Leito27

CLaas tucano 320 czy NH CX5080

Polecane posty

Leito27    1

witam

mam pytanie co byście polecili kombajn nowy przeznaczony na usługi cena obu jest zblizona oba sa dobrze wyposazone <3d sita , el ustawianie sit , > hedery podobne ok 4,9

chodzi mi głównie o wydajnosc , i wytrzymałość obu maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

w standardzie z rabatami pełnymi cos kolo 460 netto,

 

 

osobiscie pytałem raczej z dodatkowymi opcjami

Edytowano przez Leito27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Bardzo dobre pytanie też jestem ciekaw co będzie lepsze mi za CX5080 powiedzieli 465 netto elektryczne sita pełne kopiowanie hederu, heder 5m. Który z tych kombajnów jest lepszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    37

Z tego co tutaj czytałem po forum to CX5080 będzie wydajniejszy ;)

aale w praktyce tego nie miałem okazji sprawdzić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

465 netto to dobra cena , chyba bedzie Claas , po zbadaniu serwisu w mojej okolicy lepiej wypada claas i puzniejsza od sprzedasz to new holland szybciej traci na wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cx 5080 heder 5.1m osiągałem prędkość 6-7 km w pszenicy plonującej 5.5 t .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

new holland napewno bedzie tanszy porownując do classa

ja osobiscie nawet bym sie nie zastanawiał jesli masz do dyspozycji wieksze pieniadze

to tylko Class

chociaż osobicie mam cx8060 od 6lat

i sprawuje sie bardzo dobrze to i tak Class jest najlepszy wsród kombajnów

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Poczytałem trochę forum i powiem że ten tucano 320 to porażka jest za mała średnica bębna strasznie go ogranicza w wyniku czego tc 5070 bez problemu go objeżdża za to system omłotu z 4 bębnami w cx5080 zbiera same dobre opinie wybór padnie na cx5080 jesli claas to na pewno nie tucano 320

Edytowano przez Snajper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

o dosc ciekawe opinie wyzej , o tucano slyszalem rozne opinie ale o srednicy bebna nie slyszalem , ale jak rozmawialem z uzytkownikami to jedynie mocy nie raz bylo troche mało , ale nowy ma ok 40 KM wiecej , i jak kolega wyzej pisal CLaas to Claas lider ale ten new holland jak by gabarytowo oczko wyzej od tucano 320 , cieżki wybor......

 

ostateczna decyzja bedzie na koniec miesiaca podziele sie nią tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawadzak    1

u mnie w okolicy teraz 3 osoby kupili new hollandy cx 5080 wachali się właśnie z clasem i wybrali NH , kolega ma racje zobacz sobie jaką średnice młocarni ma claas tucano 320 a cx 5080 Nh dzięki większej średnicy ma większy kąt opasania i ma dzięki temu większą powierzchnie separacji ziarna , wogóle nie porównuj cx 5080 do tucano 320 bo cx to inna wogóle półka tucano 320 to odpowiednik tc 5070 a cx 5080 można porównywać z tucano 420 , w ogóle 320 tucano ma APS ? jeśli nie to nawet nie zastanawiaj się bierz cx i w ogóle zwróć uwagę jak się kurzy z gardziela z aps NH ma opatentowane to za młocarnią i claas musiał to włożyć przed młocarnią , a i sprzedaż claasa maleje z roku na rok na rzecz NH w całej eropie czy to nr1? nie powiedział bym ale to twoja decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

jest na usługi wiec roznie , pola jest do pracy , ale chodzi o wytrzymały kombajn aby w razie potrzeby to od konca lipca do poczatku wrzesnia pracował bez awaryjnie <dzien w dzien przerwy tylko przy słabej pogodzie > przez lata , czy numer jeden to na bank nie wiem ,ale w mojej okolicy diler i serwis NH jest słaby ...a to wazny aspekt przy dłuższej eksploatacji

Edytowano przez Leito27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

No serwis jest bardzo wazny i bliskosc serwisu tez

kiedys czesci Classa to tylko u Korbanka moza było dostac to cały dzien sie traciło na dojazd powrot i cos tam zrobienie w tym kombajnie

a ile planujesz tych usług robic? bo według Mnie troche mały jest ten kombajn jak na usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

znaczy nie liczyłem ale tak mniej wiecej ok 400 powinno byc , moze nie bedzie moze bedzie wiecej , wiesz jak to na usługach raz biora raz nie bo umow nie mam zadnych , tylko rynek obeznany bo kosiłem wczesniej mailem AVERO 240 i dawal rade to i ten powinien sobie poradzic

 

no Serwis mam dalej Claas-a niz NH ale w tym pierwszym to bez zarzutu dzialaja a Ci drudzy średnio <opinie znajomych >

Edytowano przez Leito27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

a ile bierzesz za 1ha koszenia?

bo unas w okolicach Wrocławia to od 350 do 450 ale najczesciej to 400

no powiem ze jak na 400ha to malutki kombajn chcesz wziąśc

a takim tucano to ile dziennie skosisz z 20?

to ja na 300ha gospodarstwo mam cx8060 i kosze około 3ha na godzine i uwazam ze to w miare wystarczajacy kombajn

ale przydałby sie i wiekszy

w zniwa liczy sie kazda chwila

wiec wiesz im wiecej dziennie skosisz tym wiecej klientów bedziesz mogł obrobic

na 400ha myslałbym spokojnie nad jakims minimum 300 konnym kombajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leito27    1

myślę ze dam rade bo mam gospodarstwo ale w żniwa nic praktycznie w nim nie robię i zapierniczam od kiedy można do nocy, w te żniwa to do 22-23 spokojnie szło <klepisko tylko dociągam jak odpuszczone zboże i młóciło elegancko > wiec naprawdę sporo można pokosić ,te duże kombajny już trochę drogie i ekonomiczny rachunek słabo wychodzi <cześć kombajnu jest w kredycie >

 

ja to brałem po 300zl /ha ale za avero 240 teraz myślałem 320-350 zl /ha moj region to Podlasie <ok 10 km do granicy lt >

w mojej okolicy praktycznie nowych kombajnów nie ma <wszystkie kombajny to bizony i biorą od godziny 300zl>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Co do koszenia w nocy, to ja mam TC 5060 i jak JD a potem Classy zjeżdżają do domu to ja spokojnie kosze, a nawet lepiej mi idzie. Mam tylko problem z kosą bo może niekiedy zaczynać mi nie docinać jak za szybko jadę. Łapie jakby na jednej żyletce.

Ale JD nie mają szans w nocy, i to kosił koło mnie 1075 i teściu 2066 też twierdził że do 22-23 i koniec, a ja spokojnie do 1 w nocy koszę.

Pszenica miała niby ponad 15% a NH spokojnie nawet nie jęczał. Jakby nie to że łapał na kosie, to jeszcze szybciej by jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

tomek 73

 

u mnie kolega ma tc 56 bardzo podobna maszyna i w rosie mu nie idzie tak samo jak sa chwasty wszystko randapuje

ja osobiscie mam jd 1470 i w rosie kosze chyba ze mocna siadzie to koncze kolega ma w 540 i tez idzie

 

a co do kombajnu czy clas czy nh wziol bym nh bo tez slyszalem ze jest to nie dorobiony clas i na dodatek gubi,w

tym roku kosil obok mnie 320 ale jakos ciagle stawal i odpychal gardziel notorycznie pszenica byla w miare czysta i randapowana bo pogoda zapowiadala sie nie pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Snajper    0

Sprecyzujcie dokładnie ceny 350-450 zł od hektara z sieczkarnią czy bez ? Bo w sumie 100 zł rozbieżności to bardzo dużo na 50 hektarach robi się 5k zł różnicy :ph34r:

Edytowano przez Snajper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Nie sztuką jest zrobić duży i być zadowolonym. Wg Was większy=lepszy? Więc czemu Claasy są wydajniejsze, ekonomicznejsze i mają mniejsze straty?

Wg Was większy bęben kręcąc się z taką samą prędkością jak mniejszy będzie miał większą siłe odśrodkową czy mniejszy?

Tucano 320, nie ma APS. APS ma dopiero 420.

 

Po za wielkością hedera, mocą silnika, wielkością bębna młucącego jest wiele innych czynników, które tworzą kombajn. Np:

- system dmuchaw

- powrót zgonin

- faza gdzie one pierwszy raz zostają młucone

- noże

- klepiska

- skrzynia biegów

- komputer sterujący

itp. itd.

 

Więc na sprostowanie większy nie zawsze równa się LEPSZY.

A jeśli idziecie tym tropem myślenia to czemu nowe samochody np. VW Golf 2.0 TSI 270km w R20 w DSG przyśpiesza lepiej i ma większy V-max niż Mitsubishi Evo X sst 300konne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Overrange piszesz zbyt ogólnie. Skąd Twoja wiedza, że Claasy są wydajniejsze, ekonomiczniejsze i mają mniejsze straty? Porównujesz do czego? Uważam, że większy bęben będzie miał większą siłe odśrodkową, będzie bardziej bezwładny, będzie potrzebował mniej energii (podczas pracy), będzie miał większy moment obrotowy ponieważ ma większą mase i średnice. Kombajn z większym bębnem będzie ''trudniejszy do zapchania'' (ciężej wyhamować bęben) i lepiej będzie znosił chwilowe podawanie zanieczyszczeń (chwasty, bodziaki, itp.). Kombajn nie składa się tylko z bębna młócącego, ale to właśnie bęben młócący (system separacji) jest sercem kombajnu.

 

Porównujesz samochody do kombajnów, nie no sorry. To nie ta klasa, nie ten dział, nie te zasady działania.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
overrange    2

Wiedzy nie mam jedynie na testach, opinii użytkowników realnych, a nie internetowych i wynikach rekordów - w końcu Claas jest liderem w Ginesie :)

Dokładnie większy bęben większa siła odśrodkowa ale:

- Prócz wielkości bębna wchodzi w to jeszcze kąt opasania w jakim chodzi bęben.W klasie jest także mniejszy ten kąt i gdyby rzucić okiem w rysunek techniczny to w klasie jest inaczej zbudowana młocarnia :)

-Do tego większy bęben ma większą masę, a jeśli i masa jest większa to potrzebujemy więcej energii do wprowadzenia bębna w ruch, a co jeśli kosimy pod górę? W końcu dla bębna może być za ciężko i będziemy potrzebowali większego pędu czyli większej mocy

- większy bęben, większe przeciążenia czyli także będziemy potrzebowali większej wydajniejszej dmuchawy

Po tym wszsytkim nasuwa się pytanie czemu NH zapychają się przy suchych żniwach?

 

Więc to co teoretycznie powinno pomóc (większe ) może zaszkodzić! Jeśli kąt w którym pracuje bęben jest zbyt łagodny (NH), dmuchawa nie chłodzi równomiernie to i sama wielkość bębna nie pomoże, a przystworzy więcej problemów

 

PS. ale to chyba wielkością bębna nie młócimy?

 

Reasumując wg. mnie oba kombajny są bardzo dobre ale prym w tej kategorii wiedzie Claas :) i gdyby więlkość bębna była istotna to już dawno obie marki prześcigały by się kto zrobi większy jednak nie w tym sztuka. Trzeba zrobić to tak aby wszystkie podzespoły ze sobą współpracowały.

Edytowano przez overrange

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
    • Przez POLAKPl
      Witam, potrzebuję instrukcji napraw claas ares 816 po polsku. Czy może ktoś tako posiada? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj