Kormoran

ile mth macie w swoich ursusach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kormoran    1

witam wszystkich chodzi oto jakie macie przebiegi w swoich ursusach 2812-3502-3512 lub MF 255 . piszcie ile traktor ma lat oraz jaki ma przebieg mth. DZIĘKI !!!!! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
Ja w swoim mam chyba niejestem pewny ale ok 50209 mth moge sie pomylić a ma osiemnastke

 

jasne jak tyle masz to masz u mnie krate browara. przecinka zapomniałes chyba! mój MF 255 ma 20 lat bez 1 miesiąca i ma nabite 4900 mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mój MF 255 będzie miał teraz 19 czy 20 latek i ma już 6500mtg i kapitalke [udaną, bo były takie też "nieudane"] za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Gdzieś był taki temat ogólnie o różnych ciągnikach, ale niech będzie.

 

Rocznik 1987, obecnie na liczniku bodajże 820 mth, poprzedni zatrzymał sie gdzieś na 4000 i stał jakiś czas także szacuje go na 5000-6000 mth. Ciągnik kilka lat po wymianie pierścieni i panewek (nominał), podejżewam że był źle docierany. W niedalekiej przyszłości trzeba będzie zrzucić głowice bo prawdopodobnie powypalane są zawory - zaniedbana kontrola luzów. Tarcza sprzęgłowa wymieniona razem z licznikiem :) Zmieniony był też swożeń przedniej osi i tylne błotniki.

 

To chyba z grubsza wszystko co było w nim robione od nowości, także trzyma sie bardzo dobrze i gdyby nie kilka niedociągnięć w obsłudze pewnie można było by uniknąć wspomnianego grzebania w silniku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1

ja w swoim mam 3946 mth jest to mf 255 z 1990r robiony mial uklad kierowniczy i wymieniane wtryskiwacze jest on jedynym ciagnikiem w gospodastwie pracuje on na 10h sad i ok 1 h pola ale niestety zaczyna corazwiecej brac oleju chyba czeka go kapitalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

moj mf 255 jest z 1987 roku, przed remontem z tego co pamiętam miał przepracowane ponad 6000 mth, a teraz po remoncie ma nastukane ponad 720 i jak narazie sie kręci bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Mój 3512 ma 11lat przebiegu 6500mtg narazie silnik się trzyma i mam nadzieje ze jeszcze wytrzyma kilka lat bez remontu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1
Mój 3512 ma 11lat przebiegu 6500mtg narazie silnik się trzyma i mam nadzieje ze jeszcze wytrzyma kilka lat bez remontu;)

Kolego to sporo jak na 11 lat a w jakich robotach pracuje twuj ursus i na ilu HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

U mnie w 2812 licznik zatrzymał się na około 2800mtg, ale liczę, że ma nabite około 3500. Rocznik 95, jak na razie bez remontu i raczej narazie się na niego nie zanosi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kormoran    1
Ogólnie to robi we wszystkim co się da pracuje jako ciągnik główny na 35ha

to ja sie niedziwie ze ma tyle nabite a jakim plugiem orzesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

MF 235 , 81 r licznik zatrzymał się kupe lat temu na 7200, remmont się zbliża ,ale jeszcze niekonieczny:)pracuje u dziadka na 15h,tylko ze orke robie ja, 5314:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

U3512 rok 1996, 5835mth, zbliża się remont silnika, na zimę idzie do mechanika, przez ostatnie 4 lata dostaje ostro po d*pie ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

kupilem go od goscia ktory robil nim w ogrodzie, aby pryskał :D

 

kupilem go w grudniu 2005 miał wtedy 1550 MTG . Dałem za niego 31500 zł, mysce ze nie tak dużo, ani razu mnie jeszcze nie zawiódł, jest sprawdzony z dobrych rąk.

chodzi ładnie, cicho ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz3512    4

Mój 3512 z 1997 ma obecnie 4300mtg, w swoim MF 255 z 1985 robiłem kapitalke gdy miał ok. 9000mtg,od tego czasu ma nastukane 5000mtg.

 

Posty piszemy w pierwszym okienku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Ja mam w moim 3512 z 1992 roku nakręcone 7200 mth. Po 6200 mth miał kapitalkę, dwa razy zerwało się też sprzęgło, raz od biegów a raz od WOM-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

Moj jest z roku 96 i mam najezdzone 3700mtg i jak narazie chodzi ok! potrafił ciagac 19ton buraków z przyczepami i daje rade :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100150    0

Mój jest z 1992r. , ma prawie 4000mth. i jak do tej pory żadnych zarzutów do niego nie mam.

Wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusc335m
      Czy ma ktoś na sprzedaż jakieś książki o ciągnikach ursus lub o innych traktorach.Jeśli tak proszę pisać mam gg i maila
    • Przez ZO-9
      Panowie nie jestem zwolennikiem przerabiania fabryki ale po kilkunastu awariach kilku remontach w pseudo warsztatach zajmujących się naprawami podnośników skończył mi się problem z awaryjnością podnośnika. Po kilku rozsądnych przemyśleniach ,podpatrzeniach, dokształceniach przerobiłem podnośnik w 1614 ,a mianowicie całkowicie odłączyłem stary rozdzielacz co jest pod korpusem, wymieniłem nowy siłownik główny,  wymieniłem siłowniki pomocnicze na grubsze, zamontowałem nowy zwykły rozdzielacz 4 sekcyjny 80l na błotnik zaraz przy siedzeniu. W rozdzielaczu zastosowałem dwie sekcje nurnikowe z zatrzaskiem na opuszczaniu i podnoszeniu  ( czyli jednostronnego działania) i dwie dwustronnego działania. Pierwsza nurnikowa jest do sterowania podnośnika, druga nurnikowa do pługa, agregatu (hydropaku), przyczepy, i dwa wyjścia zewnętrzne np. do talerzówki, tuza. W korpusie poodlączałem wszystko co niepotrzebne zostawiłem tylko zawór regulacji opuszczania co wychodzi pod siedzeniem. Nie zmieniła się zasada działania podnośnika, wszystko działa jak należy, żadnych zbędnych mechanizmów, reaguje na każdy nawet najmniejszy ruch dźwignią, żadnych zacięć, blokowania, opadania, pulsowania podnośnika podnosi i opuszcza bardzo płynnie nawet na wolnych obrotach ciężki agregat talerzowy który waży 2t. Koszt naprawy to około 1700zł i myślę że długo, długo nie będzie potrzeby zaglądania do niego. Dla chętnych. numer tel. 697408849 to mogę jeszcze coś dopowiedzieć. Polecam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj