Leito27

CLaas tucano 320 czy NH CX5080

Polecane posty

XTRO    1507

kurde sporo droższy tucano 420 ;/ za jakieś 3 lata pewnie będziemy kupować jakiś kombajn nowy- może stanieją :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

hehe nie liczył bym na to kolego jak kupywalem w 2012r claas avero 240 to bez rabatow kosztowal 390tys netto a jak w tym roku z pelnymi rabatami i znizkami 420 tys netto za te samo Avero 240 chcieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

NH CX 5080 - 493 netto z blokadą, stołem, wózkiem, kopiowaniem pełnym i kołami 800 oraz sitami el.

Claas Tucano 420 - 550 netto z takim samym wyposażeniem i

John Deere W540 - 495 netto z takim samym wyposażeniem

 

Jestem w trakcie zakupu na PROW. Który wg.Was?

Na moje NH zdecydowanie najgorszy.

Claas nr.1 JD kusi ceną i solidnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

na ile ha bierzesz? i ile wymagają około ha na Tucano 420 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

tyle posiadasz czy tyle wymagają ? :D

i to z dzierżawami już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T7-200    1

CX5080 będzie wydajniejszy. Co do NH w kombajnach akurat bardzo mocno trzymają cenę. Znajomy kupował teraz 6-7 letniego TC to się zdziwił - wiele tańsze od nowych nie były.

Edytowano przez T7-200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Sąsiad teraz sprzedał 10 letniego TC 56 to dostał 200 bez targu.od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CX5080 będzie wydajniejszy. Co do NH w kombajnach akurat bardzo mocno trzymają cenę. Znajomy kupował teraz 6-7 letniego TC to się zdziwił - wiele tańsze od nowych nie były.

 

To tylko świadczy o jakości tego sprzętu - nie starzeje się i nie traci na wartości, a wręcz wartość potrafi wzrosnąć.

Albo trzeba kalkulować i szacować proporcje - ile motogodzin i jaki rocznik, albo ostro negocjować z dilerem :)

Widziałem już kombajny z podobną liczbą godzin z 2008 za 500, ale i za 400k, więc trzeba się dobrze rozglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzego2014    0

Claas Tucano320 to mały, mało wydajny kombajn przy znacznie lepszym NH CX5080. Nie da się ich porównywać, może tucano 430 dopiero mieć osiągi podobne do NH CX5080. 15 lat temu stawiałbym na Claasa, znając dzisiejsze opinie tych którzy mają 1-2-3 letnie NH CX5080 napewno wybrałbym New Hollanda, choćby był droższy. Z negocjacjami jest tak, że jak Claas zobaczy, że NH jest tańsze to zejdą z ceny o nieco poniżej NH ale i tak wg mnie NH jest lepszy i lepiej dziś trzyma cenę przy odsprzedaży (znajomy 8 letnie NH sprzedawał dosłownie 3 dni). Dla mnie New Holland obecnie to nr.1 w kombajnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak to jest, że Claas chce porównywać Tucano 320 do CX 5080, NH porównuje go raczej do TC. Na targach użytkownik twierdził, że 320 ma wydajność 16t/ha. Jaką realną wydajność ma CX?

Edytowano przez Jarecki21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Dziwi mnie, że w przypadku komentarzy w tym temacie osoby chwalące kombajny NH mają raptem 2 komentarze czy 11 i w innych tematach się nie udzielają... Nie zastanawia Was to?

 

16T/ha czy 16t/h ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Podobna, no może ze 2t więcej, główna różnica polega na tym ze cx dłużej pokosisz tzn. Później z jedziesz z pola na gospodarstwo, lepiej sobie poradzi w mokrzejszym zbożu, czy też zielonkawym. W kukurydzy tez sprawniej pogonisz choćby ze względu na większą moc silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

dzisiaj na targach za CXa powiedział mi że 480 tyś netto za 5080, mówił że prawie full, tylko nie miał sit poziomowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Claas Tucano320 to mały, mało wydajny kombajn przy znacznie lepszym NH CX5080. Nie da się ich porównywać, może tucano 430 dopiero mieć osiągi podobne do NH CX5080. 15 lat temu stawiałbym na Claasa, znając dzisiejsze opinie tych którzy mają 1-2-3 letnie NH CX5080 napewno wybrałbym New Hollanda, choćby był droższy. Z negocjacjami jest tak, że jak Claas zobaczy, że NH jest tańsze to zejdą z ceny o nieco poniżej NH ale i tak wg mnie NH jest lepszy i lepiej dziś trzyma cenę przy odsprzedaży (znajomy 8 letnie NH sprzedawał dosłownie 3 dni). Dla mnie New Holland obecnie to nr.1 w kombajnach.

 

Masz rację pisząc że cx5080 lepiej porównać z Tucano 430 lecz nie zgodzę się że Tucano 320 jest mało wydajny, mialem bizona i wychodziło na to że średnio młócił 5 t/h a ten około 13 t/h więc swoje moje wymagania odnośnie wydajności spełnia. Wydajności opisywane w obydwu przypadkach tylko i wyłącznie w zbożu bardzo suchym ( w pszenicy przy plonie około 9 t/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach62    0

Cena z dzisiaj w bardzo luźnej rozmowie telefonicznej:

CX5080 heder 5,20 + wózek + stół do rzepaku -525 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Claas Tucano320 to mały, mało wydajny kombajn przy znacznie lepszym NH CX5080. Nie da się ich porównywać, może tucano 430 dopiero mieć osiągi podobne do NH CX5080. 15 lat temu stawiałbym na Claasa, znając dzisiejsze opinie tych którzy mają 1-2-3 letnie NH CX5080 napewno wybrałbym New Hollanda, choćby był droższy. Z negocjacjami jest tak, że jak Claas zobaczy, że NH jest tańsze to zejdą z ceny o nieco poniżej NH ale i tak wg mnie NH jest lepszy i lepiej dziś trzyma cenę przy odsprzedaży (znajomy 8 letnie NH sprzedawał dosłownie 3 dni). Dla mnie New Holland obecnie to nr.1 w kombajnach.

 

Tucano 320 jest tak samo mały i mało wydajny jak tc5070. 430 ma większe sita więc w niskim ale wysoko plonującym zbożu będzie wydajniejszy od 5080. Zaletą CXa jest duży zbiornik ziarna co może podnieść dzienną wydajność jak ktoś nie sypie w locie tylko na postoju.

 

Jak to jest, że Claas chce porównywać Tucano 320 do CX 5080, NH porównuje go raczej do TC. Na targach użytkownik twierdził, że 320 ma wydajność 16t/ha. Jaką realną wydajność ma CX?

 

Claas porównuje tucano do cxa ze względu na podobną wydajność i podobny komfort obsługi Cebis i IntelliView. W TC pod tym względem jest bieda choć sama kabina może nawet lepisza niż w CXie.

CX5080 nie jest jakimś super wydajnym kombajnem bo ma takie same sita jak tc5070 a tucano 320 ma taka samą wydajność jak tc5070, CX może się lepiej sprawdzać w przypadku trudno wymłacalnych wilgotnych upraw.

 

 

Podobna, no może ze 2t więcej, główna różnica polega na tym ze cx dłużej pokosisz tzn. Później z jedziesz z pola na gospodarstwo, lepiej sobie poradzi w mokrzejszym zbożu, czy też zielonkawym. W kukurydzy tez sprawniej pogonisz choćby ze względu na większą moc silnika.

 

Nowe tucano 320 ma 245km a cx5080 238 więc różnica minimalna w dodatku na korzyść 320.

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cena z dzisiaj w bardzo luźnej rozmowie telefonicznej:

CX5080 heder 5,20 + wózek + stół do rzepaku -525 netto

CX 6080 heder zwykły 6,18 + wózek + prawie max wyposażenie łącznie z GPS wagą wilgotnościomierzem itd., ale bez gąsienic, rozrzutnika plew i napędu 4x4. we wrześniu przy ostrych negocjacjach trwających już od jakiegoś czasu 520 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
R1D2    0

Panowie ;) Decyzja należy do was co kupujecie... ale nie porównujcie kombajnów 320 i tc5070 względem ceny bo to jak porównanie passata z c-klasą... silniki podobne ale standard i cena inna :D Każdy kupuje taki na jaki ma i na swój areał... A takich bzdur jak zjeżdzanie z pola nh później po wszystkich to... :D Jak idzie rosa to się obroty zwiększa i jedzie dalej dopóki kosa dobrze tnie lub pola starczy... i to nie znaczy, że tucan ma mniejszy bębęn i stanie na polu zapchany jak uważają nh-owcy... a wydajność kwestią warunków... w centrum PL ja wcale nie wjeżdżam jak jest > 14.5 wilgotności bo takie ziarno długo nie poleży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wbrew pozorom tucan 320 wcale nie kosztuje wiele więcej niż tc5.80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kolega ma 2xNH TC56 i 1xtucano 320, mówi że zboże lepszej jakości jest po NH i że nie zdarzyło mu się NH zapchać w przeciwieństwie do tucana, więc coś w tym jest.

 

A co do dłuższego koszenia NH chodzi raczej o CX, gdzie są już dwa bębny i przez to mniejsze straty na klawiszach mimo wilgotnej słomy.

 

Jeśli chodzi o cenę to prawda co mówi Arek. Jeśli ktoś jest napalony na clasa jak szczerbaty na suchary diler sprzeda mu go 30% drożej niż konkurencja kombajn o podobnych parametrach. Jeśli diler wyczuje że bardziej skłaniasz się innej marce i nie tylko ze względu na ceny, potrafią przebić ceną konkurencję.

 

Powiem wam tak, tucano 570 tys , NH 550 tys, JD 520 tys (JD z placu dlatego tyle tańszy). A na koniec to Tucano było najtańsze ze wszystkich. Wszystkie miały na wyposażeniu wagę, wilgotnościomierz, ele. sita. Taka polityka clasa.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj