Polecane posty

rafals2    6

Który ciągnik lepszy case puma 130 cvx czy new holland t6 130 ? Jak sądzicie czekam na wasze opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

z tego co się orientuję to w Pumie CVX masz bezstopniową skrzynie biegów cieszą się one bardzo dobrą opinią,wygodnie napewno pracuje się takim sprzętem. fendt te skrzynie też montuj, wujaszek ma CVX 170 i żadnych z nim awarii nie było, co do konfortu pracy jak najbardziej na plus elegancko tylko kierunek jazdy wybierasz :) na temat new hollanda się nie wypowiem bo nie miałem styczności z nim;)

Edytowano przez dominik1613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Mi nie chodzi o to który tańszy ale który lepszy. Komfort spalanie itp

 

A orientujecie się w cenie ?

 

Dominik a wujaszek ma w nim monitor AFS ? Ile mu spala przy orce i z jakim plugiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik1613    0

Spalanie to zależy jaka robota :) CVX będzie na pewno droższy od niucha i zależy to od Ciebie czy chcesz golasa kupić czy sobie wybierzesz bogatsze opcje ;)

EDIT: nie ma tego monitora a w orce gdzieś 15/18 prędkość 10km/h ,weźmie gdzieś tyle ale ciąga 4obrt.z wałami więc moim zdaniem nie jest tak źle

Edytowano przez dominik1613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

A ile taki zetorek kosztuje ??

 

A orientuje się ktoś w cenach tych ciągniczków ?

 

A może jakieś inne polecacie w granicach 130 koni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu, a mianowicie potrzebuję pomocy, porady w zakupie używanego ciągnika o mocy 100-120 KM. Kwota do wydania coś w granicach 50 tys zł. Do tej pory brałem pod uwagę renault, MF, Ursus. Doradzcie mi co będzie lepsze? Ciągnik ma pracować w zagonowym pługu, agregacie upr.-siewnym biernym, rozrzutniku obornika i w transporcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

to jest to samo tylko case droższy :D

Nie mylisz się ? Puma to jest NH T7 a odpowiednikiem T6 jest Maxxum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

case i NH to jedna grupa - CNH,

NH T6 to jest mniejsza seria od Case Puma, zatem Puma jest większym, cięższym ciągnikiem, z większym udźwigiem, komfortem, ale także spalaniem. W Pumie są tylko i wyłącznie silniki 6 cylindrowe, a także podana skrzynia CVX jest, która zapewnia wysoki komfort i efektywniejszą pracę. Za to będzie dużo droższy od NH.

Odpowiednikiem NH T6 w Case jest Maxxum, więc modele z tych seri powinny być, o ile w ogóle, porównywane do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja na skupie zbóż spotkałem rolnika przyjechał NH około 90km nie pamiętam modelu.Pytam się go jak się sprawuje a on mówi że lepiej nie pytać-porażka.Kupił go w zastępstwo c 385 ale żałuje że nie dołożył i nie wziął Case.Ma jednego case 6 lat i nie robił przy nim nic.2 lata temu kupił nh niby tańszy był o 20000zł i się skusił.W prasie się dusi brakuje mu mocy,ciągłe problemy z hydrauliką,pompa wtryskowa 3 razy wymieniana,przedni napęd koła zębate się rozsypują.Ogólnie jest nie zadowolony che go sprzedać i kupić 2 case.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

No u mnie sąsiad też ma nh tm 150 i nawala mu pompa wtryskowa i tylny podnośnik czasami musi jechać manitu żeby pomóc podnieść agregat uprawowo siewny ciagnikowi i nawet serwis nie wie co się może powodować to

 

nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu, a mianowicie potrzebuję pomocy, porady w zakupie używanego ciągnika o mocy 100-120 KM. Kwota do wydania coś w granicach 50 tys zł. Do tej pory brałem pod uwagę renault, MF, Ursus. Doradzcie mi co będzie lepsze? Ciągnik ma pracować w zagonowym pługu, agregacie upr.-siewnym biernym, rozrzutniku obornika i w transporcie

Może massey ferguson 3610 do 50000 tysięcy można kupić w dobrym stanie renault bym ci odradzał bo nie jest to sprawdzona marka lub możesz kupić ursusa 1224 dobre ciągniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Skrzynia CVX jest produktem Steyr'a

Ogólnie W grupie CNH żaden ciągnik nie jest identyczny, wszędzie sa jakieś różnice, czasami w detalach ale są, warto przestudiować szczegółowe tabelki danych modeli co nas interesują, bo mogą różnić się dosć znacznie udźwigiem podnośnika, wyposażeniem ogólnym ciągnika, wydatkiem pompy hydraulicznej, rozmiarem ogómienia itp.

Tak na koniec wg testów z rodziny CNH najoszczędniejsze silniki ma Case :)

 

Aro321 spokojnie bierz MF seri3xxx albo renie- tak samo bardzo dobre i sprawdzone ciagniki.

Co do mf to szukaj sobie modeli już na średniej "doopie" jak to mówie (3050-3095 ma mały tył) czyli 3115 3120 3125, seria naprawde super, bardzo mocne już podnosniki, w nowszych modelach skrzynia biegów jak w seri 36xx

Seria 36xx to już największa seria MFa, są już duże gabarytowo i ma sens jego kupowanie jak chce się ciągnik ok 140-150 km a 3610 ma 110 km i jest wg mnie słaby jak na swoje gabaryty.

Ursusa bym omijał jak chcesz mu haczyć agregat upr- siewny bo podnośniki sa za słabe.

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj