Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk1996

Początkowy chów świń

Polecane posty

Patryk1996    0

Witam

Chciałbym na wiosnę założyć chów tuczników ok 12-15 szt a w żywieniu tych tuczników chciałbym podawać ziemniaki, pszenice oraz pszenżyto... pomóźcie czy mi się to uda.... jest jeden problem ponieważ mam tylko 1,5 ha pola... proszę doraćcie mi co mam robić :D

konrad3p    3

Kolego chów tuczników powinien ci się udać lecz będziesz musiał kupywać dużo zboża ponieważ z tych 1,5ha braknie ci zboża do nich,więc zacznij myśleć nad dzierżawami.Jeśli dasz im dobre koncentraty będą rosły w oczach :P

Życzę powodzenia :)

domin95    0

z tylu tuczników jak raz w roku odchowasz to biznesu nie bedzie chyba ze bardzo to jakieś tam dodatkowe zajecie bd miał

jak dobra ziemie ma to z 5-6ton namłóci to na tyle sztuk mu starczy

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1996    0

a co myślicie o żywieniu ziemniakami ? ja mam z 20 ar ok 6-7 ton ziemniaków odmiany tajfun i jakieś 5 ton zboża czy mi to wystarczy ? i jaka jest średnia cena skupu ? i ile wynosi podatek vat na zwierzęta ? :D PRoszę Pomóżcie :unsure:

Edytowano przez Patryk1996

lukasz222    2365

Ogarnij się i nie krzywdź tych zwierząt biorąc je pod swoje "skrzydła". Nieumiejętność znalezienia tak podstawowych informacji to szczyt lenistwa

• Like 3

mery0611    0

Witam. Jestem tutaj nowa i szczerze powiedziawszy potrzebuję pomocy profesjonalistów. W zadaniu projektowym mam hodować 2000tuczników w systemie zamkniętym. Ile potrzebuję hektarów by teoretycznie taką produkcję prowadzić? oraz ile sztuk macior potrzebuję by otrzymać taką liczbę tuczników (odliczając padnięcia).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez mateuszpies
      chciełbym hodowa świnie na wolnym powietrzu i tylko latę. prosiaki bym kupował. hodowla znajdowywała się by 1km od gospodarstwa. moje pytania to takie:
      - czy by to się opłacało.
      -czy świnie muszę zgłośi do rejestru
      -
    • Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

• Przez margo22
      Witam, czy ktoś może gdzieś znalazł jakąś stronkę czy programik do prowadzenia księgi rejestracji świń. Nie da się tego zrobić w excelu żeby samo liczyło, dlatego pytam czy ktoś może już coś ma.
    • Przez Sadek
      Od kilku lat jestem losowany do badania pogłowia trzody, i mam takie pytanie czy wy też jesteście do tego "losowani" i traf jest taki że od kilku lat trafia na wasze gospodarstwo.?

Informacje staram udzielać się sumiennie ale czy ma to sens jeżeli badane są te same gospodarstwa ?
    • Przez Theprzemo205
      Witam!! Prosze o szybka pomoc! Problem polega na tym ze własnie u prosiaków okoó 30kg zauwazyłem u uszach taką narosl.Wyglada to tak samo jak parch w uszach u królików. Prosze o szybką pomoc. Jak to wyleczyc?? czy to grozne?? I skąd to sie bierze u swin?? Z góry dziekuje!!