FarmerLubuskie

[cykoria] Uprawa cykorii

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich wink.gif

 

Co sadzicie o uprwie cykori jest ona opłacalna?? Z tago co słyszałem to plonowanie jest w granicach 20 ton/h przy cenie ok 200zł za tone, czyli praktycznie opłacalnosć taka jak w przyadku Buraka cukrowego.

 

Piście wszystko co wiecie na temat uprawy pozd tongue.gif

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa lata temu 1,5 ha cukorji i naprawde polecam

Było coś około 15 przyczep

ALe teraz no nie wiem moim zdaniem sie opłaca jeżeli jeszcze nie siałeś cukorji na swoim polu ;)

A ile byś chciał zasiać tej cukorji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

to czym sialeś jak zbieraleś? duzo chwastów? czy konieczna mechaniczne usuwanie chwastów ? kontraktacja? cena? przechowywanie ? czemu pierwszy rok pozniej gomadza sie choroby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi przyjechali zasiać zbierałem kopaczką do ziemniaków anną.

No lepiej jak by nie było chwastów.

kontrakt miałem w Wieszosławicach i sam musiałem tam dowieść ją.

Przechować nie potrzebujesz wystarczy jak odrazu jak kopiesz to na przyczepe i wio do skupu

I pużniej (za rok) nie miałem chorób ani innych chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje na próbe posiać około 1h na stanowisku po ziemniakach klasa ziemi nizinna III A

Z tego co wiem to na chwasty niema oprysku trzeba dziabac ;( jednak mozna praktycznie z tego zrezygnowac opryskujac przed siewem, z kątraktowaniem nie ma problemu wiele firm sie tym zajmuje. A moze ktos zna jakis środek na te chwasty?

 

Jak Anna można to zebrac? Przeciesz to ma liscie, a skupuja tylko korzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

to pewnie scinaja te liscie najpierw jakas maszyna wyposarzoną w pile tarczową albo reczni ogławiaczami ewntualnie orkan itp a na jakie chwasty srodek cie interesuje? to miales problem z chwatami ak uprawialisice cykorie pamietasz? czesto chodziliści z dziabką? musieliscie odrzucac niekształtne, powykreane tak jak np jadalne ziemniaki czy kazda cykoria szła na sprzedaż jak np. buraki ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NO to tak musze wam powiedzieć że ja na chwasty to jeżdziłem tym opylaczem od buraków ;)

A jeśli chodzi o te np nie krztałtne cukorie to nie wyrywaliśmy

My liście obcinaliśmy ręcznie takim specjalnym do poprzeczy od buraków(dam fotki w sobote jeżeli chcecie)

Oprysk jest na to ale nie pamiętam jaki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

mam pytanie bo chcemy zasiać 3 ha wie ktoś wie czym to sie sieje i co ile i w jakim okresie siać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nam siali przyjechali zetorkiem i zasiali ..

Z tego co pamiętam to chyba ten sam siewnik co do buraków bo to jest podobne.

 

Nam przyjechali zasiac cos tak na poczatku maja lub pod koniec Kwietnia.

Nie pamietam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Siemka ja mam od 3 do 5 h cykorii co roku, super sprawa 200 zł za tonę dobrze się na tym wychodzi :) Biorą jaka idzie nie trzeba przebierać tak jak marchewki. Sieje się np. tym samym siewnikiem co do marchewki na płasko. Jak znajdę to dołączę zdjecie takiego siewnika :) Jeśli chodzi o środki to jest jeden środek i stosuje się go doglebowo zaraz przed siewem. Pole uprawić agregatem, a następnie pryskać i bronować za opryskiwaczem żeby wymieszać środek bo inaczej odparuje :) Srodek stosowany to Kerb. Po siewie jest tylko jeden oprysk i zwie się gracol (graczka,motyka) hehe pielnikiem od buraków można to objechać w międzyrzędziach. Wykopki to bierze się ścinacz ręczny i jazda. Kopać można to anną lub bolkiem. po dwa rzędy spokojnie idzie :) Życzę miłej uprawy troche wkładu ale i zysk jest.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

20 ton z ha i po 200 zł tona to moim zdaniem żadne rewelacje a nawet nędzne pieniądze bym powiedział.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

Odkopuje temat.

 

Mam problem z cykoria, mianowicie gnije od szyjki korzeniowej ( główki liściowej ) w głąb korzenia a liście pozostają zdrowe zielone i nie wykazują zmian chorobowych. Co to może być za ustrojstwo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

zna ktos moze firmy kontraktujace cykorie w Wlkp? 

 

Suszarnia Międzyrzecz-lubuskie

sieją i kopią swoim sprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malmax    0

Witam czy ktoś z plantatorów podzieli się swoją wiedzą na temat uprawy cykorii korzeniowej z nowym plantatorem?  😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj