Leito27

CLaas tucano 320 czy NH CX5080

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
CONDOR    10

Piszesz że claas jest liderem w Guinessa. Tak to prawda, ale to zabieg (jak dla mnie) bardziej promocyjny i marketingowy. W kombajnie nie tylko liczy się wydajność. Trzeba patrzeć też na niezawodność, jakość wykonania, ceny części zamiennych, codzienną obsługę, serwis itp. Poza tym to lexion 770 pobił rekord Guinessa a nie tucano 320. Kąt opasania, kątem opasania... Ja bym zwrócił bardziej uwagę na powierzchnie separacji (klepiska). Przy większym bębnie potrzebujemy większej energii do wprowadzenia w ruch (obciążenie chwilowe) ale już nie podczas pracy (obciążenie ciągłe). Większy, cięższy bęben jest trudniej wyhamować, zatrzymać, obniżyć prędkość. Co ma wspólnego koszenie pod górę i podniesienie zapotrzebowania na moc. Podczas jazdy pod góre to zespół trakcyjny potrzebuje więcej mocy a nie bęben. Zgodzę się, że elementy konstrukcyjne kombajnu potrzebują ze sobą współgrać. Ale co ma wspólnego większy bęben z potrzebą większej dmuchawy? Wydajność dmuchawy zależy od masy już po separacji. Czyli uważasz, że większy bęben ma większe możliwości co do separacji i potrzebuje wydajniejszej dmuchawy? Czy uważasz, że kombajny które mają bęben np 60 cm nie mają już zgranych innych elementów? Nie słyszałem żeby NH zapychał się przy żniwach, a jeżeli się zapycha to może być kwestią ustawień. Wielkością bębna nie młócimy, ale to wielkość bębna czy też posiadanie dodatkowego separatora ma duże znaczenie. Rostelmash stosuje bęben 80 cm i nie uważam żeby to była wada.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bracinio    0

Panowie mam podobny dylemat pomiędzy wyborem kombajnu ,posiadam 150 ha własnych upraw plus troche usług chciałby zrobic ,tez interesuje mnie cx 5080,tucano 320 oraz jd w540, jeżeli chodzi o bęben w tucano zgodzę sie ze mógłby być większy gdzieś nawet wyczytałem ze claas ma powoli odchodzić od takiej średnicy bębnów na korzyść większych,drugi minus 320 to 3 akumulatory które z czasem będzie trzeba wymienić i koszty wtedy rosną :( ,jeśli chodzi o new hollanda to mój znajomy ma cx 5080 któryś rok teraz kupił następnego bo mu gleby przybyło i nie chce innego kombajnu, w jd w 540 męczy mnie jego spalanie ale mogę go kupić za 490000zł netto ze stołem do rzepaku tocholskim na 2 kosach hydr. heder w tych pieniądzach mam do wyboru 4,8 bądź 5,4 za tucano powiedzieli mi w podobnym wyposażeniu 15000zł mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

ile Ci powiedzieli za Tucano 320 ? i pełna opcja czy nie? byłem ostatnio na konferencji JD gdzie był W540 podobało mi sie fakt ze nie ma roztworu mocznika tylko filtr cząstek stałych ,

oraz kombajn dość porządny <kabina ciaśniejsza i według mojej subiektywnej opinii mniej wygodna niż w Claas> tylko był za 530 tys Netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Jeśli chodzi o porównanie Tucano 320 do CX5080 to niestety ale tucano przegrywa a jeśli ktoś pisze że mniejsza średnica bębna jest lepsza niestety ale nie ma zielonego pojęcia, jeśli chodzi o zapychanie problem w tym ze tucano się zapycha a nie nh B) oczywiście że Claas ma bardzo dobre kombajny ale model Tucano 320 jest niestety słaby. Jeśli chodzi o filtr cząstek stałych na początku wszystko jest fajnie bo lejesz samo paliwo ale jak trzeba będzie go regenerować to już nie będzie tak kolorowo. Jeśli chodzi o kombajny NH to właśnie w Polsce sprzedało się ich więcej w 2013 niż Claasa o czym to świadczy ? U mnie będzie CX 5080

Pozdro

Edytowano przez Snajper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Koledzy, warto się zastanowić i nie porównywać dwóch kombajnów różnej klasy. W jaki sposób 320 ma być wydajniejszy jeżeli jest to kombajn, którego główny rywal rynkowy to TC5070, a nie CX. CX`a należy porównywać z Tucano 420 bo jest to maszyna, która została opracowana aby odpowiedzieć na New Hollanda CX 5080. Teraz można spojrzeć na parametry obu kombajnów i sugerować, który jest lepszy. I wychodzi, że powierzchnia oddzielania ziarna jest podobna, pojemność zbiornika na ziarno podobna 7500 do 7000l na korzyść claasa, moc silnika na korzyść nh - 20KM. Także kombajny tak na prawde różnią się detalami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

porównanie cenowe jest jak najbardziej na miejscu , podejrzewam ,że tucano 320 będzie odrobinę droższe więc mając określoną kwotę pieniędzy można wybierać miedzy tymi maszynami. CX jest dobrzej wyposażony ma ogrzewanie kabiny, elektryczne lusterka , tempomat, automatyczne trzymanie wysokosci scierniska jest kopiowanie wzdłużne i poprzeczne programujesz jednym guzikiem wyskokosc 15 cm albo inna i kombajn sam ja trzyma , automatyczna regulacja predkosci nagarniacza w zaleznosci od predkosci jazdy , jak jedziesz pod gore wentylator przyspiesza z gory zwalnia , wszystkie nastawy z kabiny, automatyczna kalibracje hedera w zaleznosci od wagi hedera. ma naprawde sporo dodatkow w standardzie i opony 800 , pulsacyjne wypychanie materialu jak sie zaladuje kombajn. podsiewacz jest dzielony i do czyszczenia mozna go w 5 minut wyciagnac. niektorzy sprzedawcy nawet nie wiedza co on ma w standardzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Jeśli chodzi o kombajny NH to właśnie w Polsce sprzedało się ich więcej w 2013 niż Claasa o czym to świadczy ? U mnie będzie CX 5080

Pozdro

 

To świadczy tylko o tym że NH jest tańszy od claasa (w Polsce sprzedaje się więcej Belarusów niż Fendtów ale czy są one lepsze??). wg mnie tucano 320 należy porównywać chyba z tc 5070 a nie z cx 5080, cx jest wydajniejszy od tucano 320. tak jak ktoś już wcześniej pisał cx to raczej z tucano 420 trzeba porównywać


aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

TC 5070 tez będzie wydajniejszy moim zdaniem to tucano 320 trzeba porównać ale z TC 5050 We Francji też więcej sprzedano NH... niż Claas B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Mylisz się, Tucano 320 pod względem parametrów i wydajności należy porównywać z TC 5070 ponieważ jak domniemam TC 5050 ma 4 wytrząsacze czyż nie? ;) Kolega powyżej ma rację, że ilość sprzedanych maszyn nie idzie w parze z ich jakością, prędzej z ceną. Nie twierdzę, że new holland zły ale nie sądzę też że lepszy. Mają lepszy marketing, lepsze ceny oraz lepiej rozwiniętą sieć dealerską i to wystarczy żeby przodować w sprzedaży w tym wypadku kombajnów. Jakie te kombajny będą za 10 lat? To się okaże...

Edytowano przez mario_08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

to że sprzedano więcej o niczym nie świadczy. ale moim zdaniem porównywanie tucano 32o z tc 5050 to trochę przesada podobno tucano 320 wydajniejszy od tc 5070 jest, a porównując wizualnie wykonanie claasa a nh to zdecydowanie korzystniej wychodzi claas, wystarczy porównać ceny używanych claasów i nh i zobaczyć jak tracą na wartości nh a jak claasy

Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Otóż to oprócz tego jak ten kombajn się będzie sprawował i jaką będzie miał wydajność trzeba moim zdanie wziąć jeszcze pod uwagę koszty i jakość serwisu oraz wartość przy odsprzedaży maszyny, którą można sprawdzić choćby na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @emo87. To że przedano więcej to bardzo dóżo świadczy. Pomyśl dlaczego sprzedano więcej nh od classów?. A porównaj ceny obu kombajnów i ceny serwisowania i napewno wyjdzie taniej kupić nh. Ja uważam że class to super firma tylko ceny zawysoko u nich powindowały w górę. A nh niczym prawie nieodstaje od classa a jest sporo tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Mariusz no i właśnie może użytkownicy NH i Claasa by się wypowiedzieli na temat serwisowania, bo serwis właśnie tańszy ma ponoć Claas i to samo przy odsprzedaży Claasy więcej są warte :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    6

Porównanie Tucano 320 do NH do CX 5080 to pomyłka, Bez zastanowienia lepszy będzie CX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

przede wszystkim CX 5080 będzie wydajniejszy.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

overrange

 

 

dobrze mówisz nie sama maszyna sie liczy ale tez serwis <w przypadku gdy kogoś nie stać na zmianę kombajnu co 5 lat > w mojej okolicy claas o wiele lepiej funkcjonuje <opinie użytkowników i moja osobista> no i ta odsprzedaż późniejsza tez jednak claasy narazie trzymają cenę

 

 

ps.no i jeszcze zostaje finansowanie fabryczne gdy ktoś nie dysponuje taka gotówka od razu ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

oj bym nie powiedział, osobiście przy zakupie wyliczałem w kilku firmach ale Claas wygrywa. NH na początku mówi ze ma mniejsze oprocentowanie ale po wyliczeniu i porównaniu harmonogramów spłat na koniec spłaty w NH przepłaca sie więcej przynajmniej u moich dilerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

to jak w końcu? 320 czy tx 5080 ? i jak z awaryjnością u jednego i drugiego ?

 

ciekawe ile kosztować będzie Tucano 420 :)

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

tucano 420 jak pytałem z rabatami w listopadzie zeszłego roku kosztował 540 tys NETTO <do oddania >

 

osobiście wybrałem Tucano 320 , ale to tylko moja prywatna decyzja

 

teoretycznie NH CX 5080 będzie wydajniejszy , ale więcej traci przy odsprzedaży

 

wiec jak kto woli . kwestia osobistego podejścia według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

tak zamówiony tucano 320 wyposażenie spoko poza autocontur i jakis wymysłów typu ksenony i grzane lusterka to raczej pełne na 800 opona przód 540 tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

tucano 320 za 460 netto tak?

a tucano 420 540 netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj