Zaloguj się, aby obserwować  
johenek

Belarus 820 problem ze skrzynią biegów....

Polecane posty

johenek    5

Witam

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem podobnego tematu, jeśli już taki był to przepraszam ^^

Mam problem z Belarusem 820 z 2008r(6200mth) ze skrzynią biegów, mianowicie jest bardzo ciężko trafić i wrzucić w bieg.

Ale zacznę od początku...

Dzisiaj (22-11-2013) gdy wyjeżdżałem z domu do lasu i przez kilka kursów było wszystko w porządku, jednak gdy jechałem ciągnikiem już z kolejnym kursem z przyczepą leśną pełną drzewa chciałem cofnąć a tu nie mogę wsadzić wstecznego jak by coś blokowało jednak po kilku próbach udało się wrzucić wsteczny.

Myślałem że po prostu nie trafił tryb i nie mogłem wsadzić, ale gdy w końcu zacząłem cofać ciągnik teraz nie cofa równo tylko delikatnie szarpie.

Najgorzej jest wrzucić 6, 7 i 9 bo te biegi to aby wrzucić muszę kilka razy próbować i przed każdą próbą puścić sprzęgło i przegazować i kiedy już trafił to tak zgrzyta skrzynia jak bym nie wcisną sprzęgła. :(

Zauważyłem jedynie że jest teraz spory luz na drążku zmiany biegów, tam przy deklu na tym grubym sworzniu co przenosi ruch obrotowy.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xerion3800    45

Miałem podobnie w mtz 82. Też szarpał na wstecznym i ciężko wchodziły biegi ze zgrzytem. Po rozebraniu skrzyni wyszło ze są obrobione tryby od wstecznego, wytarty wałek i wykończone łożysko. A o sprzęgle nie wspomnę że do wymiany było.


Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jeśli by było sprzęgło to wiadomo z każdym biegiem byłby problem ,więc bym nie kąbinował na siłę tylko odkręcił pokrywę i szukał albo wybieraki albo tryby lub łożysko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

problem jest w tym że musi jeszcze wytrzymać 4 dni skrzynia bo tyle mam roboty w lesie i potem wolne do stycznia bo się zlecenia skonczyły.....

Najbardziej mnie dziwi że wszystko było dobrze nigdzie go nie przeciążyłem tylko hamowałem skrzynią z górki, a potem chciałem cofnąć a tu nie mogę wrzucić wstecznego(do tego zablokowałem drogę ) i od tamtej pory biegi nie chcą wchodzić. Według mnie za duży luz ma ta przekładnia zmiany biegów i nie trafia w odpowiedni wodzik.

Dziś jak wrócę bo jadę oglądać ciągniki do kupna to odkręce podłogę i zobaczę co się zrobił taki luz...


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego a jak jeździsz w przód czy tył to słychać jakieś wycie czy stukanie????

Czy tylko masz prblem z wbiciem biegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez sunday
      Witam. Mam pytanie co może być przyczyną głośnej pracy pompy hydraulicznej w MTZ 820, pracuje z turem.  Pompa wyje i na wolnych obrotach słabo podnosi, ogólnie wydaje mi się że ciężko ma, niby podnosi, ale powiedzmy przy 500kg muszę dawać gaz w podłogę. Dodam że pompa jest nowa, ale na starej też się tak zachowywało, może coś jest nie tak podpięte, albo jakiś zawór się przyciął i nie podaje w pełni oleju??? Proszę o jakieś sugestie
    • Przez sunday
      Witam
      Mam pytanie odnośnie rozmiaru kół w MTZ 820, czy jeśli na tył założę 18.4xR34 a na przód 13.6xR20 to mi to się zgra i nie będzie problemów z napędem???
    • Przez stanrol
      Witam. Mam problem z ciągnikiem. Zapala się błąd 4.1.45 który mówi że jest uszkodzony czujnik obrotów zębnika stożkowego. Czujnik wymieniony na nowy tzn sam środek, obudowa została stara bo trzeba olej spuszczać. Niestety błąd dalej się wyświetla,  od razu po przekręceniu zapłonu wchodzi w tryb awaryjny i wyświetla błąd. Bezpieczniki przejrzane nawet te w środkowym słupku, wtyczka od czujnika rozebrana,kable przejrzane na tyle ile się dało.  Co może być przyczyną.
    • Przez ceston
      Witam ostatnio podczas jazdy wyskoczył mi napęd tak że się wcale nie włącza. Postanowiłem rozebrać skrzynkę rozdzielcza od napędu i poszukać tam usterki po zdjęciu okazało się że tam jest wszystko w porządku ale zauważyłem że wałek kardana mogę kręcić ręką a koła stoją w miejscu złożyłem skrzynkę nie podlaczajac do niej walka i faktycznie koła jadą wałek stoi. Podniosłem przód do góry i kręcąc kołem chciałem zobaczyć czy drugie będzie się kręcilo w drugą strone. Niestety zero reakcji kręcę kołem a drugie stoi. Os jest Krzyżakowa nie stozkowa. Macie pomysły co mogło pójść.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj