Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waldek315

oświetlenie maszyn zawieszanych/ponadgabarytowych

Polecane posty

mtz82r96    4

Maszyny zawieszane (np. pług), jeśli zasłaniają światła ciągnika, muszą mieć własne światła.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wszystko co wystaje więcej niż 0,5 m poza tylny obrys ciągnika musi być wyposażone w światła, nawet jeżeli nie zasłania świateł ciągnika.

waldek315    2

A mógł by ktoś napisać jakie powinny być odległości lamp tylnych od siebie i jakie odległości lamp obrysowych wg. prawa ?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Lampy obrysowe stosujesz przy szerokości większej niż 2,4m. Co do odległości między światłami, to muszę pogadać z kolegą diagnostą bo nie pamiętam w tej chwili.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tej dyrektywy wynika, że generalnie odległość między światłami ma być nie mniejsza niż 600mm, a odległość od zewnętrznego obrysu nie większa niż 400mm.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu
    • Przez wojtek161
      mam zamiar zakupić mtz 80 lub 82 i oto moje pytanie
      jakie maszyny i jakich marek byćie polecali (klasa ziemi 3-5)

maszyny które bym chciał kupić :

pług (ile skibowy i jaka szerokośc)np 3x.... , 4x...

agregat uprawowy cięka spręzyna i podwójny wałek (jaka szer)

gruber (szer)

oraz jakich marek polecacie przyczepki 1 osiowe

prosze o pomoc iszybką odpowiedz
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez aknilam
      Witam,

Jestem nowa na tym forum. Więc jak nakazuje dobre wychowanie: Witam wszystkich.

A teraz do rzeczy.
      Mam do Was pytanie.

Czy spotkaliscie sie z tym, ze ceny nowych maszych rolniczych sa nizsze np. w Niemczech?
      Sciagal ktos maszyne nowa z Niemiec albo z innych krajow Unii Europejskiej?

Jesli tak to jaka byla roznica w porownaniu do polskiej ceny?

Bede wdzieczna za informacje.

Pozdrawiam
      Akni