Zaloguj się, aby obserwować  
karol6530

pękniety kolektor wydechowy w 6530

Polecane posty

karol6530    1

pękł mi kolektor wydechowy 6530 czy warto go spawać czy ktoś z was wie gdzie można kupić nie drogi nowy lub uzywany i il kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dobrze wyczysć fleksem i pospawaj pół automatem, midimag, zwykłym drutem, nie raz już sawałem i trzyma. podstawa to wyczyszczenie bo ładnego żeliwa, naciąć, i nie wjeżdżać spawem na niewyczyszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Moze jakas wada materialu albo byl pecherzyk z powietrzem.

 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koszt nowego kolektora to 810,00 zł brutto, skontaktuj się z najbliższym dealerem i zapytaj o program naprawczy, być może wymiana kolektora zostanie wykonana bezpłatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pospawaj tak jak @tomek73 pisze, ja tak samo nawet imadła bloki kolektory wsio, ważne by półatomat był dobry, by nie parskał by spoina była ciągła, możesz rozgrzać przed spawaniem do 60o C .

Mi dziś rano tak samo w traktorze pękł, był przymrozek, odpaliłem traktor pochodził z pół minuty i dałem mu obciążenie, po chwili odpadł tłumnik (sam z siebie) z kawałkiem kolektora :D .


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

A podkręciliście tak silnik że kolektor się świecił w nocy?? :D przecież kolektory niezależnie od mocy w tym samym silniku są z tego samego materiału, wg. mnie bardziej ma do tego jakiś błąd ułożenia kryształów (dyslokacja) , wady odlewu, jakieś nagięcie naprężenie kolektora przy dokręcaniu, a drgania i rozszeżalność cieplna go kończą.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Jak od tego tuningu by Ci miało kolektor rozerwać, to strach gaz w podłoge wciskać, bo jeszcze koła odpadną :) raczej jak koledzy wyżej pisali jakaś wada fabryczna. Znajomy w johnie miał podobny defekt, ale nie wiem już jaki symbol,ale chyba ta sama seria. Zapytaj w serwisie może rzeczywiście w promocji wymienią,jak to jakaś częsta usterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

napisz do delera była wada fabryczna wiele tych kolektorów sie wymienia moze akurat Twój ciągnik sie łapie na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Mój 6630 po podniesieniu mocy nie rozlatuje się a pali mniej na ha niż oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WhiteHawkPL    0

Hooyah! Podpytaj Swojego dealera o uszkodzenie kolektora. Znajomy miał podobny przypadek i kolektor został wymieniony przez dealera w ramach tzw. programu poprawy produktu. Pozdrawiam. WHPL

Edytowano przez WhiteHawkPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol6530    1

udało sie kolektor wymieniony w ramach gwarancji podobno były pomalowane nie odpowiednia farba i nie odpowiedni materiał dzieki firmie danzap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez JANCZAK1176
      Witam podczas montażu akumulatora (prawie nowy) nastąpiło pęknięcie akumulatora na zgrzaniu, istnieje jakiś sposób na sklejenie?
      Jakiś klej ?. Wiem że żywica nie klei się z kwasem akumulatorowym
      Proszę o podpowiedź
    • Przez adrian3344
      Witam, pękł mi przewód metalowy hydrauliczny. Był on już przez kogoś spawany, ale puścił spaw i się olej leje. Można to czymś skleić? A jak tak to czym? Bo dużo roboty z wyjmowaniem schodzi. A nie wiem czy gdzieś taki dokupię...
    • Przez pera
      Witam.
      Coś wybija jakąś maź oleistą przy kolektorze, na włączonym silniku, jaka to może być przyczyna?
      Uszczelka czy coś?
      Dzięki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj