PatrykReich

Siewnik Gaspardo czy Monosem

Polecane posty

PatrykReich    0

Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miras886    0

Witaj!

Sądzę że monosem byłby trafnym wyborem. Dlaczzego? Kuzyn jest posiadaczem siewnika Gaspardo (nie pamiętam jaki model) ale 6 sekcyjny. Maszyna, jeśli chodzi o siew kukurydzy oszukiwała tzn nie wysiewała zadanej ilości, trzeba było wozić ze sobą dodatkowy worek QQ bo czasem zostawało, czasem brakowało. Dróga rzecz to skrajne sekcje zwężały się (same schodziły do środka). Ale jest już zamówiony monosem. Jego siewnik jest z 2009 roku więc może teraz już to dopracowali. Tyle mogłem Ci pomóc.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

JA posiadam Monosema Ng na redlicach talerzowych 1 rok zasiane 80ha , znajomy ma taki już kilka lat i złego słowa na niego nie słyszałem a zasiał dużo dużo więcej, bardzo porządna maszyna , wykonanie i jakość są bardzo dobre , dość szybko można siać 10km/h to dobra predkość :)

Mnie osobiście gaspardo sie nie podobał , wykonanie.... Napisz mi cene na Pw


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jakie wyposażenie ile rzędów jak możesz to podaj cenę może być na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

mam Maschio Magice 8rzedów i raczej nie jestem do konca zadowolony

zastanawiałem sie własnie miedzy monosem a maschio

mogłem mieć maksymalnie wyposażonego Monosema 6 rzedowego

albo również na maksa wyposażonego Maschio Magice 8 rzedową taniej niż Monosem 6rzędowy

i wziełem tańszą Magice gdybym teraz miał decydować zdecydowanie wolałbym coś bardziej Markowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez mx_racer
      Witam siał ktoś wapno rozrzutnikiem Metal Fach N267/1? Jak to idzie? Jesli tak to czy może ktoś pamięta jak miał ustawiony posów tasmy i z jaką prędkoscia - /+ jezdził aby wyszło ok 5t/ha?
    • Przez jelcynwza
      Witam wszystkich forumowiczów!!!
      Jestem tu nowy a więc proszę o wyrozumiałość 😁
      Panowie i Panie mam dwa pytania! A mianowicie planuje zasianie 5h mieszanka traw , aczkolwiek nie posiadam do tego zadania odpowiedniego siewnika ,więc był bym szczęśliwy gdybym uzyskał informacje jak ustawić siewnik nawozów typu Bąk i ile nawozu dawać na 10kg mieszanki trawy???! No chyba że nawoz to lipa i lepszy będzie piach!! Pozdrawiam!!!
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj