jak odkręcam korek chłodnicy przy temp 90-95 to płyn z powietrzem wywala z dużym ciśnieniem. Pilne bo traktor potrzebny a nigdzie nie pojedzie :(

 

Nowa pompa wody, nowa chłodnica, nowe węże, układ czysty i na płynie. Nigdy wcześniej tak mi się nie działo. Ten górny wąż jest bardzo gorący, dolny zimny.

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pompa wody do wymiany,ale zanim zaczniesz rozkręcać to spróbuj bez termostatu,tym bardziej bez niego będziesz widział w chłodnicy czy przepływa płyn.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

No właśnie pompa wody nowa, 6 miesięcy temu zakładana bo stara się rozszczelniła i lała płyn,

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Co nie znaczy że już się nie zużyła ,zrób tak jak pisałem wywal termostat i zobacz czy płyn przepływa jeśli tak to zatkana chłodnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Faktycznie obiegu brak. Wywal całkowicie termostat i zobacz co sie dzieje, Później bez korka spróbuj pojeździć, a później bierz sie za zmiane pompy wodnej


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj