Skocz do zawartości
jacek1296

podatek od nieruchomości

Polecane posty

jacek1296    63

Czy po oddaniu ziemi w dzierżawę(dopłaty dla dzierżawcy; podatek płaci dzierżawca) będę musiał płacić podatek od nieruchomości za działkę pod zabudowaniami o pow.ok.0,4ha? A może podatek rolny opłacać samemu, i wtedy podatek od nieruchomości mnie ominie?

ONA77    12

Ustawa o podatku rolnym mówi tylko o jednym przypadku kiedy dzierżawca jest podatnikiem takiego podatku w art 3 pkt 3: "Jeżeli grunty gospodarstwa rolnego zostały w całości lub w części wydzierżawione na podstawie umowy zawartej stosownie do przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników lub przepisów dotyczących uzyskiwania rent strukturalnych, podatnikiem podatku rolnego jest dzierżawca"

Czy jest to taka dzierżawa?

W innym przypadku podatnikiem będziesz ty , bez względu na zapis w umowie dzierżawy

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    446

Ja jak brałem dzierżawę to zawsze i budynki też ale bez domu, i właściciel nie miał żadnych problemów. Kolega kupił posiadłość to gmina naliczyła mu 4300 zł podatku/rok ale jak wykazał że na innym terenie ma 1 ha gruntu przeliczeniowego to przeliczyli do 180 zł/rok.

jacek1296    63

Sprawa wyjaśniona.Podatek od nieruchomości mnie ominie.A jest naliczany w przypadku sprzedaży ziemi i pozostawieniu sobie działki z budynkami.Wtedy płaci się ów podatek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się