Skocz do zawartości
adamcio0602

john deere 6300 gaśnięcie silnika w czasie pracy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamcio0602    1

Witam , jestem pierwszy raz na forum i niestety od razu z problemem. Mam jd 6300 i mam z nim duzy problem , np. przy wozeniu obornika gasnie mi , po czasie ok. 10 minut odpale go troszeczke popracuje i znow gasnie. Nie wiem co jest tego przyczyna, moze ktos wie , albo mial podobny problem ? Czekam na jakiekolwiek rady , bede bardzo wdzieczny.

JakubStryj    0
(edytowany)

ja podpowiem tyle musisz wziąć serwis potrzeba kompa podłączyć

Edytowano przez Marcin91
ortografia, literówki

Wiadomość z agroFakt.pl

kamil496    39

Dokładnie tak jak Janczar mówi, przede wszystkim czy są drożne przewody paliwowe. U mnie tak było tylko że w innym ciągniku i wina była tego, że ze zbiornika zassało takiego gumowego ,,syfa'' , zrobił sie taki korek na łączeniu 2 przewodów co uniemożliwiło przepływ paliwa

adi29    0

Witam , jestem pierwszy raz na forum i niestety od razu z problemem. Mam jd 6300 i mam z nim duzy problem , np. przy wozeniu obornika gasnie mi , po czasie ok. 10 minut odpale go troszeczke popracuje i znow gasnie. Nie wiem co jest tego przyczyna, moze ktos wie , albo mial podobny problem ? Czekam na jakiekolwiek rady , bede bardzo wdzieczny.

witam Ja posiadam 6320 SE i rok temu zgasł mi i sie okazalo ze jeden z filtrów paliwowych był zatkany. Co ciekawe to to, ze dzien wczesniej robiłem orke do poznego wieczora i nic sie nie działo , na drugi dzien rano odpaliłem i po minucie zgasł.

zetor1111    2

wyciągnij ta pompke ze zbiornika co podaje paliwo i zobacz czy sitko an dole sie nie zapiepszyło brudem sprawdz przewody też i ten zawór zwrotny a na poczatku to wymień filtr paliwa ;p

adamcio0602    1

przewody są drożne bo tydzień temu wymieniałem na nowe zawór zwrotny tez filtr nowy to musi być cos innego. prosze o pomoc

Davido    28
(edytowany)

Silnik przerywa zanim zgaśnie ?

Edytowano przez Davido

KRISS75    40

Jeśli przy pompie jest zawór odcinający paliwo przy gaszeniu a myśle że tak jest też w JD to radze sprawdzić ten zawór i przewody czy nie są luźne,wtedy przy zaniku prądu odcina paliwo i gaśnie.

mtracz    72

Odpowietrzenie zbiornika paliwa sprawdź. Po prostu poluzuj korek baku i pojeździj.

adamcio0602    1

Jeśli przy pompie jest zawór odcinający paliwo przy gaszeniu a myśle że tak jest też w JD to radze sprawdzić ten zawór i przewody czy nie są luźne,wtedy przy zaniku prądu odcina paliwo i gaśnie.

ten zaworek w pompie wymieniłem ale wraz jest to sam a te przewody są tez mocno dokręcone. kurcze nie wiem co to może być czekam jeszcze na akies rady będę wdzeczny napewno

kamil496    39

Adamcio posta pod postem się nie pisze bo można punkciki dostać od moda ;) Tak na przyszłość ^^

ptaszyna    140

ten zaworek w pompie wymieniłem ale wraz jest to sam a te przewody są tez mocno dokręcone. kurcze nie wiem co to może być czekam jeszcze na akies rady będę wdzeczny napewno

Zaworek może być dobry, tylko może prąd przerywa(kłopoty z instalacją), dla sprawdzenia możesz podłączyć prąd bezpośrednio od rozrusznika do tego zaworka, wtedy ominiesz instalację i nie będziesz mógł zgasic chyba że ściągniesz kabelek z zaworka. Zrób tak może się coś wyjaśni.

adamcio0602    1

aha o wiesz o tym to nie pomyslalem nawet dzięki za rade trzeba tak zrobić.moze dzisiaj. i czekam na jeszcze jakies rady dotyczące mojego jelonka. bym go sprzedał ale trochę mi go szkoda bo dobry sprzet

mtracz    72

To z takiego powodu byś go sprzedawał?

Przy jakich obrotach i obciążeniu gaśnie?

adamcio0602    1

no nie wiem właśnie sam. a obciążenie to jak cos cięższego jak np. orka czy ladowanie obornika. a obroty bez roznicy czy duże czy małe to gasnie

mtracz    72

Zdejmij przewód powrotny ze zbiornika i włóż do butelki i tak jeździj. Kontroluj co i ile trafia do butelki przy rożnych obrotach i obciążeniu.

mtracz    72

Po pierwsze zawsze coś powinno wracać, bez względu na obroty czy obciążenie. Na małych obrotach powinno wracać więcej, a na dużych mniej, ale zawsze wracać.

Nawet po przekręceniu stacyjki już powinno wracać.

Jak możesz podepnij się pod zasilanie pompki jakąś kontrolką(mała żarówka z dwoma przewodami) by wykluczyć zanik napięcia w momencie gaśnięcia.

adamcio0602    1

o dzieki wielkie jutro mam dzien wolny to bede próbował coś z nim zrobić . mam nadzieje ze mi sie uda. trzymajcie kciuki za mnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Filipson
      Witam.  Mam problem z podłączeniem zewnętrznej pompy hydrauliki w John Deere 2850. Pod które korki się wpiąć ? W starej mam trzy podłączenia, a w nowej są cztery .Moja nowa pompa wygląda tak:  

• Przez Krystian6830
      Witam, chciałbym wymienić starą prasę na nową.
      Mam dylemat między tymi dwiema ?
      W John deere nie podoba mi się to ze jest dużo pasów i boję się ze będą na siebie nachodzić, ale mam ciągnik John deere i podobno prasy mają dobre to wszystko by pasowało.
      Z drugiej strony znajomy ma tego New hollanda i mówi że jest bardzo dobry, a New Holland to pewnie tańszy ?
      Która prasa będzie lepsza ?
      Jak te prasy wypadają cenowo ?
      Dodam że ciągnik to John deere 6830
    • Przez michu20
      witam są tu posiadacze kombajnów John Deere t560 lub t670 z roczników ok 2009 i mógł by się ktoś wypowiedzieć na ten temat jak to chodzi na co zwracać uwagę przy oględzinach i czy pchać się w John deera czy claasa i jakie macie przebiegi w swoich kombajnach przez ile lat zrobione
    • Przez Kubek95
      Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem ciągnika John deere 3140, od pewnego czasu mam problem z hydraulika w nim. Mianowicie pierwszy raz zauważyłem problem przy pracy z pługiem obrotowym Lemken Opal 180, po zaoraniu około dwóch hektarów, na końcu pola nie mogłem podnieść pługa, po przegazowaniu do maksymalnych obrotów, pług podniósł się bez problemu, tak jakby odcielo się coś w hydraulice, oczywiście wspomaganie też nie działało, ale po przegazowaniu kierownicę mozna było kręcić palcem. Innego razu zauważyłem że jak ciągnik stoi tak z 10min na wolnych bardzo obrotach, to zatnie mu się wspomaganie i trzeba przegazowac żeby się odcielo. Nie wie ktoś co to może być za przyczyna? Może jest gdzieś jakiś zawór który steruje hydraulika i on się zacina? Bardzo proszę o pomoc bo jest to troszkę uciążliwe. (Przepraszam że założyłem nowy temat, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem) 

Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc. 
    • Przez luukisool
      Witam wszystkich. Mam sprawe, bylby ktos taki dobry i podesłał by mi jakies zdjecia jak siatka dochodzi od tej skrzynki do komory balota? Bo chcialbym se sprawic aparat do siatki do tej prasy bo po tegorocznej slomie jest masakra. Siedze juz caly dzien w cieniu za prasa i rozmyslam jakby ona mogla tam isc, czy jakies rolki gdzies przychodza, noz, itp. Dzieki za odp

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.