Kormoran

ile mth macie w swoich ursusach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZUCH1234    93

moj 2812 z 1993 ma 4000 tys mtg a 3512 z 92 kupiony rok temu i zrobiłem odrazu remont nowy licznik po roku ma nabite 700 mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcat    0

miałem od nowości 4512 z '88roku i po 16 latach nakrecilo sie 9400mtg, w silniku nowe wtryskiwacze, mechanizm wyrównoważajacy,

 

poza tym sprezarka byla wymieniona bo sie rozpadla, sprzegło, pompa wodna, traktor nie do zdarcia, nowsze ursusy tyle nie wytrzymaja


live is too short......................drive URSUS more

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

panowie ten temat to jest do zamkniecia ( najlepiej skasowac) bo juz jest temat ile macie mth w swoich ursusach.

 

AWY TU NABIJACIE POSTY


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

MF 255 lat nie wiem ile ma ale ma mth ok. 7500 ostro dostaje


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

jak w temacie pochwalcie się ile MTH macie w swoich ursusach i w jakim są wieku wasze maszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ursus c 360 3p 3345 - mtg przez 5 lat :D

ursus c 330 2400 - mtg od nowości

mtz -82 - 3700 od nowości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Ursus c360 3p 7500 mtg i właśnie robimy silnik a rok 1990 :)

Wuja też ma 3p z 1990 roku i ma dzsiaj około 11500 mtg pracował w drogówce przez 15 lat i tyle nakręcił, a silnik miał tylko górę robioną wał w super stanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja mam ursusa c360 85 rok i mam juz ponad 10 tys mth i wał i pompa nie była wyciagana


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2111    20

Ciekawy temat ;) ursus 360 3p rocznik 1987 i ma 2600 mth ale wytłuczony strasznie bo był wykupiony z kółka rolniczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wuja też ma 3p z 1990 roku i ma dzsiaj około 11500 mtg pracował w drogówce przez 15 lat i tyle nakręcił, a silnik miał tylko górę robioną wał w super stanie :D

 

Ok ale mój obrabiał 25 ha, dopiero jak kupiłem zetora 8 lat temu to mu ciężkie prace odeszły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arinera    0

Koledze licznik mtg szedł już 3 razy od nowa może więcej ale to był jeszcze mf 255 na orginalnych częściach wymieniano w nim przez ten czas tylko 2x tarcze sprzęgłowe ,rozrusznik,wieniec koła zamachowego ,regeneracja pompy wtryskowej 2x opony ,3x akumulator alternator nowy, termostat ,chłodnica poniewaz wentylator się rozpadł i uszkodził chłodnice 4 razy chyba przełącznik świateł zawsze jakiś zwarcie wypalało to kur......two raz nawet cały przewód się stopił z hamulca poniewaz zawleczka przy pedale od dołu przebijała wiązkę i robiła zwarcie.śiatła tylne + kierukowskazy 4 razy strasznie rdzewieja od środka ,czujnik niskiego ciśnienia 1x tłumikale orginał .światła przednie ponieważ nie było już odbłyśnika czy jak to tam zwią ,kompresor regeneracja ,pedał hamulca zużył się gumowy grzybek niedostępny w sklepach nowy 300zł a siedzenie ,silnik miał chyba wymienione raz tuleje i pierścienie ,przy pompie hydraulicznej nic zero awarii no i te błotniki jak ktos ma ciągnik z metalowymi błotnikami radzę najlepiej je zakonserwowac od dołu u mnie jak na razie zero korozji no chyba że lakier odpryśnie na zew. dodam jeszcze że w ciągniku kolega miał wymieniane wszystkie oleje płyny filtry tak jak piszą w instukcji obsługi co 250mtg.i koniec wymieniamy filtr oleju paliwa olej w filtrze powietrza itd....... Ocena ciągnika ursus 255 MF bardzo dobra ale już 3512 to nie to samo już po wyjechaniu z fabryki ciągnik miał luzy na zaczepie górnum wszystko stukało nie tak jak w MF255..

Edytowano przez arinera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

C330 - 2976 mth przez jakieś 35 lat a wsadzony drugi wał ( pierwszy możliwie zeszlifowany ) i drugie zestawy pompa nie ruszana od nowości, ogólnie od '91 na wakacjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ledwo 3000 mth i silnik robiony? Pytanie który to licznik albo który raz kręci? Chyba, że naprawdę ciężkie warunki miał u Ciebie albo "trudnego" operatora :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

c-325-2 silnik a potem kolejne 2 od c330 traktor ma pewnie ze 40 lat. Licznika brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jak to rzeczywiście c-325 jest to ma co najmniej z 50 lat :)

 

A tak w temacie to chciałbym wiedzieć ile moja 30 ma najechane już. w latach 90-tych przekroczyło jej 10 tys, a później kto wie... Licznik i napęd się skończyły :) Rocznik '79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Moja 30-stka M-ka 87r klasyfikowała się do 3 remontu silnika, już ledwo dyszała ale ją sprzedałem. Licznik stanął przy 1999mth. 4011 za ojca czasów miała remont silnika co 4 lata. Dużo usług - orka, kopaczka, snopowiązałka + prawie 20ha swoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nik23    2

Ja mam c360 z 1968 roku pojęcia niemam ile ma natrzaskane bo licznik mth się zarąbał na 8936 a że chodzi obrotomierz to niewymieniamy mamy go my 30 lat u nas 2 razy robiony silnik pracował sam 22 lata na 18 ha u nas a wcześniej kto wie ile w spółdzielni rolniczej. Teraz na zasłużonej emeryturze pracuje tylko przy owijarce.

Edytowano przez nik23

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Koledze licznik mtg szedł już 3 razy od nowa może więcej ale to był jeszcze mf 255 na orginalnych częściach wymieniano w nim przez ten czas tylko 2x tarcze sprzęgłowe ,rozrusznik,wieniec koła zamachowego ,regeneracja pompy wtryskowej 2x opony ,3x akumulator alternator nowy, termostat ,chłodnica poniewaz wentylator się rozpadł i uszkodził chłodnice 4 razy chyba przełącznik świateł zawsze jakiś zwarcie wypalało to kur......two raz nawet cały przewód się stopił z hamulca poniewaz zawleczka przy pedale od dołu przebijała wiązkę i robiła zwarcie.śiatła tylne + kierukowskazy 4 razy strasznie rdzewieja od środka ,czujnik niskiego ciśnienia 1x tłumikale orginał .światła przednie ponieważ nie było już odbłyśnika czy jak to tam zwią ,kompresor regeneracja ,pedał hamulca zużył się gumowy grzybek niedostępny w sklepach nowy 300zł a siedzenie ,silnik miał chyba wymienione raz tuleje i pierścienie ,przy pompie hydraulicznej nic zero awarii no i te błotniki jak ktos ma ciągnik z metalowymi błotnikami radzę najlepiej je zakonserwowac od dołu u mnie jak na razie zero korozji no chyba że lakier odpryśnie na zew. dodam jeszcze że w ciągniku kolega miał wymieniane wszystkie oleje płyny filtry tak jak piszą w instukcji obsługi co 250mtg.i koniec wymieniamy filtr oleju paliwa olej w filtrze powietrza itd....... Ocena ciągnika ursus 255 MF bardzo dobra ale już 3512 to nie to samo już po wyjechaniu z fabryki ciągnik miał luzy na zaczepie górnum wszystko stukało nie tak jak w MF255..

Licznik 3x od nowa i 2x opny? WOW!!! Przestań bajki pisać - proszę!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil927    229

@romek6340 może Ci bije już ze 20 tysięcy :P a co do swojego to napisałem przecież że od 91r na wakacjach bo u mnie :) przez te 22 lata to on nabił może tą końcówke od tych 2000 bo u poprzedniego właściciela bodajże tyrał na ok. 20ha a u mnie przez pierwsze 6 lat robił na 7-8 a teraz robi na 3ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusc335m
      Czy ma ktoś na sprzedaż jakieś książki o ciągnikach ursus lub o innych traktorach.Jeśli tak proszę pisać mam gg i maila
    • Przez ZO-9
      Panowie nie jestem zwolennikiem przerabiania fabryki ale po kilkunastu awariach kilku remontach w pseudo warsztatach zajmujących się naprawami podnośników skończył mi się problem z awaryjnością podnośnika. Po kilku rozsądnych przemyśleniach ,podpatrzeniach, dokształceniach przerobiłem podnośnik w 1614 ,a mianowicie całkowicie odłączyłem stary rozdzielacz co jest pod korpusem, wymieniłem nowy siłownik główny,  wymieniłem siłowniki pomocnicze na grubsze, zamontowałem nowy zwykły rozdzielacz 4 sekcyjny 80l na błotnik zaraz przy siedzeniu. W rozdzielaczu zastosowałem dwie sekcje nurnikowe z zatrzaskiem na opuszczaniu i podnoszeniu  ( czyli jednostronnego działania) i dwie dwustronnego działania. Pierwsza nurnikowa jest do sterowania podnośnika, druga nurnikowa do pługa, agregatu (hydropaku), przyczepy, i dwa wyjścia zewnętrzne np. do talerzówki, tuza. W korpusie poodlączałem wszystko co niepotrzebne zostawiłem tylko zawór regulacji opuszczania co wychodzi pod siedzeniem. Nie zmieniła się zasada działania podnośnika, wszystko działa jak należy, żadnych zbędnych mechanizmów, reaguje na każdy nawet najmniejszy ruch dźwignią, żadnych zacięć, blokowania, opadania, pulsowania podnośnika podnosi i opuszcza bardzo płynnie nawet na wolnych obrotach ciężki agregat talerzowy który waży 2t. Koszt naprawy to około 1700zł i myślę że długo, długo nie będzie potrzeby zaglądania do niego. Dla chętnych. numer tel. 697408849 to mogę jeszcze coś dopowiedzieć. Polecam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj