Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk1996

Początkowy chów świń

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryk1996    0

Witam

Chciałbym na wiosnę założyć chów tuczników ok 12-15 szt a w żywieniu tych tuczników chciałbym podawać ziemniaki, pszenice oraz pszenżyto... pomóźcie czy mi się to uda.... jest jeden problem ponieważ mam tylko 1,5 ha pola... proszę doraćcie mi co mam robić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad3p    3

Kolego chów tuczników powinien ci się udać lecz będziesz musiał kupywać dużo zboża ponieważ z tych 1,5ha braknie ci zboża do nich,więc zacznij myśleć nad dzierżawami.Jeśli dasz im dobre koncentraty będą rosły w oczach :P

Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin95    0

z tylu tuczników jak raz w roku odchowasz to biznesu nie bedzie chyba ze bardzo to jakieś tam dodatkowe zajecie bd miał

 

jak dobra ziemie ma to z 5-6ton namłóci to na tyle sztuk mu starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1996    0

a co myślicie o żywieniu ziemniakami ? ja mam z 20 ar ok 6-7 ton ziemniaków odmiany tajfun i jakieś 5 ton zboża czy mi to wystarczy ? i jaka jest średnia cena skupu ? i ile wynosi podatek vat na zwierzęta ? :D PRoszę Pomóżcie :unsure:

Edytowano przez Patryk1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Ogarnij się i nie krzywdź tych zwierząt biorąc je pod swoje "skrzydła". Nieumiejętność znalezienia tak podstawowych informacji to szczyt lenistwa

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mery0611    0

Witam. Jestem tutaj nowa i szczerze powiedziawszy potrzebuję pomocy profesjonalistów. W zadaniu projektowym mam hodować 2000tuczników w systemie zamkniętym. Ile potrzebuję hektarów by teoretycznie taką produkcję prowadzić? oraz ile sztuk macior potrzebuję by otrzymać taką liczbę tuczników (odliczając padnięcia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez stg
      Planuję budowe klatek piętrowych dla królików. Jak zbudować aby gnojowica nie leciała z górynych klatek na króliki które znajdują się na dole?
      Mam kilka klatek, ale są to zwykłe jednokondygnacyjne klatki, więc gnojowica leci sbie na ziemię. Jakie macie plany aby uniknąć spadania gnojowicy w klatkach kondygnacyjnych?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie mam 1ha ziemi chciałbym zasiać zboże ile mugłbym hodować świń
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      witam mam 1 tone zboża na ile świń to wystarczy chce kupić w wadze 25kg i paś do 130kg
    • Przez gigany
      witam chciałbym dowiedzieć się coś o tworzeniu paszy dla trzody gdyż planuję zająć się poważniej chowem trzody do tej pory zajmowałem się tym bardziej hobbistycznie tzn miałem 1 maciorę i zostawiałem sobie z 5-6 prosiąt do odchowanie a pozostałe sprzedawałem
      Uprawiam głównie fasole/groch i zboża: pszenica, jęczmień, żyto, pszenżyto, owies, kukurydzę mieszanki np pszenice i żyto oraz uprawiam też bobik, łubin głównie na sprzedaż oprócz drobnych ilości które pozostawiam do odchowu tych prosiąt które zostawiłem dla siebie ( czyli jęczmień w późniejszym chowie pszenżyta i trochę pszenicy (nie licząc tej dla innych zwierząt))
      Moje pytanie brzmi czy ze wszystkich tych produktów mogę robić paszę dla świń?
      czy moge je wszystkie mieszac razem oczywiście w odpowiednich proporcjach?
    • Przez sirmatti
      Witam.
      Z tatą zastanawiamy się jaki sposób chowu drobiu jest najbardziej opłacalny
      1.)Kupić inkubator i  jaja od swoich kur  ogrzewać(około 200zł)
      2.)Zrobić sam inkubator.
      3.)"Kłaść" jaja pod kwoke.
      4.)kupić na giełdzie 1 dniowe kurczątka.
      I teraz to co was rośmieszy chodzi tutaj o chów 60-100. tak na własne potrzeby/komuś sprzedać  małe ilości.
      BTW.gdzie na podkarpaciu najbliżej mielca mozna kupić kurczęta 1.dniowe?jakie to są koszty???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj