PrzemoO

Przystawka do kukurydzy

Polecane posty

Kamil_NH    12

Przecież Bizon Rekord Z058 ma 115 czy tam 120km, jakim cudem masz info że Rekord ma 160km?

Tu masz ile SW400 ma km bez turbo i z turbo. http://pl.wikipedia.org/wiki/SW-400

 

Co do wydajności Rekorda w QQ to w kukurydzy sypiącej powyżej 8-10t/ha będzie ciężko skosić 1ha w godzinę, trzeba liczyć 90min/ha, przy kukurydzy o plonie 16t/ha Rekord (nie jest kolorowo)

Jeśli chcesz skosić 1ha w h z przystawką cztero rzędową to musisz jeździć z prędkością 3.33km/h, owszem pewnie będziesz jeździł nawet szybciej, ale trzeba policzyć czas na zakrętach, wysypywanie nawet jak w biegu będziesz zsypywał to na pewno pierwszy zbiornik na miejscu bo nie będzie jeszcze wystarczająco dużo wykoszone. W Rekordzie zbiornik ma 3.5m3 czyli ok 2,8t kukurydzy.

 

W każdym bądź razie trzeba liczyć hektar w 90min Rekordem.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Bizon Z056 na full przyspieszaczu to o ile pamiętam 4km/h ale tak jeździć przynajmniej z f-ką to się raczej nie dało :)

Przy takich 16t/ha i 6-rzędowej przystawce chwilowy przerób kombajnu osiąga w okolicach 4km/h blisko 30t/h, dla 4 rzędów będzie to w okolicach 20t/h, to nie jest coś co napędy i przenośniki bizona są w stanie przerobić.

Z tymi tonami mokrej to mi troszkę inaczej wychodziło, w Z056 przyjmowałem max 1,7t w zbiorniku, obecnie nie bardzo daje się 5t wcisnąć do zbiornika, który ma w/g producenta 7,5m3. Tak więc przeliczając objętość na masę mokrej kukurydzy nie przyjmowałbym przelicznika większego niż 0,7. Wysuszona to co innego, ma większą masę jednostkową.

Edytowano przez kristofus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Ja ważyłem litr kukurydzy suchej to ważyła ok 850g, natomiast mokrej nie sprawdzałem.

Druga sprawa jest taka że mam w kombajnie zbiornik o pojemności 6000l wysypałem na przyczepę i kukurydza ważyła 4817kg, wilgotność była 26%.

 

Każdy może sobie to sprawdzić weźcie litrowy pojemnik i zważcie, tylko ważne jest żeby na równo zgarnąć z pojemnika czy nawet garnuszka litrowego kukurydzę, wtedy będzie prawdziwie bo jak sypią z czubkiem to jest przekłamanie i w ten sposób kombinują na wilgotnościomierzach dzięki temu przekombinują na swoją korzyść ok 2-3%, a takie suszarnie błyskawicznie stracą zaufanie, a co za tym idzie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Jeśli można to dołączę sie do tematu. Poszukuje przystawki do John Deere 1550 CWS 2005 rok. Jak wygląda sprawa z adaptacją takiej przystawki do tego kombajnu i co jeszcze trzeba dokupić do tego kombajnu by zbierać kukurydze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Adaptacja przystawki jak adaptacja, często wystarczy zamontować odpowiednią ramkę do zamocowania przystawki na podajniku pochyłym/gardzieli, podpiąć wałek przekazujący moc na przystawkę i gotowe.

Czasami trzeba przełożyć wyjścia wałków żeby przekaźniki mocy chodziły w miarę poziomo, żeby krzyżaki się nie męczyły.

 

A co do samej adaptacji kombajnu no to obowiązkowo klepisko bez jego wymiany na odpowiednie nie będziesz zbierał ziaren kukurydzy, przysłony na bęben, ja wykorzystuje, słyszałem opinie że i bez nich się da kosić ale nie mogę o tym się wypowiedzieć bo nie próbowałem kosić bez nich, i jeszcze sito górne tu jest kilka rodzai jak masz mało ha do koszenia to możesz zostawić normalne zbożowe, dolne wyjmij, łapacz kamieni należy zaślepić, chociaż ja nie zaślepiam.

 

Sporo by pisać, poczytaj sobie ten artykuł http://www.apra.pl/rpt/index.php?content=1249 to będziesz już trochę miał o tym pojęcia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Rozumiem, tak pytam bo szukam przystawki która by pasowała na gardziel w moim kombajnie a na allegro ciężko znalezc. Szukam 6 rzędowej składanej hydraulicznie, myślałem nad geringhoffem. A może ma ktoś do sprzedania wyposażenie do kukurydzy do JD 1550 CWS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Jeśli chodzi o pasowanie do gardzieli to każda będzie pasowała wystarczy odpowiedni osprzęt.

Nie polecam Geringhoff Rota-Disc, ze względu na częste remonty i drogie części.

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

Mam na oku ładną przystawkę od niemca geringhoff rota disc 6 rzędowa składana 2005 rok. Kolego a czemu nie polecasz tego geringhoffa rota disc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Remonty są bardzo kosztowane, każdy o tym trąbi wystarczy poczytać cały ten temat i kilka innych na tym forum.

Jeden talerzyk kosztuje ok 100zł netto a jest ich 15 na jednej sekcji, dwa wałki wciągające jak się podedrą że zostanie ich ok 60% oryginalnej długości to już tak pięknie nie wciąga kukurydzy.

Oczywiście talerzyki jak i elementy wciągające na rotorach można zamieniać miejscami czyli te zużyte dać na tył sekcji ale tak czy inaczej i tak trzeba będzie kiedyś wydać grube pieniądze na remont rota-disc.

 

A za ile masz propozycję od niemca za tą przystawkę?

Masz jakieś zdjęcia? możesz na PW podesłać tak dla sprawdzenia czy niemcy nadal tacy prawdomówni są ;)

Edytowano przez Kamil_NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanrol    1

55000 netto ładna jest ta przystawka no i się zastanawiam, pracowała przy claasie mega. Ma 500 h. A jak geringhoff z awaryjnością mocno się psuje? A jeszcze pytanko- ile bede musiał wydać na osprzęt żeby przezbroić kombajn i przystawke żeby pasowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Ogólnie przystawki geringhoff są bardzo mało awaryjne, jednak rota disc jest awaryjna przez talerzyki które potrafią pękać itp co prowadzi do przestojów bo trzeba je uzupełniać, w innym przypadku materiał będzie się owijał na wałku z talerzykami co prowadzi do obciążenia układu napędowego i gorszego rozdrobnienia materiału łodyg kukurydzy.

 

Co do ceny za adaptacje do kombajnu to zależy czy kupisz wszystko od dealera oryginały czy dorobisz na wymiar.

Jak się dorabia przysłony i klepisko oraz sito to w 5k można się spokojnie zmieścić wraz z robocizną, natomiast kupując gotowy oryginał może Ci 10k nie wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laszek    1

Ja mam Fortschritta 514 i przystawkę OROS MFKA 4023. Przy areale około 50 ha w sezonie w zupełności wystarczy. Co do wydajności to hektara w godzinę się nie zrobi no chyba że ktoś ma lichą kukurydzę i nie zależy mu na dobrym rozdrobnieniu. W moim przypadku nie potrzebna mi super wydajna (i droga) przystawka i kombajn bo wszystko co skoszę i tak muszę wysuszyć. Jeśli ktoś chce kupić przystawkę na mniej niż te 30 ha i sprzedawać wszystko mokrą to lepiej nająć konkretny kombajn i zero kłopotu. Samemu susząc to co innego bo wiadomo jaką wydajność ma mniejsza suszarnia a duży kombajn. Tak jak pisał grucha1984, mój kuzyn sporo jeździ usługowo w kukurydzy (Case 527) i kilka przystawek już miał Gerinhoff, Capello, Olimac), stwierdził że Oros którą miał na początku i Idass którą ma obecnie wypadają najlepiej. Dobra praca i cena części. A trochę kosi więc jakieś porównanie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabarz    43

Witam, mam dylemat co do przystawki jaką dobrać co do przeróbek już wiem. Przystawka będzie pracowała z kombajnem BIZON BS z110 o mocy silnika 220 km Zastanawiam się nad 4 rzędową ale bardziej jestem za 6 rzędową nie możemy się zdecydować z tatą. Myślimy nad geringhoff, capello i węgierką. Jeszcze sprawa docinacza jaki rotacyjny, orkanowy, bijakowy czy bez docinacza. Martwimy się czy 6 rzędową da radę podnieść czy będziemy musieli dodać tłoki wspomagające i jakieś obciążenie na tylną oś, ale tak aby go nie przełamać zbyt dużym obciążeniem . Przystawka 6 rzędowa musi być składana hydrauliczna co ułatwi nam transport. Bo co do sztywnej to będzie trzeba zrobić jakiś wózek transportowy no i częste przepinania, spinania. Jak rozwiązać dobrze napęd przystawki, obecnie mamy przerobiony z pasa podwójnego na potrójny. Na przystawkę mamy do przeznaczenia do 25 tyś.Proszę was o pomoc i cenne rady. Pozdrawiam Grabarz.  :)

Edytowano przez grabarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Właśnie kupiłem geringhoffa pc,wiem że będzie trzeba tam powyminieniać co nieco,gdzie maja częsci w dobrych cenach,nie chce mi się wierzyć że po kapitalce za 18kilo zł tnie dobrze tylko do 150- 200ha to by wychodziło że zużycie elementów roboczych trzeba by liczyć 90 zł na ha.Cyba że chce się jechać 7km/h w kukurydzy 14 t/ha.Pozostaje też kwestia twardości łodyg różnych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil_NH    12

Właśnie kupiłem geringhoffa pc,wiem że będzie trzeba tam powyminieniać co nieco,gdzie maja częsci w dobrych cenach,nie chce mi się wierzyć że po kapitalce za 18kilo zł tnie dobrze tylko do 150- 200ha to by wychodziło że zużycie elementów roboczych trzeba by liczyć 90 zł na ha.Cyba że chce się jechać 7km/h w kukurydzy 14 t/ha.Pozostaje też kwestia twardości łodyg różnych odmian.

 

Co do cen części to zależy czy chcesz porządne oryginały czy badziewne zamienniki za grosze w porównaniu do oryginałów.

 

200-300ha po kapitalce wytnie jedna sekcja więc policz sobie ile masz sekcji i pomnóż.

Jak masz jakieś pytania to pisz, mam PC'tke i jak ją dobrze i sumiennie ustawisz to będziesz kosił bez awarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

właśnie pozamawiałem rotory,nożyki U,jeden wałek przekładni ,kły sprzęgieł i słoneczka,zębatki łańcuchów, trybek rotora,stopy, to już jest ponad 18kilo złotych netto.zostały mi jeszcze łańcuchy wciągające,kupię iwis elite ,mam taki do napędu hederu w johnym i jest ok. poza tym wszystkie kliny i trochę podkładek dystansowych.Ciężkie są ceny zespołów łożyskowych, nigdzie nie występujące w katalogach okrągłe na 3 bolce, bo kwadratowe obszedłem, albo INA już tego nie produkuje albo geringhoff ma wyłączność i nabijają sobie.Części zamawiałem w Wolicy, jest jeszcze Agrotechnik ale oni mają kosmos ceny.Masz jakiś sposób na dystansowanie przekładni i jaki olej wlać im.Myśle żeby podtoczyć jeden wałek i na nim dystansować,jest może jakaś instrukcja naprawy.

Nie chce mi się wierzyć że w chwastach albo deszczu nie pójdzie ,chyba jak jest duża szczelina albo łyse noże.Nalepka z wielkością szczeliny jeszcze się ostała, i będzie trzeba koło pasowe napędu hederu wymienić na potrójne bo mam podwójne i raczej mogło by pas palić przy szybszym koszeniu.Ciężko może być z używką a nowe może kosztować sporo.

Edytowano przez maciek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSikora    56

witam. Kamil pisałeś i drogich częściach do przystawki New Holland Jak coś mam wszystko na garażu. Przekładnie główna i docinacza łodyg ,zębatki , Noże docinacza łodygi, łańcuchy obraca. Oryginalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

witam 

w czasie koszenia staje przystawka geringhoff pc 5 rzedowa. jak kosze wolno do idzie dobrze jak chce troche szybko pojechac staje pas pali sie na podajniku pochyłym a jest dobrze naciagniety nozyki sa  ok. chodzi przy claas dominator 96 zbiorni kosze tak mniej wiecej 25-40 min zalezy od kawałka. co moze byc powodem stawania przystawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0

Witam zamierzam kupić przystawkę do QQ do swojego claasa 78 i zastanawiam się nad przystawką claas 4-75s mam na oku taką z 97roku z docinaczem z tyłu. Możecie mi powiedzieć jak się sprawują te przystawki? Czy są drogie w utrzymaniu ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Najgorszy wybór. Największe zapotrzebowanie na moc, dominator 78 jak ma 150 km to poradzi sobie ale spali 30l on na hektar. Do tego kombajnu najlepszy stosunek jakości do ceny to Oros HSA. Części dostępne, tanie, jakość pracy bdb. niskie zużycie paliwa i można nią szybko pracować.

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Schadow    0
Dnia 16.12.2017 o 00:25, Jacek23 napisał:

Najgorszy wybór. Największe zapotrzebowanie na moc, dominator 78 jak ma 150 km to poradzi sobie ale spali 30l on na hektar. Do tego kombajnu najlepszy stosunek jakości do ceny to Oros HSA. Części dostępne, tanie, jakość pracy bdb. niskie zużycie paliwa i można nią szybko pracować.

Czy o taką ci chodziło ? https://www.otomoto.pl/oferta/claas-mega-204-przystawka-do-kukurydzy-oros-4-rzedy-claas-mega-bizon-okazja-ID6zuCv2.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8 

Czy to dobry wybór do dominatora 78?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12
Ten Oros to jest starszy model. Jeśli docinacz jest z tyłu to słabo rozdrabnia, widać to na zdjęciu. Nowsze modele mają noże docinacza pod wałkami i o takiej pisałem. Niestety wymagają większego budżetu.

_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

moze ktos mi doradzi chcialem kupic przystawke new hollanda 5 rzedow  cos takiego

https://www.olx.pl/oferta/przystawka-do-kukurydzy-new-holland-5-CID757-IDCszLc.html#9ada0c57da

akurat nie ta z ogloszenia ale identyczna ma nakoszone kolo 700 ha jak twierdzi wlasciciel noze tnace wymienione juz na nowe ogolnie stan dobry tak wyglada pasuje akurat do mojego kombajnu pytanie czy warto takie cos kupic? kombajn jd 2256

przystawka wyprodukowana w polsce , koszt okolo 55 tys brutto

interesuje mnie jak z awaryjnoscia i czy to prawda ze w tych przystawkach leca przekladnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj