adrian1978

Kalibracja opryskiwacza z komputerem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szopen    29

Mogą byc tego dwie przyczyny, pierwsza to wprowadzenie do komputera niewłaściwych danych. U mnie w Bravo 400 po podłączeniu źle odczytywał dane przepływomierza bo wprowadziłem błędny jego rodzaj. Po korekcie wszystko jest ok. Druga przyczyna to być może zapchane filtry, mój komputer pokazuje teoretyczne ciśnienie, a bada rzeczywisty przepływ cieczy i jak są przypchane filierki to ciśnienie właściwe na rozdzielaczu jest wyższe niż zakładane przez komputer, im większy opór przepływu tym większe komputer musi dać ciśnienie żeby uzyskać nakazany przepływ. Podobnie może być w twoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Tutaj kolega ma czujnik ciśnienia, więc przepływka nie ma większego znaczenia. Pytanie tylko co komputer wyświetla, czy dane z czujnika, czy z przepływki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Na wyświetlaczu są dane z czujnika który jest wkręcony w miejsce manualnego manometru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Ciekawe co źle pokazuje czy manometr czy czujnik.

Ja bym zrobił tak: wkręć manometr ustaw 3bar weź wiadereczko z miarką i zmierz ile wylatuje z jednej dyszy przy niebieskich powinno być według tabeli 1,17l/min

zrób to na np. 30s czyli 0,59l/min żeby za długo z tym wiaderkiem się nie męczyć, później wkręć czujnik ustaw 3bar i zmierz.

Jak masz różnicę 2bar to będzie widoczna różnica o jakieś 0,2l na 30s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Chyba będę musiał tak zrobić Żeby sprawdzić poprawność dotychczasowego manometru kupiłem w sklepie na G 2 kupiłem 2 ale gwint nie pasuje a specjalnie zabrałem stary manometr żeby nie było jaj a teraz muszę poszukać paragonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

moge podpiąć sie do tematu?? ja mam pilmeta 1618 +komp bravo 300 ,mam juz go dosyć nie umiem tego naprawić, gorsze jest to ze nikt niechce tego zrobic za mnie a sezon sie zaczoł i niemozna czekać z zabiegami.Powiedzcie mi czy ma jakiś sens założyć zawór stałociśnieniowy 5 sekcejny http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/261617 ??

 

widze ze znacie sie na temacie wiec pytam:)i jeszcze jedno czy jak na kompie nie pokazuje mi wydadku cieczy i cisnienia czy moze byc to ena przepływki ?? kiedys była zalana ale chyba wyschła i nadal była sprawna

 

albo moze znacie kogoś kto przyjechałby w okolice leszna i zobaczyl co jest nie tak, oczywiscie za opłata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Moja przygoda z zaworami kompensującymi zakończyła się ich zakręceniem na maksa i tyle. Działa wszystko idealnie. Dawkuje przy zamknięciu jakiejkolwiek sekcji idealnie. A więc nie widzę sensu kompensatora przy kompie z automatu, a sterowania ręcznego z komputerem mija się to po prostu z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja uważam, że za głupi jestem na poprawianie fabryki, przynajmniej Araga. Jak są zawory kompensacyjne to powinny być ustawione i po sprawie. Ciekawe czy nie będzie miało to wpływu na żywotność pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

jachce wywalić kompa i wstawić stałocisnieniowe zawory , ciekawi mnie tylko czy bedzie pasowało wszystko ładnie przy podłanczaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Ja uważam, że za głupi jestem na poprawianie fabryki, przynajmniej Araga. Jak są zawory kompensacyjne to powinny być ustawione i po sprawie. Ciekawe czy nie będzie miało to wpływu na żywotność pompy?

 

Nie ma to kompletnie wpływu na żywotność pompy, bo niby w jaki sposób ?

Zliczanie przepływu jest miarą dla dawki na hektar, a nie ciśnienie. Zauważ że zwiększając prędkość czy ją zmniejszając w trybie automatycznym zwiększasz lub zmniejszasz ciśnienie, a więc pogląd ciśnienia jest Ci tak naprawdę niepotrzebny. Jedynie to do określenia wielkości kropli i tyle.

O czym należy pamiętać to tylko przy zmianie np. dyszy 04 na np. 025 gdzie w obu przypadkach był podobny wydatek cieczy to zjechać zaworem proporcjonalnym w trybie manualnym w dół, bo belka dostanie niezły strzał ciśnienia nim zawór zjedzie w dół w trybie automatycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

teraz mam problem z czujnikiem predkosci a mianowicie ma duże wachania a co za tym idzie błedna dawka cieczy. wie ktos w jakisposób mozna sprawdzić czy ten czujnik jest dobry ??,http://www.sklep-grene.pl/product_info.php?products_id=908157 taki czujnik mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

.... wie ktos w jakisposób mozna sprawdzić czy ten czujnik jest dobry

Jeśli czujnik zbiera impulsy z kilku punktów (najczęściej łby śrub mocujących gwiazdę z felgą) sprawdź czy odległość między czujnikiem a poszczególnymi punktami jest taka sama. Powinna wynosić 3-5mm. Jeśli na którymś z punktów szczelina jest większa niż na pozostałych (np zwichrowana gwiazda bądź luz na łożysku-wjedziesz w dołek i koło się odchyla) czujnik nie otrzymuje impulsu, skutkiem czego jest błędny odczyt prędkości jazdy, a co za tym idzie ciągła korekcja wydatku cieczy która przekłada się na nieprawidłowy (najczęściej mniejszy od zakładanego) wydatek litrów/ha.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak jak pisze poprzednik, lub gdzieś jest uszkodzony przewód/złącze. http://kunert.abstor...7,p4042,pl.html

 

Czujnik indukcyjny jakiej jest średnicy ? (bo jeżeli 12 to przerwa max 4 mm a 18 jak się nie mylę to 8 mm przerwy).

 

Odnośnie sprawdzenia czujnik indukcyjny to 2 przewody zasilenie i 3 sygnałowy "+" lub "-" zależnie czy NPN czy PNP.

 

W pdf schemat podłączenia czujnika SELS , na czujniku nie ma żadnego symbolu ?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

panowie troche mi sie spieszy i chybna sobie to odpuszcze a chciałbym sie dowiedzieć jak jest prze sterowaniu recznym czy impuls z koła ma jakis wpływ na wydatek cieczy czy nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian1978    9

Jak Ci się spieszy to przełącz na manual i dawkujesz ciśnienie góra dół nie patrząc na nic tylko prędkość do ciśnienia według tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalka    7

Tak jak kolega napisał, prędkość na manualnym nie ma wpływu na dawkę.

Ustawiasz ciśnienie i trzymasz prędkość według tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiolek    1

zrobilem porządek z atlernatorem jest teraz nowy i pokazuje 13v do 14. gdzie znajde tabele??

a co do czujnika to ma co jakis czas tak ze wogole nie pokazuje prędkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Zapytam ktoś z was ma urządzenie może Tank calkulator? jak wam się to sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitek81    0

witam niech mi ktoś podpowie jak wyregulowac zawory kompensacyjne w RAu mam je powkrecane na max ile je trzeba wykrecic jak sie zabrac do ustawienia tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianmass    0

Witam panowie. Mam taki problem w swoim opryskiwaczu pilmet 2015 plus z komp. Unia spray H+. A mianowicie gdy wyłączę oprysk w miejscu ciśnienia powinna pokazać się prędkość a się nie pokazuje. Dzieje się tak od czasu do czasu raz pokazuje a raz nie. Wszystkie punkty koła na pewno są czytane. Gdy naciskam na przycisk od prędkości jest pokazywana. Co może być powodem. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomgli    3

witam niech mi ktoś podpowie jak wyregulowac zawory kompensacyjne w RAu mam je powkrecane na max ile je trzeba wykrecic jak sie zabrac do ustawienia tego?

W aragu jest tak ze na manualu ustawiasz ciśnienie na 5 przy pryskajacej całej lancy,

Następnie zamykasz jeden odcinek i pokrętłem regulujesz do pięciu. Potem następne,itd.

U mnie się "dotarły" i jaj zamknąlem 3 odciniki ciśnienie spadalo do 2. Nie wiedziałem co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez abs100
      Panowie, stoję przed kupnem opryskiwacza ciaganego, będzie współpracować z ursusem 3512 tak żeby miał 2 tys litrów i belka min 20m. Polecicie coś dobrego do 30 tyś. Coś z zagranicy. Proszę jak można odrazu o opinię. pozdrawiam.
    • Przez slawek_82
      Witam. mam problem z rewersem a dokładnie z jazda w przód do tyłu ładnie i płynnie rusza a do przodu mocno szarpie. Czy kalibracja skrzyni może coś pomóc i jak się dokładnie przeprowadza w tym modelu ciągnika ?
    • Przez fendt856
      Witam dziś podczepiłem pług 4 skibowy obrotowy waga około 1400kg I jak to podnosiłem to podnośnik tak szarpał  I bardzo mnie to zdziwiło ponieważ od pięciu lat pracuje głównie z lekkimi maszynami kosiarka zgrabiarka I taki problem nie występuje I zmartwiło mnie to bo tak nie powinno być I pytanie kto miał by całą procedurę kalibracji😀
    • Przez dario1601
      koledzy potrzebne mi sa wartosci kalibracyjne szkrzyni 18 na 6 . kupuje taki ciagnik i chcial bym porownac w jakim stanie sa sprzegla
    • Przez RoWi
      Witam,
      Ciągnik posiadam od niedawna i niestety pojawił się chyba poważny problem - komputer przestał wyświetlać informacje, po prostu nie daje oznak życia (ciemny ekran , bez śladów zasilania, podświetlenia, nie uruchomił się po krótkiej przerwie w pracy ciągnika). Ciągnik się uruchamia ale nie jestem pewien czy wogóle można korzystać z maszyny. Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki i nie ma przepalonych, okablowanie też wygląda na nieuszkodzone.
      Dysponuje ktoś schematami lub wiedzą którą chciałby się podzielić co należy sprawdzić w pierwszej kolejności?
      czy istnieje jakiś sposób sprawdzenia tego komputera (być może nie padł a problem leży w magistrali can lub w jakimś module) ?
      czy można korzystać z maszyny mimo braku rekacji tego komputera (brak błędów stałych)?
       
      miał ktoś z Was podobny problem?
       
      Bardzo proszę o pomoc
       
      załączam zdjęcie wymontowanego komputera

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj